احیای فضاهای بومی در منطقه 9

علیرضا رفیعی مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان: اقدامات کوچک باعث تاثیرات بزرگ در سطح محلات می‌شود

اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان طی بازدیدی از منطقه 9 شهرداری اصفهان در جریان روند پروژه‌های این منطقه قرار گرفتند. مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان در این بازدید با بیان اینکه رفع برخی از مشکلات محلی در این منطقه، امید را در دل مردم زنده کرده است، گفت: شهروندان این منطقه تا پیش از این باور نداشتند که برخی از مشکلات آنها حل شود، چون در دوره‌های قبلی تلاشی برای رفع محرومیت‌ها نشده بود تا جایی که منطقه 9 پسوند محرومیت به خود گرفت، اما با اتفاقات تازه‌ای که رخ داد، اعتماد مردم به شهرداری بیشتر شد. علیرضا رفیعی با تاکید بر اینکه اقدامات کوچک باعث تاثیرات بزرگ در سطح محلات می‌شود، خاطر نشان کرد: جلساتی به صورت مرتب برای حل مشکلات در محلات برگزار می‌شود و پروژه‌های کوچک تعریف شده در محله‌ها به مرحله اجرا در می‌آید.

چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰

او با اشاره به بازدیدهایی که در طول دوره پنجم مدیریت شهری از محله‌های منطقه شده است، اظهار کرد: بازدید از محلات کارلادان و احداث محوطه خلاق چند منظوره پیرامون مسجد اعظم منارجنبان در این محله در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر پیمانکار در حال انجام اقدامات است. این پروژه به زودی به بهره برداری می‌رسد. مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان افزود: ترمیم آسفالت معابر و جداول، ساماندهی مادی و فضای سبز در محله کارلادان ازجمله اقداماتی بود که به صورت خاص انجام شده است. رفیعی با اشاره به بازدید از محله آشنستان، گلستان و آزادان گفت: اجرای پروژه‌های محله آشنستان تقریباً در مرحله پایانی است و پروژه‌های محلات گلستان و آزادان نیز در مرحله بررسی است که بزودی تعیین تکلیف شده و اجرا می‌شود. او، طرح ارتقاء کیفی محلات را یک اقدام مهم در منطقه برشمرد و بیان کرد: برخی اقدامات در محله مهدیه از جمله ساماندهی فضای محله شامل: جدول کاری، ساماندهی مادی، مارلون کاری، احداث پاتوق و موضوعاتی از این دست توسط پیمانکار در حال انجام است.

پیرایش خیابان میرزا طاهر در دو فاز

مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان با بیان اینکه سال گذشته پیرایش خیابان میرزا طاهر در دو فاز در منطقه 9 به شکل خیلی خاص انجام شد، اظهار کرد: تلاش کردیم پیرایش شهری را متفاوت از مناطق دیگر انجام دهیم با این تفاوت که مناطق دیگر روی موضوع ساماندهی تابلوها و المان‌ها کار کردند، اما در منطقه 9 فضاهای بومی احیاء شد به صورتی که بازسازی دیوار باغات به همان شکل سنتی و کاهگل در دستور کار قرار گرفت و یک مسیر پیاده با نام «جاده چنار» در حاشیه مادی ساماندهی شده، احداث شد. درصددیم فاز سوم را در خیابان وحدت اجرا و در آینده این مسیر را به پارک بهاران متصل کرده و یک مسیر دوچرخه سواری و یک مسیر پیاده راه برای شهروندان مهیا کنیم. رفیعی از آغاز فاز چهارم خیابان بهشت و افتتاح آن تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: سه فاز خیابان بهشت 9/9/99 به بهره برداری رسید و فاز چهارم آن تا خیابان آتشگاه در حدود 400 تا 450 متر طول دارد و در مرحله تملک سازی است. تقریباً 50 تا 60 درصد آن آزاد سازی شده و با مسئولان چند گلخانه توافق شده که عقب نشینی کنند. همینطور برای آزادسازی چند واحد مسکونی از طریق ماده 8 اقدام کردیم.
او گفت: درصددیم امسال احداث خیابان بهشت را به صورت کامل به پایان برسانیم و در چهار فاز تحویل شهروندان دهیم تا بتوانند از آن استفاده کنند.
رفیعی با بیان اینکه امسال احداث خیابان شهید عشوریون در دستور کار قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: این خیابان با 250 متر طول در ورودی استخر نور قرار دارد و به پارک بهاران متصل می‌شود. طراحی و آزادسازی آن به صورت کامل انجام شده است و منتظر برآورد ابلاغ طرح هستیم تا پیمانکار انتخاب شود و بتوانیم از این پروژه تا پایان سال بهره برداری کنیم.

