منهای فوتبال

آقای وزنه‌بردار

سه روایت از رضا استکی، مردی که دوباره باید شناخت

کسب اولین مدال ورزشی اصفهان در بازی‌های آسیایی و تجربه چهار دوره حضور در المپیک به عنوان ورزشکار و مربی از رضا استکی، چهره خاصی برای ورزش اصفهان ترسیم کرده است. استکی زمانی در بازی‌های آسیایی روی سکو رفت و دوره‌ای در المپیک حضور یافت که رسانه به مفهوم امروزی وجود نداشت و کمتر نامی از او در میان بود و وقتی نیز از دنیا رفت، خیلی‌ها هنوز او را نمی‌شناختند.

پارا بهتر از المپیک!

12طلا از آوردگاه پاراالمپیک توکیو به ورزش ایران رسید

درحالی‌که پیش‌بینی کاروان پاراالمپیکی ایران کسب هشت مدال طلا بود، پرونده تیم ایران در این رقابت‌ها با 12 مدال طلا و رتبه سیزدهمی بسته شد. شانـزدهـمـیـن دوره پـاراالمـپـیـک کـه به‌واسطه شیوع کرونا با تـأخــیـری یک‌ساله مواجه و از سال 2020 بــــه سال 2021 موکول شد، از سوم شهریور به میزبانی توکیو آغاز شد و دیروز با برپایی اختتامیه در مراسمی که ساره جوانمردی پرچم‌دار کاروان ایران بود، به پایان رسید.

از توکیو تا توکیو

مسافران اصفهانی المپیک را بشناسید

اولین حضور ورزشکاران اصفهانی در المپیک به بیش از نیم قرن بیش باز می‌گردد؛ اما مدال‌آوری ورزش نصف‌جهان در این رویداد به همین اندازه به طول انجامید تا حسرت بی‌مدالی قدمتی به اندازه حضور در این رویداد بزرگ داشته باشد. در گذشته روال کسب سهمیه یا ورودی برای المپیک مطرح نبود و ورزشکاران و تیم‌های برتر با درنظرگرفتن فاکتورهایی نظیر قهرمانی در قاره یا برتربودن در ورزش یک کشور برای حضور در این فستیوال بزرگ ورزشی انتخاب می‌شدند.

کدام هیئت‌های ورزشی اصفهان در آستانه برگزاری انتخابات هستند؟
رئیس هیئت اسکی استان: اهمیت پیست فریدون‌شهر فراتر از ورزش است
رئیس هیئت کشتی اصفهان از پیامدهای تعطیلی دوساله می‌گوید

ترافیک شدید انتخاب رئیس

کدام هیئت‌های ورزشی اصفهان در آستانه برگزاری انتخابات هستند؟

معمولا سه ماه پایانی سال با ترافیک برگزاری مجامع انتخاباتی همراه است و تکلیف رؤسای هیئت‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند، مشخص می‌شود. در حال حاضر دوازده هیئت ورزشی در آستانه برگزاری انتخابات هستند که برخی از آن‌ها همچون هیئت ژیمناستیک دوران بلاتکلیفی بیش از یک سال را پشت سر گذاشته‌اند؛ اما تعدادی دیگر همانند هیئت بیماران خاص در فاصله کوتاهی به نسبت پایان دوره قانونی مسئولیت، مهیای تعیین رئیس شده‌اند.

بازگشایی پیست در گرو برف بیشتر

رئیس هیئت اسکی استان: اهمیت پیست فریدون‌شهر فراتر از ورزش است

اسکی را می‌توان زمستانی‌ترین رشته ورزشی دانست که فعالیت در آن منوط به بارش کـافـی بـرف و فراهم‌شدن شـرایـط پـیـسـت‌هـاســت. در اســتـــان اصفهان دو پیست فریدون‌شهر و افوس وجود دارد که پیست فریدون‌شهر از معروفیت بیشتری برخوردار است و نمی‌توان نام این شهرستان را آورد و از اسکی صحبتی نکرد. به بهانه فرارسیدن فـصل زمـسـتـان، به سـراغ مـحـمـود یسلیانی، رئیس هیئت اسکی استان، رفته و گفت‌وگویی را ترتیب دادیم. یسلیانی که پیش‌تر ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان نجف‌آباد را برعهده داشت، طی روزهای گذشته به‌عنوان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فریدون‌شهر معرفی شده تا دستش برای استفاده از ظرفیت‌های شهرستانی در مسیر توسعه هر چه بیشتر رشته اسکی بازتر شود.

والیبال اصفهان در ابتدای مسیر جدید

پس از دو‌‌دوره ریاست تیمور باجول، در هیئت والیبال استان، چندی قبل ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست هیئت انجام شد و احتمالا اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، والیبال استان به زودی شاهد برگزاری مجمع انتخاباتی خواهد بود تا با توجه به سکان‌دار آینده هیئت، سیاست‌های پیش‌روی والیبال نصف‌جهان ترسیم شود.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - منهای فوتبال