منهای فوتبال

صخره‌نوردی از دیوار کوتاه ورزش بانوان

خیلی زود سوژه فضای مجازی شد و درباره‌اش گفتند و نوشتند و دست آخر هم دیواری کوتاه‌تر از ورزش بانوان پیدا نکردند. موافق و مخالف از این دیوار بالا رفتند و پایین آمدند و دست آخر ورزش بانوان ماند و تنه نحیفی که بیشتر از موافقت و مخالفت، حمایت می‌خواهد تا سرپا بماند و نادیده‌اش نگیرند. در ماجرای صخره‌نوردی در کوه سفید درچه و اتفاقاتی که بعد از آن رخ داد، در حق ورزش بانوان اصفهان بی انصافی شد و واکنش‌های احساسی و اظهارنظرهای نسنجیده بعد از آن، تصویری دور از واقعیت به نمایش گذاشت و بهانه این یادداشت، پس از خوابیدن جو ماجرا، دفاع از موجودیت «ورزش بانوان» است که در این ماجرا قربانی شد.

رشته موتورسواری فرهنگ‌سازی می‌خواهد

نعمت‌الهی: خروجی موتورسواری بیشتر از ورودی شده است

ورزش را با رشته تکواندو آغاز کرده،‌ اما علاقه اصلی او به رشته موتورسواری بوده و بعد از خرید موتور، به طور جدی به این رشته پرداخته است. محمدرضا نعمت‌الهی سابقه قهرمانی در مسابقات سرعت قهرمانی کشور،  مقام اول کلاس ۲۵۰ سی‌سی و مقام سوم کلاس ۴۰۰ سی‌سی را دارد. او به واسطه علاقه‌مندی زیاد به این رشته، یک دوره موتورسواری را در خارج از کشور گذرانده است، هرچند که افزایش بی رویه هزینه‌های فعالیت در رشته موتورسواری به عنوان قهرمان، مانع از ادامه کار حرفه‌ای او در این رشته شده و ترجیح داده با سپری‌کردن د‌وره‌های مربیگری و فراگرفتن دانش رشته موتور ریس، تجربیاتش را به علاقه‌مندان منتقل کند.

شاید یک اتفاق ویژه برای ورزش اصفهان

مردانی المپیکی شود؛ مدال‌آوری دور ازدسترس نیست

لمپیکی‌شدن سجاد مردانی در گرو اما و اگرهاست. امای اول مربوط به محرومیت کاروان ورزشی روسیه از حضور در المپیک بوده که محقق شده؛ اما اگر مهم مربوط به انصراف تکواندوکار روس از رقابت زیر پرچم IOC است.

گلایه رئیس هیئت کبدی استان از بی‌اطلاعی از تغییرات
پیرعلی: سهمیه تیمی ریکرو دور از دسترس نیست
دو کارشناس از سوپر لیگ کرونایی می‌گویند

چرا نگفتند استعفا بده؟

گلایه رئیس هیئت کبدی استان از بی‌اطلاعی از تغییرات

به همان اندازه که انتخابات هیئت کبدی عجیب‌غریب بود، اینک نیز با گذشت یک سال و چند ماه این هیئت درگیر اتفاقی شده که نمونه آن را در ورزش استان سراغ نداشته‌ایم؛ اتفاقی که زمینه‌ساز برگزاری نشست خبری هیئت کبدی در مجتمع مطبوعاتی شد. رئیس هیئت کبدی استان اصفهان در ابتدای این نشست، با اشاره به اینکه پس از شش ماهی که از سرپرستی او در هیئت سپری می‌شد، در مجمع انتخاباتی هیئت حائز بالاترین رأی شده و پنجم اسفند سال 98 نیز ابلاغ ریاست او توسط رئیس فدراسیون صادر شده است، مدعی شد کبدی اصفهان در گذشته جایگاه مهمی داشته است؛ اما به دلیل اینکه طراوت و شادابی خود را از دست داده بود، عزم هیئت بر ترمیم وضعیت موجود قرار گرفت.

فدراسیون ژیمناستیک ادعای دخالت در انتخابات هیئت اصفهان را رد کرد

درپی انتشار گزارش چند روز قبل روزنامه اصفهان زیبا درخصوص دخالت فدراسیون‌های اسکیت و ژیمناستیک در انتخابات مجامع استانی، فدراسیون ژیمناستیک با ارسال جوابیه‌ای، توضیحاتی ارائه کرد که در ادامه می‌خوانید.  به استحضار می‌رساند نشریه اصفهان زیبا در مطلبی با عنوان «دخالت بیجا یا حق قانونی؟!» موارد کذبی را علیه فدراسیون ژیمناستیک منتشر کرده است. برهمین اساس ذکر چند نکته ضروری است: در مطلب این نشریه عنوان شده که رئیس سابق هیئت ژیمناستیک استان اصفهان از کارش برکنار شده بوده؛ این مسئله واقعیت ندارد و ایشان از سمتش استعفا کرد. اگر در خصوص برکناری وی سند معتبری وجود دارد ارائه شود.

کماندار اصفهانی در رؤیای المپیکی‌شدن

پیرعلی: سهمیه تیمی ریکرو دور از دسترس نیست

با وجودی که شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بسیاری از رویدادهای ورزشی را به لغو و تعطیلی کشانده، در رشته تیراندازی با کمان تیم ملی کشورمان دو رخداد مهم را پیش رو دارد که مسابقات جهانی فرانسه به واسطه اینکه آخرین رویداد انتخابی سهمیه المپیک محسوب می‌شود، از اهمیت بالایی برخوردار است. امین پیرعلی نماینده اصفهان در تیم ملی تیراندازی با کمان است که این روزها در اردوی تیم ملی حضور دارد و برای حضور در این میدان‌های سرنوشت‌ساز آماده می‌شود. برای اطلاع از آخرین وضعیت پیرعلی و شرایط او برای حضور در کاپ جهانی سوئیس با او هم صحبت شدیم، زیرا کادر فنی تیم ملی، شرط اعزام به مسابقـــــات کسب سهمیه فرانســـــه را نتیجه به دست‌آمــــــده ملی‌پوشان در مسابقات سوئیس عنوان کرده است.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - منهای فوتبال