اجرای سه پروژه شاخص در منطقه 9

مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان، پروژه‌های شاخص منطقه 9 را محرک توسعه دانست و افزود: احداث باغ عرفا در کنار منارجنبان انجام می‌شود. این پروژه به دلیل اخذ مجوز از میراث فرهنگی به کندی پیش می‌رود. امیدوارم با پیگیری‌هایی که در حال انجام است بتوانیم هرچه سریعتر طراحی این پروژه را به اتمام برسانیم. رفیعی ادامه داد: این پروژه برای گردشگری و توسعه منطقه، شاخص و جذاب است چون در کنار یک مجموعه بزرگ تفریحی – گردشگری واقع خواهد شد و به صورت مشارکتی با شرکت عقیق نقش جهان اجرا می‌شود. در حال حاضر عملیات خاکبرداری آن رو به پایان است. او، پروژه مشارکتی منارجنبان را یکی دیگر از پروژه‌های شاخص و محرک توسعه منطقه 9 برشمر و گفت: درصددیم طبق قرار دادی که با سرمایه گذار منعقد شده است بتوانیم ظرف یک تا دو سال آینده این پروژه را به بهره برداری برسانیم، اما هم اکنون عملیات اجرایی آن در مرحله ابتدایی است.
مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان، پیاده راه و مسیر گردشگری غرب یا گذر تاریخ را یکی دیگر از پروژه‌های شاخص مطرح در منطقه برشمرد و بیان کرد: این پروژه یک مسیر گردشگری است که کوه آتشگاه و منارجنبان را به هم متصل می‌کند. گردشگران و شهروندان در طی این مسیر می‌توانند از مسیرهای پیاده راه و محیط‌های جذاب که با طرح فضای اکولوژی منطقه 9 انجام می‌شود، استفاده کنند. فاز طراحی این پروژه انجام شده است. امیدوارم با جلساتی که با اداره ثبت و جهاد کشاورزی برگزار شده بتوانیم مصوبات این طرح را گرفته و این پروژه را به مرحله اجرا برسانیم.

تمرکز بر مسئله گردشگری برنامه مشخص و مدون منطقه 9

رفیعی، تمرکز بر مسئله گردشگری را برنامه مشخص و مدون برای این منطقه دانست و خاطرنشان کرد: توجه به ماربین شهر اصفهان از شعارهای ماست؛ چراکه منطقه 9، قطب گردشگری غرب اصفهان است. او ادامه داد: نباید چشم انداز تبیین شده برای این منطقه با مدیریت جدید خدشه دار شود و طبیعتاً باید طبق نقشه تدوین شده پیش رفت تا بتوانیم به اهداف تعیین شده برسیم و شاهد توسعه و پیشرفت در منطقه باشیم. مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در دوره مدیریت پنجم شهری تلاش کردم پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانم؛ خاطر نشان کرد: در این خصوص پروژه 20 متری کوهانستان که هفت تا هشت سال روی زمین مانده بود به بهره برداری رسید. همچنین احداث خیابان بهشت که به کندی پیش می‌رفت، امسال فاز چهارم آن تکمیل می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.