لیلا کهلانی

ملاحظات زنانه در همه‌گیری کرونا

هفته ملی سلامت بانوان ایران (سبا) همه‌ساله از 24 لغایت 30 مهر در سطح کشور برگزار می شود

بزرگداشت هفته ملی سلامت بانوان ایران (سبا) همه‌ساله از 24 لغایت 30 مهر  در سطح کشور برگزار می‌شود. این مناسبت فرصتی برای جلب حمایت و توجه بیشتر مردم و مسئولان به سلامت بانوان و تأثیر آن بر سلامت خانواده و جامعه است. به همین منظور اکرم هاشمی و اعظم ملکوتی از کارشناسان واحد سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت شماره یک اصفهان نکته‌ها و توصیه‌هایی را برای زنان ارائه داده‌اند که می‌تواند نقش مهمی در مدیریت سلامت روان در بحران کووید19 داشته باشد. ما را با این نکته‌های مهم دنبال کنید.

تهدیدات کرونایی برای مردان

نگاهی به وضعیت جسمی و روحی مردان در هفته سلامت

در هفته سلامت مردان هستیم که امسال با شعار «همه‌گیری کرونا، توجه بیشتر به سلامت مردان» انتخاب شده است. در این زمینه توضیحات و توصیه‌هایی ذکر شده است که اعظم شهربافی، کارشناس واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت شماره دو به آنها می‌پردازد.

هفته ملي سلامت مردان ايران(سما) در سال جاري در شرايطي برگزار مي‌شود كه با همه‌گيري كوويد‌19 مواجه هستيم و شواهد ملي و بين‌المللي حاكي از آن است كه در همه‌گيري كوويد‌19‌، خطر بيشتري، سلامت و حيات مردان را تهديد مي‌كند، تهدیداتی که نیاز به بررسی دارد و تمهیداتی که برای رفع آن باید جدی بود.

 

همایش «انگیزه حرکت» در مؤسسه «اصل من» برگزار شد
چه کنیم تا از اضافه‌وزن پیشگیری کنیم؟
بی‌توجهی به بهداشت لثه و دندان نارسایی‌های گوارشی به دنبال دارد

موج ششم با ورود امیکرون؟

نگاهی به ویروس جدید که مسری‌تر از قبلی‌هاست

تا چند روز پیش شنیده‌ها حاکی از کم‌رنگ‌شدن ویروس کووید 19 در ایران بود؛ اما حالا از ظهور ویروس جدید دیگری خبر می‌دهند که گویا مسری‌تر از ویروس‌های قبلی است.دکتر علیرضا عندلیب، استاد گروه ایمونولوژی دانشکده پزشکی اصفهان و دکترای ایمنی‌شناسی از دانشکده پزشکی شفیــلــد انگلستان، در این زمیــنــه توضیح‌هایی ارائه می‌دهد که می‌توانید بخوانید.

من می‌خواهم به کجا برسم؟

همایش «انگیزه حرکت» در مؤسسه «اصل من» برگزار شد

انگیزه، عامل یا مجموعه عواملی است که فرد را به انجام کاری سوق می‌دهد. به عبارت دیگر می‌توان گفت مهم‌ترین عامل برای حرکت شخص به سوی هدف، انگیزه است؛ زیرا تا نیروی اولیه برای شروع نباشد هرگز نمی‌توان حرکت کرد. شاید بخواهید در شغل جدیدی شروع به کار کنید یا به شهری نقل‌مکان کنید یا شاید از داشتن عادت‌های ناپسندی مثل پرخوری یا تنبلی خسته شده‌اید و قصد دارید تغییری در رفتار خود دهید. شاید هم بخواهید رابطه عاطفی خود را خاتمه دهید یا رابطه کنونی خود را با تعهد جدی‌تری دنبال کنید. بدون توجه به راهنمایی، قدرتمندترین جایی که هر فرد در درون خود می‌تواند بر آن دست بگذارد، ایجاد انگیزه است.

چاقی پساکرونایی

چه کنیم تا از اضافه‌وزن پیشگیری کنیم؟

حالا دیگر همه با دغدغه بیماری کرونا آشنا هستند؛ اما عوارض بعد از آن، مشکلی است که نمی‌توان نادیده گرفت؛ مثلا چاقی و اضافه وزن از اختلال‌هایی است که امروز بسیاری را درگیر خود کرده است؛ از همین رو شایسته دیدیم نظر دکتر مطهر حیدری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، عضو پژوهشکده پیشگیری اولیه از بیماری‌های غیرواگیر و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان، را در این زمینه جویا شویم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - لیلا کهلانی