لیلی زواره‌ای

نقشه راه 1401 برای شهر زندگی

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر: تعیین محورهای اصلی بودجه سال آینده منوط به اعلام دیدگاه‌های شهردار منتخب است

فصل بودجه‌ریزی شهر از راه رسید. بودجه 1401 اصفهان که اواخر پاییز و اوایل زمستان به شورای ششم تحویل داده می‌شود، باید از امروز پایه‌ریزی و سیاسـت‌گـذاری شــود. سنـگ‌بـنـای بودجه شهر از شش سال قبل تاکنون بر توسعه مترو، حمل‌ونقل عمومی و پروژه‌های نیمه‌تمام گذاشته شد و اوایل شورای پنجم اندکی خیز فرهنگی هم گرفت. شورای ششم که با شعار #شهر_زندگی، روی کار آمد، فرهنگ را برای انتخاب شهردار در اولویت کار خود قرار داد و به نظر می‌رسد بعد فرهنگی بودجه 1401 شهرداری اصفهان قوی‌تر از سال‌های گذشته باشد؛ بودجه‌ای که علاوه بر فرهنگ، باید سنگ مترو، رینگ چهارم، بخش‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری را هم زیر سایه کسری درآمد و کرونا به سینه بزند.

آغاز دورانی تازه برای اصفهان

مراسم تحلیف منتخبان شورای ششم برگزار شد و هیئت‌رئیسه شورا مشخص شدند

چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته با برگزاری مراسم تحلیف اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر اصفهان و تعیین سرپرست برای شهرداری، روند تغییرات مدیریت شهری در نصف‌جهان به‌صورت رسمی آغاز شد. دوران گذار به‌آرامی و طبق قانون پیش می‌رود. چهارشنبه عصر و در بخشی از مراسم تحلیف، هیئت‌رئیسه انتخاب شدند و پنجشنبه با رأی‌گیری 12 عضو حاضر، شهر را برای مدت یک ماه به سرپرست سپردند. حالا یکشنبه این هفــتــه و در جلسه علنی معمول هفتگی، کمیسیون‌های تخصصی و اعضا هم تعیین‌تکلیف می‌شوند.

خداحافظی اصفهان با مشاغل آلاینده

مدیریت شهری، صنایع و صنوف شهر را ساماندهی می‌کند

سال گذشته و در جلسه صدوپنجاه‌و هشتم، سند راهبردی ساماندهی صنایع و صنوف واقع در محدوده و حریم شهر اصفهان، مصوب شد تا پس از چند دهه کشمکش و بلاتکلیفی، تکلیف مشاغل آلاینده و مزاحم شهری مشخص شود. البته چهار سال قبل هیئت‌وزیران در مصوبه‌ای، ضوابط فعالیت مشاغل و اصناف مزاحم شهری را مشخص کرده بود و مدیریت شهری اصفهان بر مبنای این مصوبه، سند راهبردی تدوین کرد.

صنعت پسماند درآمد پایدار شهرداری را افزایش می‌دهد
قربانی: اعضای شورای ششم متحد و یکپارچه هستند

اقتصاد پس‌مانده پسماند در اصفهان

صنعت پسماند درآمد پایدار شهرداری را افزایش می‌دهد

زباله که این روزها باید نام صنعت را پیشوندش کرد، گردش مالی درشتی دارد که نه‌تنها کسری بودجه شهرها را درمی‌یـابـد که می‌تواند نرخ اشتغال و حتی نرخ تولید ناخالص داخلی شهرها را جابه‌جا کند. آمارها می‌گویند بیش از نیمی از زباله‌گردان پایتخت را کودکان زیر 17سال تشکیل می‌دهند. همچنین نزدیک به 90درصد زباله‌گردان تهران مهاجران غیرقانونی هستند که در اصفهان نیز وضعیت مشابهی دیده می‌شود.

گزارش نخستین نشست هم‌اندیشی نخبگان و فعالان اجتماعی خانواده

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اینکه خانواده باید حرف اول را در شهر اصفهان بزند، گفت: یکی از اولویت‌های شورای ششم تجمیع عناوین مختلف شهر اصفهان و تبدیل نصف جهان به شهر دوستدار خانواده است. حجت‌الاسلام منوچهر مهروی‌پور در نخستین نشست هم‌اندیشی نخبگان و فعالان اجتماعی عرصه خانواده، ادامه داد: شورای ششم بر ایجاد شهر خانواده محور و تحکیم بنیادهای خانواده و توجه به کارکردهای اصفهان برپایه الگوی اسلامی خانواده، تأکید می‌کند.

با اختلاف‌افکنی آب در هاون می‌کوبید

قربانی: اعضای شورای ششم متحد و یکپارچه هستند

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در چهاردهمین جلسه علنی به حواشی روزهای اخیر و اختلاف‌افکنی بین اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، پاسخ گفت و از آن به عنوان آب در هاون کوبیدن یاد کرد. ابوالفضل قربانی در نطق پیش از دستور خود خطاب به مدعیان وجود اختلاف و دو‌دستگی میان اعضای شورای شهر، گفت: اختلاف‌افکنی آب در هاون‌ کوبیدن است؛ چرا که اعضای شورا قصد ندارند زمان خدمتگزاری خود را به این مسائل اختصاص دهند. او تأکید کرد: اگر به این موارد پاسخ نمی‌دهیم، به این دلیل است که برای این اتفاقات ارزش قائل نیستیم.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - لیلی زواره‌ای