ورزش

نحوه نگهداری گل و گیاه در فصول گرم

احتیاط! گیاهان آسیب‌زا هستند

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهان‌تان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید.

این مشکلات می‌تواند به‌خاطر رعایت نکردن اصول نگهداری گیاهان در هر فصل باشد. مثلا گاهی ممکن است سرما یا گرمای شدید هوا به گیاه آسیب وارد کند یا آبیاری به اندازه لازم نداشته باشند و یا اینکه دچار آفات شده باشند. به هرحال برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید اصولی را با توجه به نوع گیاه‌، جنس، خاک‌، دما و... بر روی گیاه رعایت کنید. بدین منظور جهت نگهداری هر‌چه بهتر از گیاهان در فصل گرم اشاره می‌کنیم.

 

وحشت گروهک‌ها از رزمندگان اصفهانی

روایت کیانوش گلزارراغب از نبرد کردستان و «شُنام»
کیانوش گلزارراغب که چهارده‌ماه اسارتش در زندان گروهک‌های کمونیستی کموله و سوسیالیست‌های کُرد یا همان دموکرات، بُن‌مایه آثاری چون «شُنام»، «عصرهای کریسکان» و «برده‌سور» شده است، می‌گوید نوشتن «شُنام» باعث شد بالاخره، کابوس‌های دوران اسارتش تمام شود. با کیانوش گلزارراغب گفت‌وگوی متفاوتی کرده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید. 
 

تجلیل از مدیران صنعت استان

این مراسم هم‌زمان با دهه تولید و تجارت برای مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان برگزار شد
مراسم تجلیل از مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان اصفهان به همت انجمن مدیران صنایع استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
 
From Rajkov to Morais; A Review of Sepahan F.C. Foreign Managers
از رایکوف تا مورایس؛ مروری بر سکان‌داران خارجی سپاهان
هواداران در انتظار رویارویی مورایس، ساپینتو و بردیف هستند

Sepahan’s Foreign Heads

From Rajkov to Morais; A Review of Sepahan F.C. Foreign Managers

Since the beginning of its activity, Sepahan F.C. has had several foreign coaches, and once more, a foreign coach has been chosen to prepare the Isfahani team for the 22nd Persian Gulf Pro League. So, the appointment of José Morais as the head coach of Sepahan is a good excuse to have a brief review of the club’s foreign managers during various seasons of the league.

مِسترهای سپاهان

از رایکوف تا مورایس؛ مروری بر سکان‌داران خارجی سپاهان

در تاریخ فعالیت تیم فوتبال سپاهان از ابتدا تاکنون، مربیان خارجی زیادی روی نیمکت این تیم نشسته‌اند و برای لیگ بیست‌و‌دوم نیز قرعه به نام یک مربی خارجی خورده که تیم اصفهانی را برای مصاف با حریفان آماده کند. به بهانه حضور ژوره مورایس در تیم سپاهان، مروری بر حضور سرمربیان این تیم در ادوار لیگ خواهیم داشت؛ البته برخی خارجی ها نیز بوده اند که در حین جابه‌جایی مربیان، عنوان نفر اول کادر فنی را یدک کشیده‌اند؛ اما در این گزارش، سرشناس‌ترین‌ها مدنظر هستند.

تقابل جذاب مثلث خارجی‌های لیگ

هواداران در انتظار رویارویی مورایس، ساپینتو و بردیف هستند
حضور سه مربی خارجی روی نیمکت تیم‌های سپاهان، استقلال و تراکتورسازی بر جذابیت لیگ بیست‌ودوم افزوده و از اکنون هواداران فوتبال منتظر تقابل ژوزه مورایس، ریکاردو ساپینتو و قربان بردیف هستند و چالش جدیدی برای هواداران فوتبال خواهد بود.
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ورزش