ورزش

از توکیو تا توکیو

مسافران اصفهانی المپیک را بشناسید

اولین حضور ورزشکاران اصفهانی در المپیک به بیش از نیم قرن بیش باز می‌گردد؛ اما مدال‌آوری ورزش نصف‌جهان در این رویداد به همین اندازه به طول انجامید تا حسرت بی‌مدالی قدمتی به اندازه حضور در این رویداد بزرگ داشته باشد. در گذشته روال کسب سهمیه یا ورودی برای المپیک مطرح نبود و ورزشکاران و تیم‌های برتر با درنظرگرفتن فاکتورهایی نظیر قهرمانی در قاره یا برتربودن در ورزش یک کشور برای حضور در این فستیوال بزرگ ورزشی انتخاب می‌شدند.

اوج جذابیت اینجاست

اصفهان زیبا به استقبال فینال یورو رفت

با تعیین قهرمان یورو ۲۰۲۰، پرونده جذاب ترین رویداد فوتبالی دوران پسا کرونا بسته می شود تا علاقه مندان به فوتبال بعدها حسرت این ایام را بخورند. ورزشگاه ومبلی لندن میزبان دیدار فینال یورو ۲۰۲۰ است و دو تیم ایتالیا و انگلیس برای شناخت قهرمان این دوره از رقابت ها به مصاف هم میروند. سرویس ورزشی اصفهان زیبا که در طول این رویداد با گزارش های جذاب با شما همراه بود، با یک پادکست به استقبال دیدار فینال رفته است.

جام اشتباهات!

مهم‌ترین حذف شده‌های یورو چه تیم‌هایی بودند؟

با رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی یورو و مشاهده نمودار حذفی می‌توان به این نتیجه رسید که قهرمان جهان در سال 2014، قهرمان جهان در سال 2018، نایب قهرمان جهان در سال 2018، قهرمانی یورو 2016 و لیگ ملت‌های اروپا و نایب قهرمان جهان در سال 2010 دیگر در تورنمنت حضور ندارند. تورنمنت عجیبی که کمتر کسی فکر می‌کرد بدین گونه پیش برود، البته که نحوه برخورد تیم‌ها در دور حذفی که توسط یوفا برنامه ریزی شده بود، نیز در این قضیه بی تاثیر نبود، اما نباید از توزیع قدرت بین همه تیم‌ها و رشد همه آن‌ها حتی تیم‌های درجه 2 و 3 اروپا به سادگی گذشت.

بررسی فنی لیگ حرفه‌ای در پادکست اصفهان زیبا
ترکیب منتخب فوتبال اصفهان در لیگ بیستم
بررسی عملکرد بازیکنان ذوب‌آهن در مقابل مس رفسنجان

در لیگ بیستم چه گذشت

بررسی فنی لیگ حرفه‌ای در پادکست اصفهان زیبا

ماراتن سی هفته‌ای لیگ بیستم نیز به پایان رسید تا با شناخت تیم‌های قهرمان و حائز سهمیه آسیایی و دو تیم سقوط کننده به دسته پایین‌تر، پرونده این رقابت‌ها مختومه شود. در لیگ بیستم، تیم پرسپولیس برای پنجمین بار متوالی بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم سپاهان نیز با اینکه از لحاظ امتیازی قهرمان نیم فصل دوم شده بود؛ اما در مجموع امتیازات نیم فصل اول و دوم، بر سکوی دومی لیگ ایستاد.

یک تیم سپاهانی با دو ذوب‌آهنی

ترکیب منتخب فوتبال اصفهان در لیگ بیستم

بیستمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی با قهرمانی پرسپولیس و سقوط دو تیم ماشین‌سازی و سایپا به پایان رسید که نمایندگان فوتبال اصفهان تا دقایق پایانی هفته سی‌ام در بیم‌وامید قهرمانی و بقا در لیگ قرار داشتند و همین موضوع باعث شد تا هواداران دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن لیگی بسیار پرهیجان و حساس را تجربه کنند. ازیک‌طرف سپاهان بعد از هفته‌ها تعقیب پرسپولیس در نهایت به خاطر دو امتیاز کمتر به‌عنوان نایب‌قهرمانی رضایت داد و این یعنی سپاهانی‌ها بیش از هر زمان دیگری باید حسرت امتیازهای مفت و مجانی را بخورند که در برابر تیم‌هایی مثل ماشین‌سازی و نفت مسجدسلیمان از دست دادند.

سقوط در اصفهان، بقا در تبریز

بررسی عملکرد بازیکنان ذوب‌آهن در مقابل مس رفسنجان

حتی تصور اینکه ذوب‌آهن بی‌روح و بی‌حال لیگ بیستم بتواند در هفته پایانی لیگ مس رفسنجان را شکست دهد و مجوز بقا را به دست بیاورد، یک خیال خام بیشتر نبود و در نهایت شاگردان مجتبی حسینی بدون آنکه خودشان نقشی برای ماندن در لیگ ایفا کنند، مدیون تراکتور و فیروزکریمی شدند تا فصل کابوس‌وار ذوب‌آهن با این خبر خوش به پایان برسد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ورزش