تمرکز مسکن‌مهر در فولادشهر صلاح نیست

نماینده لنجان: این تمرکز آسیب‌های اجتماعی در پی دارد

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حل مشکل مسکن در شهرستان لنجان، اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر، مخالف تمرکز مسکن در فولادشهر بودم؛ زیرا شهرها و روستاهای شهرستان، این ظرفیت را داشتند که این پروژه برای متقاضیان در محل زندگی‌شان اجرا شود. حسین رجایی با بیان اینکه مردم شهرها و روستاهای شهرستان، آداب و سنت‌های محل زندگی‌شان را دوست دارند، اضافه کرد: تمرکز مسکن در فولادشهر هیچ‌گونه پیوست امنیتی، فرهنگی و... نداشته و براساس گزارش‌های ارائه‌شده، این مسئله باعث بروز آسیب‌های اجتماعی خواهد شد. نباید فراموش کرد که هر شهر و منطقه باید هویت اجتماعی‌اش را حفظ کند؛ چراکه با ازبین‌رفتن هویت اجتماعی خرد، هویت ملی نیز تحت تأثیر  قرار خواهد گرفت.

شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹

نماینده مردم شهرسـتان لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح اقدام ملـــــی مسکـــــن در شهرستان لنجان، گفت: با مذاکرات صورت‌گرفته، تعدادی واحد مسکونی جدای از سهمیه در نظرگرفته‌شده در این طرح، به شهرهای مختلف همچون زرین‌شهر، چرمهیـــــن و... اختصــــاص پیدا کرد. رجایی در نشست با اعضای شورای اسلامی و شهردار زرین‌شهر با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم ۱۵۰واحد پیش‌بینی‌شده در زرین‌شهر را به ۲۵۰ واحد افزایش دهیم، افزود: قصد داریم با افزایش تعاملات و جلوگیری از موازی‌کاری‌ها و با مدیریت واحد مشکلات پیش رو، اراضی غرب دانشگاه پیام‌نور زرین‌شهر را مرتفع کنیم تا به نتیجه مثبت که سبب افزایش اعتماد مردم می‌شود، دست پیدا کنیم.

فشارها باعث ایجاد نارضایتی می‌شود

رجایی با اشاره به اهمیت بودجه‌نویسی در شهرداری‌ها گفت: تحقق بودجه شهرداری برای مجموعه مدیریت شهری زرین‌شهر یک افتخار به شمار می‌آید؛ اما اینکه این بودجه به چه قیمتی محقق شده، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و دستیابی به آن نباید نارضایتی شهروندان را رقم بزند.
او افزود: در شرایط سخت اقتصادی امروز انتظار می‌رود از سوی شهرداری‌ها به شهروندان فشار مضاعف وارد نشود؛ چراکه این فشارها درنهایت باعث ایجاد نارضایتی خواهد شد؛ بنابراین مدیریت شهری باید با احصای کدهای درآمدی جدید و برنامه‌ریزی، به سمت کسب درآمدهای پایدار برای اداره و آبادانی شهر حرکت کند.

راهکار برون‌رفت مهم‌تر از احصای مشکلات است

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده، مشکلات شهر احصا شده، اما موضوع مهمی که باید موردتوجه قرار گیرد ارائه راهکار و راه برون‌رفت از مشکلات است تا بتوانیم در حوزه‌های مختلف همچون اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و... موفق عمل کنیم.

نارضایتی از طرح‌های جامع شهرهای لنجان

رجایی ادامه داد: بر اساس نظـــــــر کارشناســــــان، طرح جامع شهــــــری، برنامه‌ای است که برای اداره شهر در میان‌مدت و بلندمدت تهیه و تدوین می‌شود. در این طرح‌ها مباحث اقلیمی، باورهای فرهنگی، نیازهای شهروندان و دورنمای توسعه شهری موردتوجه قرار گرفته است. او اضافه کرد: برنامه‌ریزی و هماهنگ‌سازی بخش‌های مختلف در مسیر توسعه شهر، یکی از اهداف اصلی تدوین طرح‌های جامع شهری به شمار می‌آید، اما شاهد این هستیم که برخی از مدیران شهری و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان لنجان، به نوع تدوین طرح‌های جامع شهرهای خود معترض هستند.

مذاکره با وزیر راه و شهرسازی

نماینده مردم لنجان اظهار کرد: با ایرادهایی که به طرح جامع زرین‌شهر واردشده، نیاز است مدیریت شهری اعتراض خود را اعلام کند تا این طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری موردبازنگری قرار گیرد؛ چراکه اصلاح برخی موارد در طرح تفصیلی شهر وجود ندارد. رجایی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، برنامه‌ریزی لازم صورت خواهد گرفت تا در نشست با وزیر راه و شهرسازی، چالش طرح‌های جامع چند شهر شهرستان لنجان همچون زرین‌شهر، باغ‌بهادران و... موردبررسی قرار گیرد و بتوانیم مشکلات این طرح را با مذاکرات و بررسی‌های کارشناسی مرتفع کنیم.

مشخص‌کردن کاربری پروژه پارک‌سوار

نماینده مردم لنجان بهره‌بــــرداری از پروژه پارک‌سوار زرین‌شهر را یک مطالبه مردمی خواند و افزود: این پارک ازجمله پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری به شمار می‌آید که بهره‌برداری از آن به طول انجامیده و باید تکلیف آن مشخص شود.رجایی تصریح کرد: چنانچه زمینه لازم برای حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این پروژه وجود داشته و مدیریت شهری بر استفاده از آن‌ها تصمیم داشته باشد، سرمایه‌گذار برای حضور در چنین پروژه‌ای وجود دارد؛ اما نیاز است تکلیف کاربری این پروژه مشخص شود تا بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم.

صنعتی کردن شهرک حمل‌ونقل زرین‌شهر

او با اشاره به لزوم توجه به حل مشکلات شهرک حمل‌ونقل کالای زرین‌شهر، ادامه داد: بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده، در پروژه شهرک حمل‌ونقل کالای زرین‌شهر تاکنون ۱۲,۵ میلیارد تومـــــان از ســـــوی شهرداری هزینه شده که ارزش روز  آن بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است.
 نماینده مردم لنجان اظهار کرد: با توجه به طراحی اپلیکیشن‌هایی که در خصوص اعلام بار وجود دارد، قطعا شاهد تغییر روند آن خواهیم بود؛ ازاین‌رو نیاز است با چشم‌انداز طولانی‌مدت، کاربری فعلی این پروژه را به سمت‌وسویی همچون تولید یخچال، کفی تریلر و... سوق داد تا این شهرک در کنار کاربری تعریف‌شده روند صنعتی نیز به خود بگیرد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.