مهم‌ترین اصل در مدیریت شهری هم‌گرایی است

شهردار اصفهان از اداره خدمات شهری منطقه۹ بازدید کرد

علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان، با بازدید از اداره خدمات شهری منطقه۹ شهرداری اصفهان در جریان روند کار این مجموعه قرار گرفت. او در این بازدید با تأکید بر لزوم افزایش بودجه اداره خدمات شهری در سال۱۴۰۱ گفت: شهر موجودی زنده محسوب می‌شود و حوزه خدمات شهری به‌صورت ۲۴ساعته در حال خدمتگزاری به شهر و شهروندان است.

یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰

 شهردار اصفهان با بیان اینکه همه باید در مناطق مختلف به هم‌گرایی لازم برسند و از پراکندگی خارج شوند، تصریح کرد: هم‌گرایی با منابع محلی یکی دیگر از موضوع‌هایی است که باید به آن توجه کنیم. منابع محلی شامل بخش خصوصی، نخبگان، فرهیــخـتگان و مردم می‌شوند و فرایندهایی نیز در رابطه با این موضوع پیش‌بینی شده است.
قاسم‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه شفافیت در الگوی «شهر هم‌گرا» یکی از اصول مهمی است که باید به آن توجه کنیم، خاطرنشان کرد: نباید در منطقه موضوع‌های پنهانی داشته باشیم؛ چراکه ممکن است این پنهان‌کاری‌ها فساد به همراه آورد. او با بیان اینکه مردم با حواس پنج‌گانه شهر را می‌بینند و درک می‌کنند و قضاوت مردم تحت تأثیر خدمات شهری است، افزود: خدمات شهری با این پنج حس مردم سروکار دارد؛ زیرا مرم در لحظه فکر می‌کنند پس این کار از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه این منطقه همیشه در مبحث خدمات شهری زبانزد بوده است. شهردار اصفهان با بیان اینکه تنها دل‌خوشی شهروندان بعد از رودخانه زاینده‌رود، فضای سبز است، اظهار کرد: ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم که فضای سبز اصفهان را زنده نگه‌داریم؛ چراکه اگر این فضای سبز از مردم گرفته شود، شهر به سمت ویرانگی می‌رود.

منطقه9 در مباحث خدمات شهری به‌خوبی درخشیده است

مدیر منطقه9 شهرداری اصفهان در این بازدید گفت: امسال حدود 38 میلیون مترمکعب آب برداشت کرده‌ایم که نسبت به سال گذشته حدود 17 هزار میلیون مترمکعب کمتر آب برداشت شده و این موضوع به درختان و فضای سبز آسیب‌هایی وارد کرده است؛ چاه‌های ما از رودخانه زاینده‌رود و ناژوان پر می‌شود که امیدوارم رودخانه زاینده‌رود دوباره جریان پیدا کند.
سلمان قاضی‌عسگر با بیان اینکه اگر مادی‌های شهر نیز جاری شود تمام چاه‌های این منطقه تغذیه می‌شوند، تصریح کرد: منطقه9 حدود 2 میلیون و 153 هزار مترمکعب قرارداد تنظیف دارد و قراردادی 122 نفری را با شرکتی بسته‌ایم که مبلغ آن حدود یک میلیارد و 460 میلیون تومان در ماه است. او گفت: 78 کارگر جارو زن، 13 کارگر شب زباله‌کش، 2 دستگاه پرس،2 دستگاه مینی‌پک، ماشین حمل زباله و دستگاه جارو زن شب از جمله تجهیزات موجود در منطقه است.
مدیر منطقه9 شـــهــرداری اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به زیادبودن زمین‌های بـایــــر و بــیـشـتــرین طول مادی‌های اصفهان در این منطقه تلاش می‌کنیم بتوانیم بهترین عملکرد را نشان دهیم؛ چراکه شهر موجودی زنده است و در هر ساعتی از شبانه‌روز ما مشغول کار هستیم. این منطقه مجهزترین ستاد بحران را دارد تا در هنگام بروز مشکلات بهترین عملکرد را داشته باشیم.
قاضی‌عسگر با اشاره به اینکه منطقه9 توانسته است در چند سال اخیر در موضوع خدمات شهری رتبه اول را به خود اختصاص دهد، تصریح کرد: تیم خوبی در خدمات شهری منطقه وجود دارد که این موضوع باعث شده تا همیشه در جایگاه خوبی قرار داشته باشیم. او در ادامه با اشاره به اینکه احداث باغ عرفا اکنون با مشکل مواجه شده است، اظهار کرد: باید با مدیر میراث جلسه‌ای برگزار کنیم؛ اما همچنان برای میراث مدیری انتخاب نشده است.
مدیر منطقه9 شهـرداری اصفهان ادامه داد: در سال جـدیـد با مشکلات اندکی مـواجـه بـودیـم؛ اما تلاش می‌کنیم عملکرد خوبی ارائه دهیم تا بتوانیم عقب‌ماندگی را جبران کنیم. قاضی‌عسگر افزود: در موضوع‌های رفاهی نیز کارمندان با مشکلاتی مواجه هستند که امیدوارم هرچه زودتر این مشکلات حل شود تا به نتایج مطلوبی برسیم.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.