مینا ایزدی

ورزش با نظر پزشک خطرات را کمرنگ می‌کند

ارتباط پزشکی و ورزش، ارتباطی دوسویه، تنگاتنگ و نزدیک است. ورزش و فعالیت‌های بدنی، به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی و ارکان سبک زندگی‌‌(LIFESTYLE)  همیشه مدنظر پزشکان قرار داشته است. بر اساس نظر محققان و کارشناسان نیز تا 50‌ درصد علل و عواملی که مانع ارتقاء سلامت فرد و جامعه می‌شوند، مربوط به مجموعه عواملی است که از آنها به عنوان «سبک زندگی» یاد می‌شود. اگر بخواهیم مثال بزنیم؛ چاقی، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه ناسالم و غیربهداشتی، آلودگی هوا، آلاینده‌های محیطی، استرس و اضطراب فزاینده زندگی امروزی و... که نقش آنها در بروز و شیوع بیماری‌های مختلفی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های تنفسی، سرطان‌ها و... ثابت شده است، از اشکالات سبک زندگی هستند اما با اصلاح آن‌ها می‌توان تا حدود زیادی از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کرد و یا روند درمان آنها را سرعت بخشید. 
 

سه شیرهای ناکام

نگاهی به ناکامی‌های تیم ملی انگلستان و بررسی دلایل آن
انگلستان نخستین محل شکل گیری و گسترش فوتبال است و از آغاز این ورزش جهانی و هیجان انگیز، نزدیک به 160 سال گذشته و با قاطعیت می‌توان بیان کرد که انگلستان در شروع و پس از آن در نوآوری‌های این ورزش بسیار تاثیر گذار بوده است.نخستین جوانه‌های شکل گیری فوتبال در کشورهای مختلف جهان همچون هلند، برزیل، آرژانتین و اتریش نیز به دست مربیان انگلیسی و یا دانش آموختگان آن کشورها در بریتانیا شکل گرفته است. این موضوعات سالیان سال دلیل فخر فروشی انگلیسی‌ها بوده و حتی در بدترین شرایط فوتبالی خودشان نیز از آن برای اعاده حیثیت فوتبالی خود استفاده می‌کردند، اما با این حال تیم ملی این کشور یکی از بزرگترین ناکام‌ها در تمام طول تاریخ بوده است

رژه نیروهای مسلح در اصفهان

مراسم رژه نیروهای مسلح در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در اصفهان برگزار شد. 

کثرت مجوزها، فعالان صنعت غذایی اصفهان را سردرگم کرده است
اصفهانی‌ها علاوه بر تولید اندام‌مصنوعی صادرکننده این وسایل نیز هستند
فعالان این صنعت از مشکلات و مطالبه‌هایشان می‌گویند

200 مجوز ساخت برای تولید مواد غذایی

کثرت مجوزها، فعالان صنعت غذایی اصفهان را سردرگم کرده است
مجوز ساخت فعالان صنایع غذایی اصفهان را سردرگم کرده است. آن‌ها می‌گویند طولانی و زمان‌بربودن این مجوزها مانع جدی در مسیر بهبود کسب‌وکار به شمار می‌رود. تولیدکنندگان مواد غذایی به محض اعمال هرگونه تغییر جزئی در فرمولاسیون محصولات غذایی باید مجوز ساخت جداگانه‌ای دریافت کنند. پیشنهادشان هم این است که هر تولیدکننده برچسب موادمورد استفاده را روی محصولات درج کند تامتولیان بتوانند برچسب موادمورد استفاده را با تولید محصول انطباق دهند.
 

زهر نبود بیمه بر تن زنبورداران اصفهان

فعالان این صنعت از مشکلات و مطالبه‌هایشان می‌گویند

کام زنبورداران اصفهان به دلیل مشکلاتی همچون خشک‌سالی‌ها، ورود عسل‌های تقلبی به بازار، فعالیت دلالان و واسطه‌ها، داروهای تقلبی و از همه مهم‌تر نداشتن بیمه تأمین اجتماعی تلخ است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مینا ایزدی