تدوین بسته فرصت‌های سرمایه‌گذاری در تیران

شهردار: این بسته امکانی برای انتخاب آگاهانه سرمایه‌گذاری است
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹

شهردار تیـــــــران از تدویــــــن بســـــته سرمایه‌گذاری ویژه این شهر خبر داد و گفت: این بسته حوزه‌های مختلف را در برمی‌گیرد و علاوه بر پروژه‌های کلان، شامل پروژه‌های کوچک‌مقیاس نیز می‌شود و نیم‌نگاهی به ایجاد درآمدهای پایدار برای شهر دارد. حسن شفیعی تصریح کرد: این بسته راهنمایی برای سرمایه‌گذاران است تا با آگاهی نسبت به سرمایه‌گذاری در شهر تیران اقدام کنند. او با تأکید بر اینکه ازجمله رویکردهای مثبت شورا و شهرداری در این دوره ورود به جذب سرمایه‌گذار در حوزه‌های مختلف بود، گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایـــــی تیران، بسته فرصت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری این شهر در حال تدوین است که علاوه بر سرمایه‌گذاری‌های کلان، سرمایه‌گذاری‌های خــــــرد را نیز شامل می‌شود.
شفیعی با اشاره به اینکه افرادی که برای سرمایه‌گذاری در تیران به این شهر مراجعه می‌کردند معمولا سردرگم می‌شدند، گفت: متأسفانه با توجه به نبود اطلاعات کافی در مورد ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شهــــــر، سرمایه‌گـــــذاران آگاهــــــی کافــــــی دراین‌بــــــاره نداشتند و درنتیجه در زمینه‌های اشتباهــــــی سرمایه‌گذاری کرده و درنهایت متضرر می‌شدند. او نبـود اطلاعات و سردرگمـــــــی سرمایه‌گذاران را عاملی برای خروج آن‌ها از شهر عنوان کرد و گفت: بسته سرمایه‌گذاری که مدیریت شهری تیران در حال تدوین آن است به‌نوعی راهنمای سرمایه‌گذاران در جنبه‌های مختلف محسوب می‌شود که هر سرمایه‌گذاری می‌تواند با توجه به زمینه فعالیت خود در حوزه اقتصادی، گردشگری، تجاری و حتی شهری فرصت‌های سرمایه‌گذاری را انتخاب و در آن زمینه سرمایه‌گذاری کند.
شهردار تیران در رابطه با راهکارهای اندیشیده شده برای ایجاد درآمدهای پایدار در بسته سرمایه‌گذاری گفت: در این بسته،  بسترهایی برای ایجاد درامد پایدار نیز پیش‌بینی‌شده است. برای مثال، احداث میدان میوه و تره‌بار یا احداث مرکز معاینه فنی یا مرکز سی ان‌جی یا اقامتگاه‌های بین‌شهــــــری ازجمـــــله پیشنهاد‌هایی است که می‌تواند درآمد پایدار برای شهر را به دنبال داشته باشد. او تأکید کرد: نگاهمان این است که نباید شهر فروشی شود ازاین‌رو تراکم فروشی نداریم و به‌شدت با آن مقابله می‌کنیم. شفیعی با تأکید بر اینکه این شهـر جاذبه‌هـای گردشگری بسیـار منحصربه‌فردی دارد که ازجمله می‌توان به وجود دالان‌های زیرزمینی اشاره کرد، گفت: مدیریت شهری در این دوره نگاه خاص و ویژه‌ای به میراث شهر داشت. به‌طوری‌که هم آثار تاریخی مثل آسیب آبی شهر و هم حمام قدیمی خان را مرمت و بازسازی کرده و می‌کند و هم از تخریب خانه‌های تاریخی جلوگیری و آن‌ها را به خانه‌های بوم گردی تبدیل کرد. شهــــــرداری تیران تأکید کرد: یکــــــی از مهم‌ترین خواسته‌های شهروندان توقف و ماندگاری مسافران و گردشگران در این شهر بوده است، اما این موضوع همواره مورد غفلت بود و آن‌گونه که شایسته است، شاهد ماندگاری گردشگران و مسافران نبوده‌ایم. او با تأکید بر اینکه شناساندن میراث فرهنگی و جاذبه‌هــــای گردشگـــــــری تیران نیازمند ورود جدی‌تر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است، گفت: شهرداری آن‌گونه که در عمل هم نشان داده، کاملا  آماده همکاری و همراهی برای تقویت این حوزه بوده است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.