مینا ایزدی

پایانیِ لیگ در دست‌انداز

گردوغبار و اردوی تیم ملی، برنامه لیگ را تغییر داد
گردوغبار و آلودگی‌هوا تمام برنامه‌های سازمان لیگ را به‌هم‌ریخت و فصل بیست‌ویکم بر مبنای زمان‌بندی قبلی به پایان نمی‌رسد. 
 

گشایش شاه‌نشین‌های خواجو

درهای دوفضای کمتردیده‌شده پل‌خواجو به روی مردم گشوده شد
دوفضای میراثی ویژه پل خواجو که درهایشان بسته بود، این هفته به روی مــردم گشــــوده شـــدنــد؛ «بــــازدیـــد از گنجینه‌های کمتردیده‌شده اصفهان، رویــداد اول: گـــردشگـــری بیگلـــربیـــگی پل خواجو» نامی است که برای این اتفاق ویژه انتخاب‌شده و علاقه‌مندان می‌توانند با خرید آنلاین بلیت، یکی از 54 سانس روزانه بازدید را  از شنبه، 7 خرداد تا جمعه 13خرداد انتخاب کنند و به تماشای زاینده‌رود جاری بایستند. این اتفاق، اقدام ارزشمندی برای اصفهان است؛ زیرا  پشت درهای بسته جز تخریب و فرسایش خبر دیگری نیست و فضاهای منحصربه‌فرد اصفهان باید به روی مردم گشوده شوند تا مطالبه‌گری برای احیا و مرمت و نگهداری صحیحشان هم افزایش یابد. پل خواجو، بنای منحصربه‌فردی که همه ما منتظر ثبت‌نامش در فهرست میراث جهانی بشر هستیم، به توجه بسیار بیشتری احتیاج دارد؛ همان‌طور که زاینده‌رود، میراث طبیعی ملی ایران.

تنش آبی در تابستان!

به گفته مدیر دفتر بهره‌برداری خطوط انتقال آب اصفهان، تابستان امسال نیز با افت فشار آب شرب مواجه‌ایم

پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که تابستان گرمی در انتظار اصفهان است؛ روزهایی سخت و طاقت‌فرسا که قطعی و افت فشار آب در آن همچون سال گذشته دور از انتظار نیست؛ شاید به همین دلیل است که چندی پیش، هاشم امینی که معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب (آبفا) کشور است، در گفت‌وگو با رسانه‌ها در این باره هشدار داد و از روزهای سخت آینده سخن گفت: «تابستان امسال  تابستان سختی خواهد بود و لازم است از هم‌اکنون با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم مانع از ایجاد هرگونه تنش آبی و مسائل جانبی دیگر شد.»

عضو هیئت‌مدیره سندیکای صنعت برق: تأخیر در اجرای پروژه‌ها منجربه کسری‌ 10 تا 14‌هزار مگاواتی برق شد
مدیرعامل شهرک پوشاک اصفهان: اولین واگذاری‌های شهرک امسال انجام می‌شود
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان: اتحادیه نمی‌تواند برای رعایت افزایش 20 درصدی نرخ با مالکان برخورد کند

خاموشی‌های تورم‌زا

عضو هیئت‌مدیره سندیکای صنعت برق: تأخیر در اجرای پروژه‌ها منجربه کسری‌ 10 تا 14‌هزار مگاواتی برق شد

فعالان بخش خصوصی تأثیر تحریم‌های داخلی را روی صنعت برق پررنگ‌تر از آثار تحریم‌های خارجی ارزیابی می‌کنند. صنایع برق به دلیل این مشکلات، ظرفیت‌های رقابتی خود را در بازارهای جهانی از دست داده‌اند. 

نساجی اصفهان نونوار می‌شود

مدیرعامل شهرک پوشاک اصفهان: اولین واگذاری‌های شهرک امسال انجام می‌شود
وعده تأسیس و راه‌اندازی شهرک تخصصی پوشاک اصفهان از سال‌ها پیش در جلسات مسئولان به‌صورت مکرر داده می‌شد؛ ولی رنگ واقعیت به خود نگرفت. هر بار اجرای این پروژه به تعویق افتاد. حالا مدیرعامل شهرک پوشاک اصفهان درباره آخرین وضعیت پروژه شهرک اعلام می‌کند که اولین واگذاری‌های شهرک پوشاک امسال انجام می‌شود و مسئولان استانی منتظر مصوبه هیئت دولت هستند. زمین شهرک نساجی اصفهان به صورت رایگان تأمین شده و هزینه 85 درصد زیرساخت‌های این شهرک را دولتی‌ها قبول کرده‌اند.اسفندماه 94 بود که مسئولان استانی اعلام کردند با توجه به نقش اصفهان در صنعت نساجی به زودی کلنگ شهرک پوشاک بر زمین می‌خورد. پس از آن بخشدار جرقویه سفلی در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرد که با توجه به ظرفیت بالا در جرقویه و فعالیت شهروندان این منطقه در حوزه تولید پوشاک با مصوبه کمیته زیربنایی استانداری شهرک پوشاک در این منطقه راه‌اندازی می‌شود. به تدریج زمزمه‌هایی نیز از جانمایی احداث شهرک در زمین‌های بین پالایشگاه و نیروگاه شهید منتظری اصفهان مطرح شد؛ اما این پیشنهادات برای جانمایی شهرک پوشاک به بن بست رسید. از سال 94 تا کنون مسئولان در اظهارنظرهایشان اعلام می‌کردند پس از اصفهان، شهرک نساجی و پوشاک در کاشان نیز احداث خواهد شد و وعده رونق نساجی همزمان با احداث شهرک پوشاک به طور مکرر در جلسات داده می‌شد. با این حال این وعده‌ها عملیاتی نشدند.
 

ضمانت توخالی برای مصوبات اجاره‌ای

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان: اتحادیه نمی‌تواند برای رعایت افزایش 20 درصدی نرخ با مالکان برخورد کند
افزایش نرخ اجاره بر اساس مبلغ و درصد مشخص از سوی مالکان ضمانت اجرایی سفت و سختی می‌خواهد تا تجربه سال‌های گذشته تکرار نشود. طی دو سال گذشته باوجود اعلام درصد مشخص برای افزایش نرخ اجاره‌ها از سوی مصوبه ستاد ملی کرونا اما مالکان زیر بار نرفتند. تعیین نرخ دستوری منجر به دعوای بین مالک و مستأجر شد و دراین‌بین زمزمه‌هایی نیز در خصوص انعقاد قراردادهای صوری بین مالک و مستأجر شنیده می‌شد. تعیین نرخ مشخص برای افزایش اجاره‌بها موضوعی است که امسال برای کنترل بازار ورد زبان‌هاست. این بار سازمان تعزیرات حکومتی این موضوع را مطرح کرده است. به‌تازگی محمدعلی اسفنانی، سخن‌گوی سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرده است که «اگر صاحب‌خانه‌ای قرارداد سال گذشته مسکن خود را بیش از ۲۵ درصد افزایش دهد، گران‌فروشی کرده و مشمول جریمه می‌شود».
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - مینا ایزدی