ویلایی‌ها در بازار مسکن اصفهان

پروین قطب خانه‌های حیاط‌دار در تابستان 99 بود

خرداد، تیر و 15 روز اول مرداد، بیشترین تعداد معاملات بازار خانه‌های حیاط‌دار اصفهان در محله پروین اعتصامی انجام شد. پژوهش انجام‌شده‌ در بازار مسکن اصفهان نشان می‌دهد تابستان99 خریدوفروش خانه‌ در اصفهان زیاد نبود؛ باوجوداین، حدود 9درصد از کل این معاملات در محله پروین اعتصامی انجام شده ‌است. امروز پیدا کردن یک خانه‌ فروشی در بسیاری از محله‌های شهر آسان نیست؛ ولی در پروین انواع و اقسام خانه‌های فروشی در قیمت‌‌ها و شرایط مختلف عرضه می‌شوند تا در این محله برای متقاضیان خانه بیشترین‌ گزینه‌ها وجود داشته باشد.

سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹

افزایش عرضه خانه در محله‌ پروین اعتصامی باعـث شـده قـیمت یک خانه ویلایی در این محله با قیمت‌ آپارتمان در محله‌های هم‌جوار برابر باشد. خانه‌های ویلایی محله پروین اعتصامی از نظر قیمت به سه دسته تـقـسیم مـی‌شوند.

خانه‌های کمتر از یک میلیارد تومان

پیدا کردن آپارتمان با قیمتی کمتر از یک میلیارد تومان در بیشتر محله‌های اصفهان کار آسانی نیست؛ ولی در محله‌ پروین اعتصامی با بودجه‌ای کمتر از یک میلیارد تومان امکان خرید خانه حیاط‌دار هم وجود دارد. خانه‌های کمتر از یک میلیارد تومان محله‌ پروین در بیشتر مشاهده‌ها سه ویژگی‌ یکسان دارند: عمر‌ ساخت بالا، متراژ پایین و قرار گرفتن در خیابان شیخ طوسی! خیابان شیخ طـوسـی، چه غـربــی و چه شرقی بازار مسکن شلوغی دارد، تعداد خانه‌های ویلایی با متراژ کمتر از 100 مترمربع و عمری بالاتر از 20سال در این خیابان‌ زیاد است و تعداد فروشندگان هم کم نیست. تعدادی از این خانه‌های نقلی حتی عمری بیشتر از 30سال دارند! چند آگهی‌ فروش خانه‌های محله پروین اعتصامی با قیمتی کمتر از یک میلیارد تومان به قرار جدول مقابل است.

خانه‌های یک تا دو میلیارد

خانه‌های یک تا دو میلیارد تومان محله پروین جذابیت‌ زیادی برای خرید دارند. در این املاک حتی با پرداخت هشت میلیون تومان برای هر مترمربع نیز امکان خرید یک خانه‌ وجود دارد. خانه‌های یک تا دو میلیارد تومانی پروین اعتصامی از نظر متراژ تنوع بالایی دارند؛ ولی از نظر عمر ‌بنا در بیش از 90درصد مشاهده‌ها، قدیمی ساخت هستند و نیاز به ترمیم دارند. مالکانی که خانه‌های قدیمی‌ساخت خود در این محله را تعمیر و ترمیم کرده‌اند، دیگر با قیمت زیر دو میلیارد تومان فروشنده نیستند، به همین دلیل افرادی سال‌هاست در این محله اقدام به خرید خانه‌های کلنگی می‌کنند تا سپس با ترمیم، آن را به قیمت بالاتری بفروشند. چند آگهی‌ فروش خانه‌های محله پروین اعتصامی با قیمتی بین یک تا دو میلیارد تومان به قرار جدول مقابل است.

خانه‌های بیش از دو میلیارد

درصد پایینی از خانه‌های فروشی در محله پروین بالاتر از دو میلیارد تومان قـیـمـت‌گـذاری مـی‌شــونــد. این خانه‌ها یا از نظر عمر ساخت جوان‌ترند یا در محل خوبی قرار گرفته‌اند مانند لب خیابان! تعدادی از این خانه‌ها نیز متراژ بالایی دارند و برای ساختمان‌سازی مناسب‌اند. بررسی‌های اصفهان‌زیبا نـشـان می‌دهد خانه‌های بیشتر از دو میلیارد تومان محله پروین کمتر از 10درصد از بازار خانه‌ این محله در طول تابستان را تشکیل می‌دهند.چند آگهی‌ فروش خانه‌های محله پروین اعتصامی با قیمتی بیش از دو میلیارد تومان به قرار جدول مقابل است.

دیدگاه‌ها

این تحقیق به نظر اشتباهه..ما

A
این تحقیق به نظر اشتباهه..ما که یه مدت می گشتیم توی حوالی پروین به شدت خود مشکن دارها قیمت رو برده بودند بالا..اغلب خونه ها هم ۲ به بالا بود

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.