دود سفید در قله کوهنوردی

با 14 رأی سفید اعضای مجمع، رئیس هیئت کوهنوردی انتخاب نشد

اعضای مجمع هیئت کوهنوردی استان اصفهان در اقدامی هماهنگ با 14 رأی سفید، به هیچ‌کدام از چهار کاندیدای هیئت رأی ندادند تا در اتفاقی نادر، مجمع انتخاباتی هیئت بدون انتخاب رئیس به پایان برسد. در ابتدای این مجمع، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان از رئیس سابق و سرپرست هیئت به‌واسطه زحماتی که در دوره تصدی خود در هیئت متحمل شده‌اند، تشکر کرد. سید محمد طباطبایی به برنامه‌ریزی‌های فدراسیون کوهنوردی برای توسعه رشته‌های زیرمجموعه اشاره کرد و فعالیت هیئت را در حوزه‌های همگانی و قهرمانی حائز اهمیت دانست. او کوهنوردی را رشته‌ای برای پرورش روح و اندیشه دانست و صعود کوهنوردان به قله را به صعود انسان‌ها به جایگاه رفیع انسانیت تشبیه کرد.

دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰

به گفته او، اصفهان با توجه به منطقه جغرافیایی، شرایط بسیار خوبی در رشته کوهنوردی دارد و ضروری است هیئت کوهنوردی استان اصفهان برنامه مدونی برای استفاده از این ظرفیت طبیعی تدوین کند. طباطبایی حرکت رئیس آینده هیئت کوهنوردی را بر مبنای برنامه راهبردی اداره ورزش و جوانان و سیاست‌گذاری فدراسیون دانست و تأکید کرد: کوهنوردی توانسته است علاقه‌مندان بسیاری را جلب کند. باید با استعدادیابی و پرورش استعدادها، از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده شود.
عباس مرادیان، سرپرست هیئت کوهنوردی استان، نیز در سخنانی کوتاه ابراز امیدواری با اجماع نظر جامعه کوهنوردی، فرد منتخب مجمع فارغ از همه خط‌کشی‌ها برگزیده شود تا با تعامل و وحدت رویه، امکان استفاده از تمام ظرفیت‌ها را فراهم کند.
پس از معرفی اعضای مجمع، نوبت به ارائه برنامه از سوی کاندیداها رسید که از این جمع، سعید موحدپرست، برنامه‌اش را به‌صورت مکتوب در اختیار اعضای مجمع گذاشته بود. پس از ارائه برنامه توسط هر کاندیدا در فرصت پنج‌دقیقه‌ای که در اختیار آن‌ها گذاشته شده بود، رأی‌گیری انجام شد. 14 رأی سفید، یک رأی به نام ایمان احمدپور و دو رأی نیز به نام غلامحسین رحمانیان به صندوق اخذ آرا انداخته شده بود.
پس از رأی‌گیری و با توجه به اینکه 14 رأی از 17 رأی مأخوذه سفید بود، رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی به‌عنوان رئیس مجمع با تأکید بر انتخاب نشدن رئیس با توجه به آرای مأخوذه، از اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان، درخواست کرد سرپرست جدیدی برای این هیئت معرفی کرده و سرپرست آینده نیز ظرف مدت سه ماه زمینه برگزاری انتخابات را فراهم کند.
رضا زارعی، یکی از برکات جمهوری اسلامی ایران را انتخابات آزاد دانست و مجمع انتخاباتی هیئت کوهنوردی استان اصفهان را نمونه‌ای از آزادی بیان عنوان کرد که اعضا می‌توانند بدون هراس، رأی و نظر خود را اعلام کنند.
او در واکنش به 14 رأی سفید تأکید کرد: اعضای مجمع برای انتخاب هیچ‌کدام از کاندیداها به اتحاد نرسیدند. این  مسئله  به کاندیداها هشدارمی‌دهد که باید بیشتر کار کنند؛ زیرا اصفهان استان بزرگی است و به دلیل وجود مدیران توانمند در این استان، انتظارها بالا رفته است.
زارعی به حضور هیئت کوهنوردی اصفهان در جمع پنج هیئت برتر کشوری اشاره‌کرد و مدعی شد انتظارها از هیئت کوهنوردی استان بالاست.
رئیس فدراسیون کوهنوردی ابراز امیدواری کرد در مدت سه ماه آینده افراد جدیدی وارد عرصه انتخابات کوهنوردی شده و برای اداره هیئت برنامه مدونی داشته باشند؛ زیرا ریاست هیئت کوهنوردی استان اصفهان کار ساده‌ای نیست. زارعی با نام‌بردن از محمدرضا صفدریان و امین دهقان که به‌عنوان نماینده ورزشکاران در مجمع حضور داشتند، به افتخارهای به‌دست‌آمده توسط این دو ورزشکار اشاره کرد و بر ظرفیت بالای کوهنوردی استان اصفهان صحه گذاشت.مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز انتخاب‌نشدن رئیس هیئت کوهنوردی در این مجمع انتخاباتی را نشانه‌ای دال بر سلامت انتخابات هیئت‌های ورزشی عنوان کرد و مدعی شد 14 رأی سفید این مجمع نشان داد اداره‌کل ورزش و جوانان هیچ برنامه مهندسی‌شده‌ای برای انتخابات هیئت‌ها ندارد و اعضای مجمع هیئت‌های ورزشی در انتخاب خود آزاد هستند.
طباطبایی خطاب به اعضای مجمع هیئت کوهنوردی، جامعه ورزش را یک جامعه بزرگ معرفی کرد که زیر سایه هم‌افزایی می‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند. او کسب رتبه اول اداره ورزش و جوانان در دو شاخص ارزیابی وزارت ورزش و جوانان را نشانه‌ای از همت و هم‌افزایی اهالی ورزش اصفهان دانست.
او در پاسخ به اعتراض دو نماینده روسای هیئت‌های شهرستانی در خصوص ورود نماینده آموزش‌وپرورش هم‌زمان با رأی‌گیری نیز تأکید کرد: نماینده آموزش‌وپرورش پای ثابت انتخابات هیئت‌های ورزشی است و طی یک سال و نیم گذشته نیز همراه اداره ورزش و جوانان استان بوده و همواره آگاهانه رأی داده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان به عدم ارائه برنامه مدون از سوی کاندیداها اشاره کرد و با گلایه از این رفتار یادآور شد: در مجمع انتخاباتی هیئت‌های ورزشی، کاندیداها تنها فرصت معرفی و ارائه بیوگرافی از خود را دارند و باید پیش از مجمع برنامه خود را در اختیار اعضای مجمع بگذارند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.