میلاد آرام

دانشگاه امام متقاضی می‌پذیرد

قیام امام‌حسین(ع) گرچه از یک‌سو مصیبتی دردناک بود، از جهت دیگر این قیام شورانگیز و شعورآفرین، برای همه انسان‌های آزاده به‌ویژه مسلمانان، نعمت و لطف بزرگی به‌شمار می‌آید؛ زیرا بهترین الگو در مسیر زندگی است.

جهان در سیلاب تغییرات اقلیمی

اواخــر مــاه مــیــلادی گذشته، طوفان‌‌های بسیار شـــدیـــد بــاعـــث جاری‌شدن سیل در نقاط مختلف در سرتاسر آمریکا شد.

برخی سپاهان از‌پا‌افتاده را دوست دارند

گلایه محمدرضا ساکت از تبعیض بین تیم‌های سرخابی و شهرستانی

در آستانه شروع لیگ برتر فوتبال در فصل بیست‌و‌دوم، نشست خبری مدیرعامل باشگاه سپاهان همراه با آیین تجلیل از خبرنگاران، عکاسان و فعالان رسانه‌ای در سالن کنفرانس ورزشگاه نقش‌جهان برگزار شد.

هزینه سبد معیشت کارگران به مرز ۹ میلیون تومان رسید
چرا عملکرد خودروسازان در دهه‌های اخیر رضایت مردم و مسئولان را برآورده نکرده است؟
کدام خانه‌ها مشمول مالیات می‌شوند؟

تعیین‌تکلیف برای کف حقوق

هزینه سبد معیشت کارگران به مرز ۹ میلیون تومان رسید

هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک‌تر می‌شویم، بحث میزان «حداقل حقوق کارگران» در سال آتی نیز داغ‌تر می‌شود. از یک سو هزینه سبد معیشتی کارگران اعلام و از سوی دیگر نرخ تورم برآورد می‌شود؛ اما این دو معیار هم، مبنای اصلی برای محاسبه حقوق کارگران قرار نمی‌گیرد و درنتیجه، رضایت نمایندگان کارگران حاصل نمی‎شود.

روی ناخوش خودروسازی

چرا عملکرد خودروسازان در دهه‌های اخیر رضایت مردم و مسئولان را برآورده نکرده است؟

خودروسازی یکی از پایه‌های اقتصاد کشور است، پایه‌ای که قرار نبود در این روزها در این سطح کیفی و کمی قرار داشته باشد. در این شرایط همچنان چشم انداز صنعت خودرو در کشور نامشخص است. اوایل هفته گذشته بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی تأکید کردند: ما در برخی از محصولات داخلی متأسفانه شاهد این هستیم که به کیفیت توجه نمی‌شود، این خیلی بد است. این همه‌ حمایت در طول این سال‌ها از صنعت خودرو در کشور شده، خب کیفیت خودرو خوب نیست، مردم ناراضی‌اند. درست هم می‌گویند، حق با مردم است؛ یعنی اعتراض مردم بجا است،‌ این صنعت نتوانسته رضایت مشتری را جلب کند.

چالش مالیات لوکس‌ها در اصفهان

کدام خانه‌ها مشمول مالیات می‌شوند؟

متر و معیار دریافت مالیات از خانه‌های لوکس مشخص شده است، در نتیجه اگر ارزش یک خانه را بدانیم، محاسبه مالیات آن کار دشواری نخواهد بود؛ بااین‌حال، چالش عمده بر سر محاسبه مالیات نورسیده، محاسبه ارزش خانه است. طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، نرخ مالیات خانه‌ها بدین شرح است که اگر ارزش خانه تا ۱۰ میلیارد تومان باشد نرخ مالیات صفر در نظر گرفته می‌شود و ازاینجا به بعد مالیات به صورت پلکانی افزایش می‌یابد، به گونه‌ای که برای خانه‌های بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد ۱۰ میلیارد تومان، یک‌دهم درصد، 15 تا ۲۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد ۱۵ میلیارد تومان، ۲دهم درصد، ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان نسبت به مازاد ۲۵ میلیارد تومان، ۳دهم درصد ۴۰ تا ۶۰ میلیارد تومان نسبت به مازاد ۴۰ میلیارد تومان و ۴دهم درصد، نسبت به مازاد بر ۶۰ میلیارد تومان، نیم‌درصد محاسبه خواهد شد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - میلاد آرام