انتخاب برترین ورزشکار 1400 اصفهان

نظرسنجی اصفهان‌زیبا با آرای مردمی انجام می‌شود

تعویق یک‌ساله رقابت‌های المپیک و پاراالمپیک توکیو، باعث شد ورزش اصفهان سال ویژه‌ای را در تاریخ رُند 1400 پشت سر بگذارد؛ البته تمام اتفاق‌های ورزش استان در این سال محدود به این دو رویداد بزرگ نمی‌شود و ورزشکاران نصف‌جهان در میادین دیگر نیز خوش درخشیدند.
با توجه به سال ویژه‌ای که ورزش اصفهان پشت سر گذاشت، در روزهای پایانی سال با آرای مردمی به انتخاب برترین ورزشکار سال استان می‌پردازیم.

یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

برای این نظرسنجی ده ورزشکار برتر سال مدنظر قرارگرفته‌اند و شما مخاطبان عزیز می‌توانید با انتخاب گزینه موردنظر خود، در این نظرسنجی مشارکت کنید؛ البته ورزشکاران دیگری هم می‌توانستند در این لیست جای گیرند؛ اما بنا به محدودیت‌های موجود، تعدادی انتخاب شدند که برای تسهیل در امر رأی‌گیری، عملکرد آن‌ها در سال 1400 مرور می‌شود. گفتنی است، اسامی به ترتیب حروف الفبا ذکر شده است.
مهرشاد افقری: یک سال قبل شاید کمتر ورزش‌دوستی نام مهرشاد افقری را شنیده بود؛ اما این شناگر اصفهانی امسال دست ‌به ‌کار بزرگی زد و نامش را بر سر زبان‌ها انداخت. او در جریان مسابقات کسب سهمیه شنای بلغارستان موفق به کسب سهمیه B شد. این اتفاق برای دومین‌بار در تاریخ ورزش کشورمان رخ ‌داد؛ بااین‌حال فدراسیون شناگر دیگری را با سهمیه یونیورسالیتی به توکیو اعزام کرد.
امین دهقان: صعود به قله اورست اتفاق بزرگی بود که در سال 1400 برای ورزش اصفهان به وقوع پیوست و امین دهقان بر بام دنیا ایستاد. این کوهنورد اصفهانی که تجربه صعود به قلل متعددی را دارد، با صعود به بلندترین قله دنیا؛ مدال طلای کوهنوردی را کسب کرد.
یکتا جمالی: این بانوی وزنه‌بردار اهل شهرستان لنجان امسال دست‌به‌کار بزرگی زد و در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان، درمجموع حرکت یک‌ضرب و دوضرب، به مدال برنز دست‌یافت که نخستین مدال ورزش بانوان ایران در رشته وزنه‌برداری و در عرصه بین‌المللی محسوب می‌شود.
محمدرضا صفدریان: اصفهانی‌ها سال‌هاست که به مدال‌آوری صفدریان در رویدادهای برون‌مرزی عادت کرده‌اند. این یخ‌نورد اصفهانی در رقابت‌های یخ‌نوردی جهانی ۲۰۲۲ سوئیس و در ماده کمباین (ترکیبی از گرایش سرعت و لید) قهرمان جهان و صاحب مدال طلا شد.
فرزانه فصیحی: این دونده اصفهانی در مسابقات انتخابی المپیک توکیو نتوانست به حدنصاب ورودی المپیک دست پیدا کند؛ اما با تصمیم مشترک فدراسیون دوومیدانی و کمیته ملی المپیک، با سهمیه یونیورسالیتی راهی المپیک شد تا اولین بانوی دونده اصفهانی حاضر در این رویداد لقب بگیرد.
امیر غفور: از جمع اصفهانی‌های حاضر در المپیک توکیو، امیر غفور تنها فردی بود که در المپیک ریو هم حضور داشت. غفور که طی ده سال گذشته یکی از ارکان اصلی تیم ملی والیبال در رویدادهای بین‌المللی بوده، برای المپیک توکیو نیز در جمع نفرات اعزامی بود.
مسعود غلامی: این بازیکن بلندقامت که در زمان ولاسکو به تیم ملی دعوت می‌شد و جزو ملی پوشان بود، پس از یک دوره دوری از تیم ملی والیبال یک‌بار دیگر به اردوی تیم ملی فراخوانده شد و با نظر ولادیمیر آلکنو در ترکیب تیم دوازده‌نفره والیبال جای گرفت تا تجربه حضور در این رویداد بزرگ را به دست بیاورد.
ارسلان کاظمی: بااینکه اختلاف مهران شاهین طبع و ارسلان کاظمی باعث شده بود آسمان‌خراش اصفهانی مدتی را دور از تیم ملی سپری کند، پیش از المپیک توکیو، با رفع سوءتفاهم‌های موجود، زمینه بازگشت او به تیم ملی فراهم شد و در المپیک توکیو یکی از مهره‌های کلیدی تیم ملی بسکتبال بود.
علیرضا مختاری: بزرگ‌ترین اتفاق زندگی ورزشی علیرضا مختاری در سال 1400 به وقوع پیوست و این ورزشکار اصفهانی موفق شد در پاراالمپیک توکیو به مدال نقره دست پیدا کند. مختاری که در پاراالمپیک ریو در یک‌قدمی مدال متوقف شده بود، در توکیو مدال ارزشمند نقره را به گردن آویخت تا دومین مدال‌آور ورزش نصف جهان در پاراالمپیک لقب بگیرد.
رسول معتمدی: 1400 یک سال ویژه برای رسول معتمدی بود و او را تبدیل به پدیده جدید ورزش استان کرد. معتمدی در اولین تجربه حضور در رده بزرگ‌سالان؛ در مسابقات آسیایی به مدال طلا رسید و در ادامه روند رو به رشد؛ در مسابقات جهانی نیز بر سکوی قهرمانی ایستاد.ازآنجایی‌که قرار است انتخاب برترین ورزشکار سال 1400 بر مبنای آرای مردمی انجام شود، از همه مخاطبان گرامی و علاقه‌مندان به ورزش دعوت می‌شود در این نظرسنجی بزرگ شرکت کنند.برای شرکت در این نظرسنجی، نام ورزشکار موردنظر را به همراه مشخصات خود به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۳۱۳۲۲۱۸۱۸۲ ارسال کنید تا در روزهای پایانی سال، بر اساس آمار ارسالی، برترین ورزشکار سال انتخاب شود؛ همچنین به‌منظور تقدیر از مخاطبانی که در این طرح شرکت کرده‌اند، از سوی معاونت ورزشی و تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، به ده نفر از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به‌قیدقرعه جوایزی تقدیم خواهد شد.

دیدگاه‌ها

امین دهقان

سید یوسف هاشمی
امین دهقان

رسول معتمدی

هاجر عطائیان
رسول معتمدی

امیر غفور

پویا چیت ساز
امیر غفور

عالی بودن

یکتا جمالی
عالی بودن

یکتا جمالی

عبدالرضا مبشری
یکتا جمالی

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.