سامان‌دهی و تقویت محله‌های منطقه10

مدیر منطقه10 شهرداری ضمن بازدید از روزنامه اصفهان‌زیبا، مهم‌ترین مسائل منطقه را تشریح کرد

انـتــشــار روزنــامـــه اصـفـهـان‌زیـبـا رسید به سال هجدهم. به همین منظور مدیر منطقه10 شهرداری اصفهان به همراه معاونانش از این مجموعه بازدید کردند. ابتدای این بازدید، داوود بحیرایی، مدیر منطـقــه10 شـهـــرداری اصـفـهــان، با مدیرعامل شرکت پیام اصفهان‌زیبا، حجت‌الاسلام‌والـمـسـلـمـیـن احـسـان تیموری، مباحثی را درباره رسالت شغل رسانه مطرح کردند.

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰

به اعتقاد مدیر منطقه10 شهرداری اصفهان، رســانــه شـغـلــی بسیار حساس است: «در حال حاضر شاهد هستیم که هرچه اخبار چالشی‌تر باشد، مخاطب بیشتری به دنبال آن هستند.» محله‌محوری یکی از مباحث مهمی است که از ابتدای ورود شهردار اصفهان به آن تأکید شده است.
در ادامه، داوود بحیرایی درباره این موضوع صحبت کرد: «با توجه به دستور شهردار اصفهان و سیاست او روی محـلـه‌مـحـوری در شهـــر اصفهان، مقرر شد در منطقه10 نـیز این اقدام عملیاتی شود؛ درصددیــم سال آینده دو محله حصه و گرکــان را ضمن سامان‌دهـــی، ســیـاســـت محله‌محوری را در آن عملیاتی کنیم. به‌زودی تـصـمـیــم‌هــای مـهـمــی در این خـصــوص گـرفـتـه خواهد شد.»
او به این موضوع هم اشاره کرد که شهردار اصفهان به همراه مدیران ارشد شهری و مشاورانش از محله‌های منطقه10 شهرداری اصفهان بازدید کردند: «جلسه‌ای در خصوص سامان‌دهی و تقویت محله‌های منطقه10 برگزار شد که امیدوارم در آینده به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.»  به گفته بحیرایی «در آینده جمع‌بندی‌های لازم روی این محله‌ها انجام می‌شود و پس‌ازآن شاهد تحولات خوبی در دو محله منتخب منطقه10 خواهیم بود. در برنامه چهارساله کل محله‌ها سامان‌دهی می‌شوند و اقدامات زیباسازی، خدماتی و عمرانی از جمله کارهایی است که در این محله‌ها انجام می‌شود.»
مدیر منطقه10 شهرداری اصفهان در پاسخ به این پرسش که برای تقویت توسعه پایدار در منطقه10 قرار است چه اقداماتی انجام شود، به موضوع‌هایی اشاره کرد: «توسعه پایدار تعریف مشخصی دارد. به نوعی که اقدامات به شکلی خاص در منطقه و شهر انجام شود؛ به‌طوری که پس از مدتی با شکست مواجه نشود. اگر قرار است خیابانی احداث و آزادسازی شود، باید همه جوانب آن را سنجید. اگر قرار است برای محله‌محوری اقداماتی انجام شود، باید حواشی و تمام نقاط آن را بسنجیم تا در هنگام کار با مشکل مواجه نشویم. توسعه پایدار پیوست زیست‌محیطی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دارد و می‌توانیم با توجه به این پیوست‌ها وارد کار شویم تا با شکست مواجه نشویم.»

توسعه پایدار در مناطق با توجه به جوانب مختلف آن

به بیان بحیرایی، «توسعه پایدار مستلزم آن است که هر اقدامی با نگاه به ابعادش انجام شود تا در ادامه مسیر با مشکل مواجه نشویم. گاهی اوقات اقداماتی انجام می‌شود که ظاهر خوبی دارد، اما مناسب فرهنگ یک منطقه و محله نیست؛ پس باید در این مسیر با این نگاه به توسعه پایدار توجه
کنیم.»
در ادامه این بازدید، مدیرعامل شرکت پیام اصفهان‌زیبا درباره مشکلات عدیده چاپ روزنامه و نبود کاغذ به نکات مهمی اشاره کرد: «سالیانه کاغذ زیادی برای چاپ مستمر و روزانه لازم است که در شرایط کنونی که مافیای خاصی در توزیع کاغذ فعال هستند، انتشار دائم و به‌روز مطبوعات را با خطر جدی مواجه کرده‌اند. البته درصددیم از برند اصفهان‌زیبا بیشتر استفاده کنیم؛ همچنین چاپ کـاغـذی روزنامه را با تعداد هشت صفحه حفظ خواهیم کرد. تدابیری هم برای مشکلات اندیشیده شده است.»
احسان تیموری در ادامه نیز اشاره‌ای داشت به سابقه 18ساله روزنامه و شناخته‌شدن این رسانه در جامعه: «استفاده روز افزون از فضای مجازی توسط مردم و ظرفیت‌های وسیع این فضا باعث شد پیگیر راه‌اندازی پایگاه خبری اصفهان‌زیبا آنلاین باشیم و در شبکه‌های اجتماعی پویاتر از گذشته فعالیت کنیم.»
او درباره تعامل بین مناطق شهرداری و رسانه اصفهان‌زیبا توضیح داد: «این رسانه با هدف شهروندمحوری و توجه به خواسته‌‌های مردم و  حل مطالبات آن‌ها درصدد است اخبار و گزارش‌های محله‌ها را در مناطق رصد و منتشر کند.»

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.