فوتبال

از حجره تا هلی‌کوپتر کبری!

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام سرهنگ خلبان «سیدنورالدین حسینی» که در دولباس روحانیت و خلبانی به کشورش خدمت کرد/ بخش اول

طلبگی را دوست داشت. پدرش اصرار داشت لباس روحانیت بپوشد. یک سال در حوزه تحصیل کرد و سپس به دلیل یک‌کار خداپسندانه برای آنکه درآمد مالی داشته باشد، وارد ارتش شد. از شیراز به دانشکده هوانیروز اصفهان آمد. خلبان هلی‌کوپتر کبری شد. عشق پرواز در جانش ریشه کرد. پس از انقلاب دروس حوزوی را  ادامه داد و بهار سال 60 ملبس شد. هم با هلی‌کوپتر کبری پرواز می‌کرد، هم با  لباس روحانیت مسائل عقیدتی را بازگو می‌کرد. جنگنده در آسمان می‌جنگید؛ نترس و بی‌باک. 17 بار  سانحه هوایی برایش اتفاق افتاد. به اعتقاد حجت‌الاسلام و المسلمین سرهنگ خلبان «سید نورالدین حسینی» خلبانی شغلی معنوی است که بر فراز آسمان، خلبان سراسر نیاز می‌شود و اگر با منبع نیاز خو  بگیرد، عارف می‌شود.

نقره‌داغ مقصران متروپل

به موازات عملیات نجات، شناسایی عاملان واقعه آبادان در دستور کار قرار گرفته است

در پی حادثه دوم خرداد در آبادان و فروریختن ساختمان متروپل، دستورات لازم از سوی مقامات ارشد کشورمان به مسئولان اجرایی درخصوص رسیدگی جدی به این حادثه و برخورد با عاملان آن صادر شده است. 

شَبح مِتروپُل بر سر بازار اصفهان

12000 شغل و مغازه بازار در خطر است

وجود انشعاب‌های برق ناایمن، روشنایی بازار، زمان‌بربودن ورود و خروج بازار برای یگان‌های امدادی و... ازجمله برخی مشکلات بازار اصفهان است. شهرداری اصفهان در حال انجام چند طرح جامع مطالعاتی ازجمله مطالعات جامع پدافند شهر اصفهان است؛ طرح جامع مطالعات آب‌گرفتگی، سیلاب شهری، جمع‌آوری و استحصال روان‌آب‌ها از دیگر این طرح‌هاست که با توجه به اینکه شهر اصفهان از زمان گذشته دارای مادی‌ها و نهرهایی بوده احتمال کمتری در خصوص سیلاب برای آن وجود دارد؛ اما با توجه به اراضی نظامی و واردشدن آبریزهای آن به معابر شهری می‌طلبد مطالعات جامعی در خصوص جمع‌آوری و استحصال روان آب‌های آن داشته باشیم. سعی می‌شود از این روان آب‌ها برای موارد آبیاری استفاده شود.

 
گردوغبار و اردوی تیم ملی، برنامه لیگ را تغییر داد
شرایط متفاوت نیمکت سپاهان و ذوب‌آهن
بررسی عملکرد ذوب اهنی ها در مقابل نساجی

تارتار ماند ، محرم در انتظار

شرایط متفاوت نیمکت سپاهان و ذوب‌آهن

محرم نویدکیا و مهدی تارتار در جایگاه سکانداران فنی تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن لیگ بیست‌و‌یکم را متفاوت شروع کردند و متفاوت هم به پایان می‌برند. نویدکیا در دومین فصل سرمربیگری تیم سپاهان در حالی پای در فصل جاری لیگ گذاشت که با توجه به نایب قهرمانی و کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا رضایت نسبی هواداران جلب شده بود و ادامه فعالیت او مورد حمایت حداکثری هواداران بود.

بخت با تارتار یار نبود

بررسی عملکرد ذوب اهنی ها در مقابل نساجی
آخرین بازی خانگی ذوب‌آهن در جریان رقابت‌های لیگ، حاصلی به‌جز تساوی بدون‌گل به همراه نداشت تا شاگردان مهدی تارتار با متوقف‌کردن قهرمان رقابت‌های جام‌حذفی، خداحافظی همراه با کلین شیت از ورزشگاه فولادشهر داشته باشند؛ با وجود آنکــه پیش‌بینی می‌شــد دو تیــم قدیــمی و ریشه‌دار فوتبال ایران رقابتی جذاب را در مقابل چشم تماشاگران به نمایش بگذارند. این بازی به‌خصوص از جانب قائم‌شهری‌ها چندان جذاب و تماشاگرپسند ارائه نشد و تقریبا در طول ۹۰ دقیقه مسابقه، ذوب‌آهن تیم برتر میدان بود؛ بااین‌حال موقعیت‌های نصفه و نیمه ذوب‌آهنی‌ها در برابر دروازه نساجی هم به ثمر نشست و البته تیزهوشی مدافع قرمزها در ثانیه‌های پایانی هم دلیلی شد تا ذوب‌آهن نتواند دروازه حریف شمالی خودش را باز کند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - فوتبال