منهای فوتبال

نحوه نگهداری گل و گیاه در فصول گرم

احتیاط! گیاهان آسیب‌زا هستند

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهان‌تان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید.

این مشکلات می‌تواند به‌خاطر رعایت نکردن اصول نگهداری گیاهان در هر فصل باشد. مثلا گاهی ممکن است سرما یا گرمای شدید هوا به گیاه آسیب وارد کند یا آبیاری به اندازه لازم نداشته باشند و یا اینکه دچار آفات شده باشند. به هرحال برای پیشگیری از این آسیب‌ها باید اصولی را با توجه به نوع گیاه‌، جنس، خاک‌، دما و... بر روی گیاه رعایت کنید. بدین منظور جهت نگهداری هر‌چه بهتر از گیاهان در فصل گرم اشاره می‌کنیم.

 

وحشت گروهک‌ها از رزمندگان اصفهانی

روایت کیانوش گلزارراغب از نبرد کردستان و «شُنام»
کیانوش گلزارراغب که چهارده‌ماه اسارتش در زندان گروهک‌های کمونیستی کموله و سوسیالیست‌های کُرد یا همان دموکرات، بُن‌مایه آثاری چون «شُنام»، «عصرهای کریسکان» و «برده‌سور» شده است، می‌گوید نوشتن «شُنام» باعث شد بالاخره، کابوس‌های دوران اسارتش تمام شود. با کیانوش گلزارراغب گفت‌وگوی متفاوتی کرده‌ایم که در ادامه از نظر می‌گذرانید. 
 

تجلیل از مدیران صنعت استان

این مراسم هم‌زمان با دهه تولید و تجارت برای مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان برگزار شد
مراسم تجلیل از مدیران پیش‌کسوت و پیشرو صنعت استان اصفهان به همت انجمن مدیران صنایع استان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد.
 
هندبال بانوان چگونه در مسیر تحول قرار گرفت؟
میثم بنی طبا:اداره کل پیشنهاد داد؛اما خبری نشد
شرط حداکثر مطلق آرا در ورزش چگونه دردسرساز شد؟!

هت‌تریک جهانی

هندبال بانوان چگونه در مسیر تحول قرار گرفت؟
هندبال بانوان شرایط جدیدی را تجربه کرده و برای اولین بار تیم‌های کشورمان در رده‌های سنی بزرگ‌سالان و جوانان رویداد بزرگ جام جهانی را تجربه کرده‌اند و تیم ملی نوجوانان نیز به‌زودی مهیای حضور در این رقابت‌ها می‌شود.
 

دو راهی تبریز یا اصفهان

میثم بنی طبا:اداره کل پیشنهاد داد؛اما خبری نشد
در مسابقات گرندپری جودو ازبکستان که چندی قبل برگزار شد، میثم بنی‌طبا به‌عنوان قهرمانی دست پیدا کرد. این جودوکار اصفهانی چند سالی است که در شهر تبریز ساکن شده و سهمیه ملی آذربایجان شرقی محسوب می‌شود و اشاره به این موضوع پس از مدال‌آوری بنی‌طبا، مدیران اداره ورزش و جوانان را برآن داشت تا جلسه‌ای با این ورزشکار برگزار کنند و بر روی اصفهانی‌بودن او مانور بدهند؛ بااین‌حال بنی‌طبا در این گفت‌وگو تأکید دارد که هنوز تصمیم نگرفته ادامه ورزش قهرمانی او برای تبریزی‌ها یا اصفهان باشد. بنی‌طبا که سال‌هاست در تیم ملی عضویت دارد، سابقه مدال‌آوری در بازی‌های آسیایی را دارد و اینک برای مدال‌آوری در پاراالمپیک برنامه‌ریزی می‌کند. با ما در این گفت‌وگو همراه شوید:
 

چالش «نصف +یک»

شرط حداکثر مطلق آرا در ورزش چگونه دردسرساز شد؟!
احراز شرط کسب نصف به‌علاوه یک آرای مجامع انتخاباتی به چالشی برای فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزشی تبدیل شده و تصمیم اخیر وزارت ورزش در ابطال نتیجه انتخابات یکی از هیئت‌هایی که رئیس بدون رأی نصف به‌علاوه یک منتخب مجمع شده، این چالش را جدی کرده است.
 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - منهای فوتبال