افتتاح سایت بازی و خلاقیت رنگین‌کمان لاله

مدیر منطقه10 شهرداری: باید فضاهای مناسبی برای بازی کودکان فراهم کنیم

آیین افتتاح سایت بازی و خلاقیت رنگین‌کمان لاله با حضور مدیر منطقه10 شهرداری و رئیس اداره شهر دوستدار کودک و جمعی از اهالی منطقه10 برگزار شد. مدیر منطقه10 شهرداری اصفهان در این آیین گفت: از شهروندان و کودکان منطقه10 بابت حضورشان در این برنامه تشکر می‌کنم؛ همچنین از ریاست اداره شهر دوستدار کودک نیز به‌طور ویژه تشکر می‌کنم؛ زیرا از زمانی که او قبول مسئولیت کرد شاهد اتفاق‌های خوبی برای کودکان شهر اصفهان بوده‌ایم.

چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰

 حمید شهبازی تصریح کرد: با توجه به اینکه اصفهان نشان شهر دوستدار کودک را دارد این اداره تلاش می‌کند مقدمات و فضای کار کافی را برای کودکان که سرمایه و آینده‌سازان اصلی شهر هستند، فراهم کند تا آن‌ها در یک آرامش، آسایش، نشاط و شادی پله‌های زندگی را در حوزه‌های مختلف طی کنند. او افزود: خدا را شاکرم که این سایت بازی با همت معاونت شهرسازی، شهرداری منطقه، معاونت خدمات شهری، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک و عمران اکنون افتتاح شد. امیدوارم با توجه به اینکه منطقه10 به‌عنوان پایلوت در شهر اصفهان انتخاب شده، بتوانیم در سایر محله‌های منطقه10 چنین فضاهایی را ایجاد کنیم.
مدیر منطقه10 شهرداری اصفهان با بیان اینکه باید فضاهای مناسبی برای بازی کودکان فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: نباید تنها اماکنی مانند بوستان‌ها در اختیار کودکان قرار بگیرد، بلکه در نظر داریم در تمام نقاط شهر که متعلق به شهروندان است، کودکان از یک شرایط خاص و ویژه‌تری برخوردار باشند که اگر این کار صورت بگیرد احترام و تکریم به کودکان محقق شده است. شهبازی اضافه کرد: امیدوارم اتفاق‌های خوبی مانند فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، خدماتی و شهرسازی که در طول سال‌های گذشته در منطقه10 رخ داده است با قوت بیشتری ادامه پیدا کند تا شعار توزیع عادلانه امکانات محقق شود؛ چراکه به برخی از مناطق باید به شکل ویژه‌تر توجه شود.

توجه به مناطق کمتربرخوردار

در ادامه رئیس گروه شهر دوستدار کودک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: سازمان یونیسف فرایندی را که در سطح جهان برای آرامش، امنیت و حق ارزشمند شمرده شدن کودکان، بازی و تفریح آن‌ها در نظر گرفته شده از قدیم مدنظر قرار داده است.
اســمـاء نـکـویــی تــصـریــــح کـــرد: در سال72 کشور ایران به‌طور رسمی به کنوانسیون حقوق کودک پیوند خورد و در سال 1395 در تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت کشور و یونیسف امضا شد مقرر شد هر شهری که ظرفیت اضافه‌شدن به شهر دوستدار کودک را دارد به این موضوع پیوند بخورد.
او ادامه داد: شهر اصفهان اولین شهری است که به‌عنوان پایلوت انتخاب شده و بهمن سال گذشته به‌عنوان اولین کلان‌شهر ایران نشان شهر دوستدار کودک را دریافت کرد. تمام تلاش ما در اداره شهر دوستدار کودک این بوده که تنها نگاه شعاری به این موضوع نداشته باشیم، بلکه بتوانیم فرایند لازم را برای ارتقا، مهارت‌ورزی و آموزش بچه‌ها فراهم کنیم. رئیس اداره شهر دوستدار کودک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: تلاش کردیم تنها نگاه حرکتی نداشته باشیم و به موضوع‌های کودکان نگاه آموزشی نیز داشته باشیم. پارک‌ها مکانی آموزش‌محور هستند پس باید برای استفاده بهتر آموزشی روی این مکان‌ها تمرکز کنیم. نکویی اضافه کرد: افتتاح سایت خلاقیت رنگین‌کمان لاله یکی از اقدامات مهم ماست و شـهـردار منطقه10 در این راستا تـلاش‌های زیادی انـجـام داد که بـابــــت همکاری‌هایشان تشکر می‌کنم؛ زیرا اگر همیاری این افراد نبود اکنون این سایت به بهره‌برداری نرسیده بود. او با اشاره به اینکه منطقه10 به‌عنوان پـایـلـوت شــهـر دوستدار کودک در شهر اصفهان انتخاب شده است، تصریح کرد: منطقه10 از حساسیت‌های زیادی برخوردار است؛ در این راستا تلاش کردیم تمرکزمان را روی مناطق کمتربرخوردار بگذاریم؛ امیدوارم این افتتاح سرآغاز دیگر فعالیت‌های مهم ما در این عرصه باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.