اصفهانی‌های لیگ در ایستگاه نیم‌فصل

سپاهان و ذوب‌آهن با چه رتبه‌ای میانه لیگ بیست‌‌ویکم را به پایان می‌برند؟

لیگ بیست‌ویکم به ایستگاه میانی رسید؛ اما بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ، تعطیلات لیگ در نیم‌فصل پس از برگزاری دیدارهای هفته شانزدهم خواهد بود و در هفته پانزدهم تنها تکلیف تیم‌ها در میانه لیگ مشخص می‌شود. در رقابت‌های هفته پانزدهم که امروز با برگزاری دیدارهایی در شهرهای مختلف دنبال می‌شود، تیم ذوب‌آهن میزبان گل‌گهر سیرجان است و سپاهان نیز به مهمانی آلومینیوم اراک می‌رود.  در ادامه مروری بر دیدارهای دو تیم داریم؛ همچنین به مقایسه شرایط آن‌ها با نیم‌فصل لیگ بیستم می‌پردازیم.

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰

 بازگشت قلعه‌نویی به اصفهان

تـیــم ذوب‌آهــن پس از دو برد امیدوارکننده‌ای که کسب کرد، در کسب پیروزی سوم ناکام ماند تا رتـبـه تک‌رقمی لیگ را از دست بـدهـد. ذوبی‌ها برای اینکه نیم‌فصل را با رتبه‌ای بهتر از رده دهمی فعلی به پایان ببرند، باید در برابر تیم گل‌گهر سیرجان به پیروزی برسند که البته با توجه به قدرت حریف، کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد.
ذوبی‌ها در صورت پیروزی احتمالی مقابل گل‌گهر شانس صعود سه پله‌ای در جدول رده‌بندی را دارند که البته برای تحقق این موضوع، علاوه بر امتیاز گرفتن تیم اصفهانی، لغزش تیم‌های بالاتر هم نقش دارد.
گل‌گهر در دومین فصل حضور امیر قلعه‌نویی و با شایعه‌هایی که در خصوص رقم سنگین قرارداد این مربی در رسانه‌ها مطرح بود، در قامت یکی از مدعیان وارد لیگ شد و با نتایجی که کسب کرده بود، یکی از تیم‌های بالانشین محسوب می‌شود؛ اما کسر هفت امتیاز از این باشگاه به خاطر بازیکن گابنی و صادرنشدن مجوز حرفه‌ای به خاطر بدهی به یک مربی بدن‌ساز اسپانیایی، این باشگاه متمول را دچار چالش کرد و چندهفته‌ای در شوک این اتفاق بود؛ اما تجربه قلعه‌نویی به کمک آمد و اینکه چندهفته‌ای است نباخته‌اند، اتفاق خوبی برای این تیم به شمار می‌آید.
در دیدار امروز دو تیم که در ورزشگاه فولادشهر برگزار می‌شود، یاران مهدی تارتار و امیر قلعه‌نویی قصد کوتاه آمدن از کسب سه امتیاز را ندارند و پیش‌بینی می‌شود بینندگان تلویزیونی مسابقه جذابی را شاهد باشند.

سپاهان دوباره در اراک

تیم سپاهان که پیش‌تر برای برگزاری دیدار خانگی‌اش مقابل پرسپولیس به اجبار راهی اراک شده بود، امروز برای مصاف با تیم آلومینیوم یک بار دیگر راهی اراک می‌شود و البته امیدوار است تجربه قبلی ناکامی در این شهر تکرار نشود.
سپاهان و آلومینیوم در جام حذفی هم با هم دیدار می‌کنند که خواه‌ناخواه یکی از این دو تیم، دیگری را از گردونه جام کنار خواهد زد و بازی در لیگ برتر پیش‌مقدمه‌ای بر آن بازی حساس خواهد بود.
سپاهان پس از سه هفته ناکامی در نتیجه‌گیری، دو هفته گذشته را با برد پشت سر گذاشته و کسب سه امتیاز بازی با تیم آلومینیوم پایان خوبی برای این تیم در نیم‌فصل خواهد بود. با توجه به اختلاف امتیازی ایجادشده، زردهای اصفهانی شانسی برای قهرمانی نیم‌فصل ندارند؛ اما این موضوع از ضرورت کسب امتیاز کامل این بازی نمی‌کاهد؛ زیرا در پـایــان لــیـگ، همین تـک‌امـتـیـازها تعیین‌کننده خواهد بود.
در آن سوی میدان، تیم میزبان یعنی آلومینیوم پنج هفته است که بردی نداشته و یک باخت و چهار مساوی نتایجی است که این تیم کسب کرده است؛ بدون تردید آن‌ها هم می‌خواهند با رتبه بهتری نیم‌فصل را به پایان ببرند.

عملکرد بهتر از لیگ بیستم

دو تیم اصفهانــی در حـالـــی در لــیـگ بیست‌ویکم به پایان نیم‌فصل می‌رسند که نسبت به نیم‌فصل لیگ گذشته عملکرد بهتری داشتند.
سپاهانی‌ها که فصل گذشته محرم نویدکیا را در اولین فصل سرمربیگری او روی نیمکت داشتند، در پایان نیم‌فصل اول با 28 امتیاز در رده دوم جای گرفتند. سپاهان در حال حاضر پیش از هفته پانزدهم، 28 امتیاز فصل قبل را کسب کرده و می‌تواند عملکردش را بهبود بخشد.
تیم ذوب‌آهن اما نسبت به فصل گذشته روند امتیازگیری بهتری داشته و یک هفته مانده به پایان نیم‌فصل، شش امتیاز از نیم‌فصل لیگ بیستم بیشتر امتیاز گرفته است. سبزپوشان اصفهانی در لیگ بیستم با رحمان رضایی قدم به مسابقات گذاشتند و چند هفته اول نیز روند بدی نداشتند؛ اما به مرور روال نتیجه نگرفتن این تیم آغاز شد تا جایی که یک هفته مانده به پایان نیم‌فصل، نیمکت تیمشان دستخوش تغییر شد و دستیار رحمان رضایی، به طور موقت جای او را گرفت.
با این حال در این فصل، همان شش امتیازی که تا بدین‌جا بهتر از فصل قبل نتیجه گرفته‌اند، موقعیت مهدی تارتار را روی نیمکت این تیم محکم کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.