پایداری

دروازه ذوب آهن همچنان قفل است

نمرات فنی بازیکنان تیم ذوب آهن مقابل نساجی

تیم فوتبال ذوب آهن که بهترین عملکرد لیگ بیست و یکم را در تثبیت رتبه هفتمی لیگ می بیند، در مصاف با تیم نساجی مازندران از کسب پیروزی محروم شد و به تساوی یک بر یک مقابل قهرمان جام حذفی رضایت داد.

زندگی با مزاج‌ها

شاخت مزاج‌ به حفظ سلامتتان کمک می‌کند

مزاج دو نوع هست یا معتدل هست یا غیر معتدل، مزاج غیرمعتدل به مفرد و مرکب تقسیم می‌شود. اما، مزاج مفرد چهار نوع است که اکنون توضیحاتی در مورد خصوصیات هر کدام از آنها ارائه می‌شود:

 

تشییع پیکر شهدای اف -۷ ارتش در اصفهان

پیکر «شهید سرهنگ دوم قاسم زمانی» و «ستوان دوم خلبان محمدجواد بای»، صبح امروز_ چهارم خردادماه_ با حضور جانشین نیروی هوایی ارتش، هم‌رزمان و خانواده این شهدا در پایگاه هشتم شکاری اصفهان تشییع شد

رودررو با «کشور نجار»، بانوی امدادگری که 35 روز در خرمشهر مردانه ایستاد، جنگید و از شهرش دفاع کرد
سرهنگ «نجات براتی‌بختیاری»، از نیروهای لشکر 92 زرهی اهواز، از روزهای آزادی خرمشهر می‌گوید

یادگاری صدام را در اصفهان از پایم درآوردند!

رودررو با «کشور نجار»، بانوی امدادگری که 35 روز در خرمشهر مردانه ایستاد، جنگید و از شهرش دفاع کرد

نامش «کشور» است، نام‌خانوادگی‌اش «نجار»! متولد آبادان، اما بزرگ‌شده خرمشهر. «حشمت نو» محله‌شان را هنوز خوب به یاد دارد. کوچه‌به‌کوچه و بن‌بست به بن‌بستش را؛ هرچند می‌گوید بعداز سقوط خرمشهر به‌سختی خانه‌شان را پیداکرده و «مسجد جامع خرمشهر» به کمکش آمده است. او در  21 سالگی‌اش،‌ همه 35روز مقاومتِ سختِ خرمشهر را با پوست و گوشت و خونش لمس کرده است. «کشور نجار»، در روزهایی که نه غذایی بود برای خوردن، نه آبی بود برای لب‌ترکردن و نه حتی جایی بود برای چنددقیقه استراحت و چشم‌روی‌هم گذاشتن، کنار مردمانش در خرمشهر می‌ایستد و می‌جنگد و در شرایطی که عــراقی‌هــا خــانه‌بــه‌خــانه و پشت‌بـــام‌ به‌پشت‌بام جلو می‌آمدند، لحظه‌ای مردم را تنها نمی‌گذارد و به‌پیر و جوانِ مجروحان و زخمی‌ها در خرمشهر امدادرسانی می‌کند. خبر «سقوط خرمشهر» هنوز هم برایش تلخ‌ترین خبر است؛ وقتی یاد روزهای خونینش می‌افتد که در دودسیاه گم شد. می‌گوید: «خیلی سخت بود شهری را رها کنیم که تا همین دوماه قبل، همه آرزوهایمان در آن رنگ واقعیت داشت. سخـــت بود خـــداحافظــــی با خرمشهری که دیگر نه خرم بود و نه شهر!» از سفره جنگ و روزهای سختی که گذرانده، فقط یک ترکش به او رسیده است؛ ترکشی که نصف آن را در بیمارستان دکترشریعتی اصفهان درآوردند و به‌عنوان یادگاری صدام به او دادند و نصف دیگرش هم سال‌هاست در پای راستش جا خوش‌کرده‌است. 

خواب طلایی صیادشیرازی برای خرمشهر!

سرهنگ «نجات براتی‌بختیاری»، از نیروهای لشکر 92 زرهی اهواز، از روزهای آزادی خرمشهر می‌گوید

سرهنگ «نجات براتی‌بختیاری» پس از دانشکده افسری و گذراندن دوره‌های زرهی، وارد لشکر 92 زرهی اهواز می‌شود. با شروع جنگ خودش می‌جنگد و خانواده‌اش جنگ‌زده می‌شوند. او پس از پنجاه‌روز از شروع جنگ، مادرش را در شوشتر پیدا مــی‌کنـــد و همســر و فــرزنـــدانـــش را در مسجدسلیمان؛ آن‌ها را به خدا می‌سپارد و تا آخـــرین روزهای جنـــگ می‌مـــاند و می‌جنگد. خرمشهر که آزاد می‌شود، در همان ساعات اولیه ازطرف لشکر 92 زرهی اهواز یک گروه به‌سرپرستی سرهنگ نجات براتی بختیاری، تابلو بزرگی که روی آن نوشته شده بود: «به خرمشهر خوش آمدید» را در ورودی خرمشهر نصب می‌کنند، مردم اهــواز خوشحـــال و مســرورند، گالــن آب می‌فرستند جلوی لشکر و می‌گویند از زیر پل خرمشهر آن را برایشان پر از آب کنند؛ می‌خواستند با آب خرمشهر وضو بگیرند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - پایداری