نفیسه حاجاتی

دانشگاه امام متقاضی می‌پذیرد

قیام امام‌حسین(ع) گرچه از یک‌سو مصیبتی دردناک بود، از جهت دیگر این قیام شورانگیز و شعورآفرین، برای همه انسان‌های آزاده به‌ویژه مسلمانان، نعمت و لطف بزرگی به‌شمار می‌آید؛ زیرا بهترین الگو در مسیر زندگی است.

جهان در سیلاب تغییرات اقلیمی

اواخــر مــاه مــیــلادی گذشته، طوفان‌‌های بسیار شـــدیـــد بــاعـــث جاری‌شدن سیل در نقاط مختلف در سرتاسر آمریکا شد.

برخی سپاهان از‌پا‌افتاده را دوست دارند

گلایه محمدرضا ساکت از تبعیض بین تیم‌های سرخابی و شهرستانی

در آستانه شروع لیگ برتر فوتبال در فصل بیست‌و‌دوم، نشست خبری مدیرعامل باشگاه سپاهان همراه با آیین تجلیل از خبرنگاران، عکاسان و فعالان رسانه‌ای در سالن کنفرانس ورزشگاه نقش‌جهان برگزار شد.

اصفهان؛ مقصد خرید در سفر لوکس ایران برای گردشگران روس
تور گردشگری هنر در حوزه هنری استان اصفهان برگزار شد

مامان، من ایرانم!

اصفهان؛ مقصد خرید در سفر لوکس ایران برای گردشگران روس
سفر لوکس در مسیر تهران-شیراز، پروژه‌ای بود که محمدرضا بوش‌چه و همسرش کریستینا بوش‌چه، اینفلوئنسر روس ساکـن ایران، کلید زدنـد و اســم جالبی را هم برایش انتخاب کردند؛ #مامانمنایرانم (Mom I’m in iran). سفر هشـت‌روزه 1800 دلاری و سفـر ده‌روزه 2200 دلاری آن‌ها هم آن‌قدر طرف‌دار پیدا کرد که ظرفیت هر چهار تورشان تا پایان نوامبر امسال (آذرماه 1401) تکمیل شد. در گزارش پیش رو، در گفت‌وگو با محمدرضا بوش‌چه، درباره این پروژه که برای اصفهان به دلایل مختلف مهم است، صحبت کرده‌ایم.
 

میراثِ خانه حاج زرگرباشی

روزهای تاسوعا و عاشورا خیابان‌های منتهی به این خانه (حسینیه کوچک) بسته می‌شوند. هیئت‌های مختلف از مسیرهای منتهی به طالقانی خودشان را به خانه حاج‌زرگرباشی می‌رسانند تا در سنت عزاداری این خانه شریک باشند. زنان حضور پررنگی در این مراسم دارند و رسم نذری‌اش هم ویژه است؛ نذر می‌کنند و استکان و نعلبکی را با خود می‌برند. سال بعد، وقتی به حاجتشان رسیدند استکان و نعلبکی نو می‌خرند و به روضه می‎آورند. حالا البته وقتی از یکی از متولیان درباره این نذر می‌پرسیم، می‌گوید: «حتما نباید استکان و نعلبکی بیارید! قوری، قند، چای... هر چیزی می‌توانید نذر کنید. توی زیرزمین این خونه تا سقفش پر از استکان و نعلبکی شده.» روضه‌اش در پانزده روز ابتدای هر محرم برگزار می‌شود؛ از 6 صبح تا 11 ظهر. البته خیلی وقت‌ها تا پیش از یک ساعت بعد، هم مردم حضور دارند.

روایت میراث هنر در نگاره‌نگر

تور گردشگری هنر در حوزه هنری استان اصفهان برگزار شد
دیدار با دو میراث جهانی بشر (کاخ عالی‌قاپو و هنر مینیاتور) در اصفهان یکی از تجارب تور گردشگری هنر در عمارت سعدی حوزه هنری استان اصفهان بود. دوشنبه 10 مرداد بیش از 90 نفر از علاقه‌مندان حوزه فرهنگ و هنر به این بنای میراث ملی آمدند و دلیل دیدار، برپایی نمایشگاه نگاره‌نگر (نگرشی به سیر نگارگری معاصر اصفهان) بود. مــخاطبان قدم‌به‌قدم همراه با مهدی تمیزی که از هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای اصفهان بوده، حرکت کردند، درباره سیر تاریخی نگارگری اصفهان در 80 سال اخیر شنیدند و آثار هنرمندان مختلف از جواد رستم شیرازی، امیرهوشنگ جزی‌زاده و محمود فرشچیان گرفته تا اساتید و هنرجویان نسل نوی اصفهان را بر دیوارهای گالری‌های حوزه هنری دیدند. در انتهای این تور، رئیس حوزه هنری با مشاهده علاقه‌مندی فراوان مخاطبان، از تمدید نمایشگاه تا 25 مرداد خبر داد.
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - نفیسه حاجاتی