سه سهمیه آسیایی برای ورزش اصفهان

سه قهرمانی قطعی تیم‌های منهای فوتبال نصف‌جهان و یک قهرمانی احتمالی

پس از قـهـرمـانـی تـیـم والیبال بـانـوان باریج‌اسانس کاشان که با کسب اولین سهمیه آسیایی برای ورزش اصفهان همراه بود، به فاصله کوتاهی تیم‌های وزنه‌برداری ذوب‌آهن و فوتسال گیتی‌پسند نیز بر بام قهرمانی باشگاه‌های کشور ایستادند و دو سهمیه آسیایی دیگر را در اختیار گرفتند و یک جام قهرمانی و یک سهمیه آسیایی دیگر نیز به‌واسطه تیم والیبال سپاهان در انتظار ورزش استان است. در مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور، سه نماینده از استان اصفهان حضور داشتند که تیم ریف به مرحله پلی‌آف راه نیافت؛ اما دو تیم ذوب‌آهن و باریج‌اسانس کاشان راهی مرحله پلی‌آف شدند.

پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

در این مرحله دو تیم ذوب‌آهن و باریج‌اسانس برای شناخت یکی از دو تیم فینالیست باهم دیدار کردند که در نهایت در مصاف نزدیک، تیم باریج اسانس موفق شد تیم ذوب‌آهن را در دو دیدار مغلوب کند و به فینال راه یابد. در دیدار فینال، نماینده کاشان، حریف تیم سایپا شد و با برتری مقابل این تیم به‌عنوان قهرمانی دست یافت و به‌عنوان نماینده کشورمان در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا انتخاب شد.چند فصل قبل نیز تیم ذوب‌آهن با قهرمانی در لیگ برتر، سهمیه آسیایی گرفت؛ اما با تصمیم مدیران باشگاه این تیم اعزام نشد. در خصوص تیم باریج اسانس هم که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، باید دید مالکانش چه تصمیمی برای اعزام شدن یا نشدن تیم اتخاذ خواهند کرد!

یک جام آهنی

قهرمانی در لیگ برتر وزنه‌برداری، دومین جام منهای فوتبالی نصف‌جهان طی ماه‌های اخیر بود و تیمداری دوباره این تیم در لیگ، با قهرمانی همراه شد. تیم ذوب‌آهن که هدایت آن را علی جباری عهده‌دار است، جمعی از بازیکنان بومی استان همچون سهراب مرادی، رسول معتمدی و علیرضا معینی را در اختیار داشت و به‌عنوان یک تیم مدعی قدم در رقابت‌های لیگ گذاشت.در هفته اول لیگ برتر باشگاه‌های وزنه‌برداری کشور، تیم فولادین ذوب آمل که بهداد سلیمی، قهرمان سابق المپیک هدایت آن را برعهده داشت، به‌عنوان نخست دست یافت و تیم ذوب‌آهن بر سکوی دومی ایستاد.در هفته دوم ذوبی‌ها با کسب امتیازهای بیشتر نسبت به حریف شمالی خود، صدرنشینی لیگ را در اختیار گرفتند تا هفته سوم از حساسیت زیادی برخوردار باشد. در رقابت‌های هفته سوم که چند روز قبل به انجام رسید، تیم ذوب‌آهن در این هفته با عملکرد بهتری که در اوزان مختلف داشت، توانست با 83 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم و مجموع ۲۳۰۷ جام قهرمانی را به اصفهان بیاورد.
تیم ذوب‌آهن با این قهرمانی، سهمیه جام باشگاه‌های آسیا را کسب کرد؛ اما در خصوص اعزام این تیم به آسیا نیز مدیران باشگاه تصمیم‌گیری خواهند کرد. آخرین باری که تیم وزنه‌برداری ذوب‌آهن در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کرد، حواشی زیادی به دنبال داشت و کیانوش رستمی حاضر به همراهی تیم نشد و تیم اصفهانی در نهایت به‌عنوان سومی دست یافت که این موضوع نارضایتی مدیران باشگاه را به دنبال داشت و در تصمیم آن‌ها برای انحلال تیم بی‌تأثیر نبود.

یک جام فوتسالی

تیم فوتسال گیتی‌پسند دو هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور، عنوان قهرمانی‌اش را قطعی کرد تا همانند فصل‌های گذشته اصفهانی‌ها با استرس و نگرانی هفته سرنوشت‌ساز لیگ را دنبال نکنند. تیم گیتی پسند که با سرمربیگری محمد کشاورز به‌عنوان یک مدعی در لیگ حضور یافت، از همان هفته‌های اول با جمع‌آوری امتیازهای لازم، بخت اول قهرمانی محسوب می‌شد و با توجه به تصمیم سازمان لیگ مبنی بر برگزاری مسابقات به صورت رفت‌وبرگشت و شناخت قهرمان بر اساس مجموع امتیازها، تیم اصفهانی از این فرصت بیشترین بهره را برد.تیم گیتی‌پسند در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتسال، به مصاف تیم زندی بتن کلاردشت رفت و با کسب پیروزی شش بر چهار مقابل این تیم و با توجه به فاصله ایجادشده با دیگر حریفان، قهرمانی‌اش را قطعی کرد تا دو هفته پایانی برای این تیم حکم بازی تشریفاتی داشته باشد.گیتی پسند که سابقه یک قهرمانی و دو نایب‌قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا را دارد، برای فصل آینده نیز نماینده کشورمان در این رویداد خواهد بود و به نظر می‌رسد مدیران این باشگاه خصوصی یک تیم قدرتمند را راهی آسیا خواهند کرد.

یک جام پیش رو

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، جام قهرمانی لیگ برتر والیبال نیز نصیب ورزش استان اصفهان خواهد شد. تیم سپاهان در سومین فصل همکاری با رحمان محمدی‌راد، با جذب جمعی از بهترین‌های والیبال کشور، بهانه‌ای برای قهرمان نشدن نداشت. طلایی‌پوشان والیبال ایران که مرحله گروهی را به‌عنوان مدعی شماره یک قهرمانی به پایان بردند، در مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال، با حساب سه بر صفر از سد تیم پاس گرگان عبور کردند تا صعودشان به مرحله نیمه‌نهایی قطعی شود.
تیم سپاهان در مرحله نیمه‌نهایی با تیم پیکان روبه‌رو شده و ورزش‌دوستان اصفهانی امیدوار هستند یاران محمدی راد، یک جام قهرمانی را به ورزش نصف‌جهان هدیه کنند.مسابقات فصل آینده جام باشگاه‌های آسیا به میزبانی تهران برگزار می‌شود و تیم سپاهان در صورت قهرمانی، نماینده کشورمان در این رویداد خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.