مترجم:فسانه صادقی

چگونه حافظه بلندمدت را تقویت کنیم؟

نگاهی به تقویت حافظه از دید روایات و تجربیات

اگر می‌خواهید حافظه شما تقویت شود و فراموشي نداشته باشید، هر روز يك مثقال مرباى زنجبيل بخورید، اگر این مربا را با شکر نیشکر درست کنید و به جای پنیر به کودکان هر روز صبح بدهید، تمرکز و حافظه آنها بسیار زیاد خواهد شد.

 

با یک دست دو هندوانه برندارید!

صبح شنبه است. دفترچه یادداشتتان را باز می‌‌کنید و با فهرستی بلندبالا از کارهای انجام‌‌نشده مواجه می‌‌شوید. چند دقیقه بعد، روی مرورگر اینترنتی‌‌تان ده‌‌ها صفحه باز کرده‌‌اید، پیش‌‌نویس ایمیلی که باید به رئیستان بفرستید به حال خود رها شده است، چند جمله درهم‌‌وبرهم به لیست کارهایتان اضافه کرده‌‌اید و شانه‌‌تان هم تیر می‌‌کشد!

 

کفش‌های انگوری و کیف‌های قارچی!

شما دوســــت داریــد کفش‌هایی از جنس «چرم انگوری» به پا کنید یا دستکش‌هایی بپوشید که از «چرم کاکتوسی» درست شده باشند؟ صنعت مُد یکی از عوامل مهم آلایندگی زمین به‌حساب می‌آید؛ اما در سال‌های اخیر تلاش کرده است به‌سوی سازگاری بیشتر با محیط‌زیست گام بردارد و یکی از اقدام‌های ابتکاری و نوینی که در این راستا انجام‌شده و توجهه‌های بسیاری را هم به خود جلب کرده، تولید انواع «چرم‌های غیرحیوانی» است. اخیرا برخی برندهای مطرح پوشاک در محصولات خود از چرم‌هایی استفاده کرده‌اند که از پس‌مانده پوست انگور یا میوه‌های دیگری مثل سیب، موز و آناناس تولید شده است.
اشتراک در RSS - مترجم:فسانه صادقی