درخشش اصفهان‌زیبا در چهارمین جشنواره بورس و رسانه

یادداشت امیرحسین واعظ، دبیر سرویس اقتصاد، حائز رتبه یک بخش تیتر شد

تب بازار سرمایه یک سالی می‌شود که بالا گرفته است و این روزها بخش زیادی از مردم یا تحلیلگر و فعال بازار سرمایه هستند یا یکی از دنبال‌کنندگان این بازار. در شرایطی که اکنون بازار با فراز و نشیب‌های متعددی همراه است و جمعیت سهام‌داران چندین برابر شده، فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی به سهام‌داران این بخش، بیش‌ازپیش حائز اهمیت است. بااین‌حال صفحه بورس روزنامه اصفهان‌زیبا از چهار سال پیش تاکنون و از زمانی که کل سهام‌داران فعال این بازار به 100هزار نفر هم نمی‌رسید، با رویکرد بررسی تخصصی و تحلیلی بازار سرمایه، سعی بر آن داشته تا ضمن افزایش آگاهی سرمایه‌گذاران، افق پیش رو را برای آن‌ها شفاف و روشن‌تر کند. نتیجه این رویکرد نیز درخشش مطالب این صفحه، در جشنواره‌های کشوری بوده است.

سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹
عصر یکشنبه و در آیین پایانی چهارمین جشنواره بورس و رسانه که به‌صورت غیرحضوری و زنده با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان برگزار شد، آثار برتر در بخش‌های هفت‌گانه معرفی شدند. در این آیین، یادداشت امیرحسین واعظ، دبیر سرویس اقتصاد، بازار و بورس روزنامه اصفهان‌زیبا با عنوان «ضرب شست شستا» توانست رتبه یک را در بخش تیتر به دست آورد. دو سال پیش و در دومین جشنواره بورس و رسانه نیز یادداشت دیگری از امیرحسین واعظ با عنوان «قاروم یا گنج قارون» در همین بخش حائز رتبه برتر شده بود.

بازار سرمایه، بازار خبرمحور

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آیین پایانی چهارمین جشنواره بورس و رسانه با اشاره به نقش اول رسانه‌ها در صحنه بازار سرمایه کشور، گفت: چهارمین جشنواره بورس و رسانه درحالی برگزار شد که ما شاهد افزایش اقبال عمومی به بازار سرمایه بودیم. از ابتدای سال پنج‌میلیون کد معاملاتی به خانواده بازار سرمایه اضافه شد و تعداد کدها از ۱۰میلیون ابتدای سال به ۱۵میلیون رسید.حسن قالیباف اصل ادامه داد: هم‌زمان آزادسازی سهام عدالت چشم‌انداز جدیدی پیش روی بازار سرمایه قرار داد و رشد و عمق بازار دوچندان شد و جمعیت ۴۵ میلیون نفری به جمع سهام‌داران بورسی اضافه شد.رئیس سازمان بورس افزود: در چنین شرایطی باید بیش از گذشته به امر آموزش و فرهنگ‌سازی توجه کرد و یکی از بهترین ابزارها برای افزایش آگاهی و انتقال دانش تخصصی به جامعه، رسانه است.  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه بازار سرمایه شرایط بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کند، افزود: نحوه سرمایه‌گذاری صحیح، ورود غیرمستقیم افراد غیرحرفه‌ای به بورس، پرهیز از رفتار هیجانی، دوری از شایعات، مراجعه به مشاوران و متخصصان حرفه‌ای دارای مجوز و مواردی ازاین‌دست مفاهیمی است که بار انتقال آن به آحاد جامعه، بر دوش رسانه‌هاست.

سهام‌داران عدالت، جامعه بزرگ مخاطب رسانه‌ها

او ادامه داد: امروز مالکان سهام عدالت، جامعه بزرگ مخاطبان رسانه‌ها هستند؛ اما بسیاری از آن‌ها اطلاعات کافی در خصوص بازار سرمایه ندارند و انتقال دانش و آگاهی به این بخش از هم‌وطنان عزیز نیز بر دوش رسانه است. رئیس سازمان بورس ضمن قدردانی از برگزارکنندگان چهارمین جشنواره بورس و رسانه و با اشاره به استقبال گسترده از این رویداد، گفت: کار رسانه و خبر شبانه‌روزی و سخت است و نمی‌توان از زحمات اصحاب رسانه به‌ویژه افراد فعال در حوزه تخصصی بازار سرمایه قدردانی کرد، اما تأکید می‌کنم که برگزاری این رویداد پیام همراهی نهاد ناظر بازار سرمایه با خبرنگاران است.

توسعه بازار سرمایه با کمک رسانه‌ها امکان‌پذیر است

در ادامه این مراسم، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار نیز گفت: امسال ۲۵۰ خبرنگار  ۹۰۰اثر خود را به دبیرخانه جشنواره بورس و رسانه ارسال کردند و استقبال از این رویداد ما را برای تداوم این راه مصمم‌تر کرد. یاسر فلاح ادامه داد: روند رو به رشد بازار سرمایه مسئولیت رسانه‌ها را به گذشته دوچندان کرده و وظیفه آن‌ها را در حوزه آموزش، فرهنگ‌سازی و خبررسانی سنگین‌تر کرده است. رئیس ستاد برگزاری چهارمین جشنواره بورس و رسانه ادامه داد: پرهیز از هیجان، نگاه بلندمدت، دوری از شایعات، صبوری، نـگاه تحلیل‌محور و مواردی ازاین‌دست مفاهیمی است که بسط آن‌ها در جامعه تنها با کمک رسانه‌ها امکان‌پذیر است.
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.