مریم قدسیه

نحوه نگهداری گل و گیاه در فصول گرم

احتیاط! گیاهان آسیب‌زا هستند

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهان‌تان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید.

این مشکلات می‌تواند به‌خاطر رعایت نکردن اصول نگهداری گیاهان در هر فصل باشد. مثلا گاهی ممکن است سرما یا گرمای شدید هوا به گیاه آسیب وارد کند یا آبیاری به اندازه لازم نداشته باشند و یا اینکه دچار آفات شده باشند. به هرحال برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید اصولی را با توجه به نوع گیاه‌، جنس، خاک‌، دما و... بر روی گیاه رعایت کنید. بدین منظور جهت نگهداری هر‌چه بهتر از گیاهان در فصل گرم اشاره می‌کنیم.

 

وحشت گروهک‌ها از رزمندگان اصفهانی

روایت کیانوش گلزارراغب از نبرد کردستان و «شُنام»
کیانوش گلزارراغب که چهارده‌ماه اسارتش در زندان گروهک‌های کمونیستی کموله و سوسیالیست‌های کُرد یا همان دموکرات، بُن‌مایه آثاری چون «شُنام»، «عصرهای کریسکان» و «برده‌سور» شده است، می‌گوید نوشتن «شُنام» باعث شد بالاخره، کابوس‌های دوران اسارتش تمام شود. با کیانوش گلزارراغب گفت‌وگوی متفاوتی کرده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید. 
 

تجلیل از مدیران صنعت استان

این مراسم هم‌زمان با دهه تولید و تجارت برای مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان برگزار شد
مراسم تجلیل از مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان اصفهان به همت انجمن مدیران صنایع استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
 
آرشیو مطبوعات صائب به‌عنوان یکی از ارزشمندترین دارایی‌ها و میراث اصفهان در تهران ماندگار شده است
محمد رحیم اخوت، نویسنده و داستان‌نویس معاصر اصفهان درگذشت
گفت‌وگو با دو فیلم‌ساز اصفهانی به بهانه اکران آثار جشنواره فجر در اصفهان

مثلاً سی‌وسه‌پل اصفهان را ببرند تهران!

آرشیو مطبوعات صائب به‌عنوان یکی از ارزشمندترین دارایی‌ها و میراث اصفهان در تهران ماندگار شده است

فکرش را بکنید سی‌وسه‌پل اصفهان را ببرند تهران! یا تخت‌جمشید را از شیراز منتقل کنند! یا یک روز برسد که آرامگاه فردوسی در توس نباشد و دوستدارانش قرار باشد جایی دیگر مزارش را زیارت کنند! حتما می‌گویید ناممکن است؛ چون میراث فرهنگی و داشته‌های یک شهر را نمی‌شود به جای دیگری انتقال داد! همان‌طور که این روزها حتی میراث ناملموس یک خطه را به نام آن ثبت می‌کنند و در پاسداشت و نگهداری‌اش می‌کوشند.

وداع با نویسنده‌ای که اصفهان تمام دنیایش بود

محمد رحیم اخوت، نویسنده و داستان‌نویس معاصر اصفهان درگذشت

محمد رحیم اخوت؛ نویسنده و داستان‌نویس معاصر اصفهان در اثر کهولت سن و عواقب آن و پس از طی یک دوره بیماری صبح امروز 23 بهمن ماه درگذشت.

تولید حرفه‌ای، معضل سینمای اصفهان

گفت‌وگو با دو فیلم‌ساز اصفهانی به بهانه اکران آثار جشنواره فجر در اصفهان

دوازده دوره است که فیلم‌های جشنواره فجر، هم‌زمان با تهران، در اصفهان و برخی دیگر از شهرهای ایران اکران می‌شود؛ تجربه‌ای که هرچند شاید در هیچ‌کدام از جشنواره‌های سینمایی دنیا سابقه نداشته و مرسوم نباشد؛ اما فرصتی برای دوستداران و اهالی سینما در ایران است که تولیدات یک‌ساله سینمای داستانی ایران را طی چند روز هم‌زمان با پایتخت‌نشین‌ها و بدون طی بعد مسافت و صرف هزینه و انرژی ببینند و به برایند و دریافتی کلی از آن دست یابند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مریم قدسیه