برای المپیک پاریس روی رسول معتمدی سرمایه‌گذاری کنیم

رسول معتمدی همان‌طوری که در مصاحبه‌اش با اصفهان زیبا قول داده بود، در مسابقات قهرمانی جهان در دسته 102 کیلوگرم، بر سکوی اول قهرمانی ایستاد. او که اولین تجربه رقابت‌های جهانی در رده بزرگ‌سالان را پشت سر می‌گذاشت، در حالی روی تخته رفت که با توجه به غیبت ستاره‌های مطرح در ترکیب تیم ملی، کمتر شانسی برای قهرمانی ورزشکاران اعزامی قائل بودند؛ اما پسر محجوب لنجانی فارغ از تمام پیش بینی‌ها، موفق شد به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰

معتمدی که شروعش بر روی تخته با مهار ناموفق وزنه 170 کیلوگرمی بود، با رکورد ۱۷۷ یک ضرب، ۲۲۰ دوضرب و مجموع ۳۹۷ کیلوگرم قهرمان شد و طلای دوضرب و مجموع و نقره یک ضرب را از آن خود کرد. در این دسته امیر حقوقی، دیگر وزنه‌بردار ایرانی، نیز موفق به کسب عنوان سومی شد.
معتمدی یکی از تربیت‌شدگان خطه قهرمان‌خیز لنجان است که از این شهر به ورزش کشور معرفی شد و در همان سنین نوجوانی، بارقه‌هایی از یک ستاره را به نمایش گذاشت.
 او که در مسابقات قهرمانی جوانان جهان صاحب مدال شده، باید هدفش را روی نتیجه‌گیری در المپیک پاریس در سه سال گذشته بگذارد؛ هدفی که سخت و دشوار است؛ اما دست‌یافتنی است.
در این مسیر مدیران ورزشی و غیر ورزشی استان نقش مهمی را ایفا می‌کنند. معتمدی در مصاحبه‌ای که اشاره شد، از بی‌توجهی مدیران ورزشی استان و بدقولی مدیران شرکت ذوب آهن گلایه‌مند بود. او که به واسطه شغل پدرش در شرکت ذوب آهن، خود را یک ذوب آهنی می‌داند، به واسطه قول استخدامی که رئیس هیئت‌مدیره شرکت ذوب آهن آن‌ر‌ا امضا کرده بود، برای جذب در این شرکت چند ماهی پیگیری کرد؛ اما در نهایت از خیر این کار گذشت.ستاره‌پروری در ورزش کار دشواری است؛ اما از آن مهم‌تر حفظ ستاره‌های فعلی است. ورزش اصفهان برای مدال آوری در رویداد بزرگی چون المپیک و بازی‌های آسیایی چاره‌ای به جز سرمایه‌گذاری روی چند رشته مدال آور ندارد که وزنه‌برداری هم یکی از آن‌هاست؛ از سوی دیگر برای المپیک 2028 وزنه برداری از جمع رشته‌های حاضر حذف شده است تا المپیک پاریس تنها شانس پیش روی ورزش استان باشد. گفتنی است، در مسابقات جهانی وزنه‌برداری، یکتا جمالی، وزنه‌بردار اصفهانی، نیز اولین رویداد بزرگ‌سالان را تجربه کرد و در مجموع 14 کیلو، رکورد ایران را ارتقا داد. با توجه به توانمندی بالای جمالی و سن کم او، از سرمایه‌گذاری روی این بانوی قهرمان مطمئنا پشیمان نخواهیم شد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.