تأخیر در انتشار سیاهه آلودگی اصفهان

دانشگاه اصفهان پژوهش آلودگی اصفهان را ارائه نکرده است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با انتقاد از عدم ارائه و انتشار سیاهه آلودگی هوای اصفهان گفت: در سال‌های اخیر دو دانشگاه بزرگ اصفهان و صنعتی مأمور انجام دو پژوهش درباره وضعیت آلایندگی هوای اصفهان هستند و شهرداری نیز هزینه آن را به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است. علیرضا نصر اصفهانی در صدوچهل‌و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: هرچند دانشگاه صنعتی اصفهان به وعده خود درباره منشأیابی ذرات معلق در اصفهان عمل کرده، ولی دانشگاه سیاهه انتشار آلاینده‌ها در اصفهان را منتشر نکرده است. او در نطق پیش از دستور خود از مسئولان این دانشگاه درخواست کرد به تعهدات خود عمل کنند. نصر اصفهانی از شهردار اصفهان نیز تقاضا کرد وضعیت این تحقیق را پیگیری و نتیجه‌اش را به شهرداری اصفهان اعلام کند.

دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹

او تصریح کرد: نباید نگاه‌ها به شهرداری مانند «پسرحاجی» باشد. وقتی کاری پیش می‌آید، پای شهرداری را زیر کرسی بکشانند و زمان عمل، به شکل دیگری رفتار کنند. او تأکید کرد: هر مبلغی که در شهر هزینه می‌شود به مردم و بیت‌المال تعلق دارد و شهروندان باید از ثمره و نتیجه آن آگاه شوند.

رعایت پروتکل‌ها در شورا

نصر اصفهانی در بخش دیگری از نطق خود بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد و ادامه داد: برای عمل به موازین بهداشتی، نصاب حضور ۱۵ نفر در جلسه علنی این هفته رعایت شد. فیلم‌برداران و خبرنگاران از بیرون صحن در کنار ما هستند و معاونان شهردار و شهرداران مناطق نیز از طریق ویدئوکنفرانس در جلسه حضور پیدا می‌کنند. او گفت: این محدودیت‌ها برای حفظ سلامت حاضران در جلسه و درراستای تحقق توصیه رئیس کمیسیون بهداشت شورا در جلسه قبل است. نصر اصفهانی ادامه داد: اگر قرار است رعایت موازین بهداشتی به مردم تأکید شود، باید مسئولان هم به توصیه‌ها عمل کنند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، افزود: ایجاد ایستگاه سلامت در ورودی ساختمان و جلسات شورا، تب‌گیری و تست اکسیژن از مراجعان، ضدعفونی مرتب دست‌ها، کاهش حاضران در جلسات و ملاقات‌های مردمی، الزام مراجعه‌کنندگان به رعایت موارد بهداشتی و توجه به دورکاری در مدیریت شهری ازجمله اقداماتی است که شورای شهر از زمان شیوع کرونا تا کنون انجام داده است. او سپس اقدامات و مصوبه‌های شورای شهر برای مقابله با کرونا را شرح داد و گفت: درزمان آغاز شیوع کرونا، ۱۰میلیارد تومان برای مقابله با این ویروس تخصیص یافت، از کادر درمان هم تقدیر و امکان استفاده از مراکز تفریحی شهرداری برای آن‌ها فراهم شد. به گفته نصر اصفهانی، 1.5میلیارد تومان نیز از محل طرح یار مهربان برای آموزش دانش‌آموزان در شرایط شیوع کرونا هزینه خواهد شد. توزیع اقلام بهداشتی بین ۱۲۰هزار خانواده نیازمند، استفاده از شبکه‌های مجازی و تبلیغات گسترده در شهر برای ترویج موارد بهداشتی و کاهش جلسات متعدد در شهرداری ازجمله اقدامات شهرداری برای مقابله با شیوع کرونا در ماه‌های اخیر بوده است.

روزهایی برای اصفهان

نصر اصفهانی با اشاره به یکم آذرماه، روز اصفهان، گفت: یکم آذرماه به‌عنوان روز اصفهان و ارتباط آن با ۲۵ آبان ماه، روز حماسه و ایثار مردم اصفهان، پیوند مبارکی بود. او افزود: مناسبت قبلی روز اصفهان در اردیبهشت‌ماه که هم‌زمان با تولد شیخ‌بهایی بود هم با عنوان هفته فرهنگی اصفهان فرصت جدیدی را ایجاد می‌کند تا به ابعاد مختلف این شهر تاریخی بپردازیم.او ادامه داد: برنامه‌های میدانی متناسب با این روز به دلیل شیوع کرونا اجرا نشد؛ اما تبلیغات شهری و اقدامات خودجوش در بستر شبکه‌های اجتماعی درخور توجه بوده است.رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان بر قدردانی از زحمات مسئولان قدیم اصفهان در کنار تعریف از وضعیت این شهر تأکید کرد و گفت: وقتی از اصفهان تعریف می‌کنیم در کنار آن باید از کسانی که در توسعه آن نقش‌آفرین بوده‌اند هم قدردانی کنیم. او ادامه داد: اصفهانی که امروز به داشته‌های آن افتخار می‌کنیم، حاصل زحمات و تلاش‌های انسان‌هایی است که در قرون مختلف برای توسعه آن تلاش کردند. او تصریح کرد: باید از هرکسی که تلاش کرده و در رشد و توسعه اصفهان سهیم بوده، تقدیر کرد و اصفهانی را که تحویل گرفته‌ایم، با ارزش‌افزوده به آیندگان بسپاریم. نصراصفهانی افزود: از زمان ایجاد بلدیه تا شکل‌گیری شهرداری ۷۳ نفر از میرزا محمدعلی‌خان کلانتر به‌عنوان اولین شهردار اصفهان تا امروز که قدرت‌اله نوروزی تولیت شهرداری اصفهان را برعهده دارد، همه شهرداران برای توسعه اصفهان تلاش کرده‌اند. او در بخش دیگری از سخنانش روز بسیج را گرامی داشت و این نهاد را نماد سلحشوری‌های هشت سال دفاع مقدس دانست. نصر اصفهانی ادامه داد: بسیج به فرموده امام و پس از ایشان با رهنمودهای مقام معظم رهبری مسیر خود در راستای تحقق ارتش ۲۰میلیونی را طی کرده و امیدواریم بیش از گذشته آماده انجام مأموریت‌هایی باشد که برای آن تعریف شده است. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به درگذشت مرتضی افروزی، مدیرکل املاک شهرداری اشاره ‌کرد و او را مدافع بیت‌المال و حق‌الناس دانست و افزود: مرحوم افروزی درباره مسئولیت خود وظیفه‌شناس بود و به بهترین نحو و با دقت‌نظر و افزایش علم و دانش این مسئولیت را انجام می‌داد. او تأکید کرد: فاصله بین زندگی و مرگ زیاد نیست؛ بنابراین در این فرصت باید به مردم خدمت کرده و قدر یکدیگر را بیشتر بدانیم و گذشت و فداکاری کنیم. نصراصفهانی گفت: متولیان ساخت‌وساز نیز باید شعار «اول ایمنی و بعد کار» را به‌طورجدی دنبال کنند تا دیگر شاهد این اتفاق‌ها نباشیم، شهرداری نیز باید بیشتر از سایر نهادها به این امر توجه کند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.