به «توان هفت» برای اصفهان

شهردار اصفهان از سایت کارآفرینی تـوان هـفـت رونمایی کرد

آیین مجازی رونمایی از وب‌سایت «توان هفت» به همت خانه جوان وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با حضور مدیران شهری، نخبگان و فعالان اکوسیستم کارآفرینی شهر اصفهان برگزار شد. قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان، پس از بازدید از مراحل اجرای پروژه «توان هفت» گفت: امیدواریم این پروژه بتواند در کیفیت زندگی مردم و رونق کسب‌وکارها نقش بسیار مهمی ایفا کند.

چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹

کوروش خسروی، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز خاطر نشان کرد: بهبود فضای کار و اکوسیستم علاوه بر شتاب‌دهنده، فضای باز اشتراکی و سرمایه، حول محور یک چیز شکل می‌گیرد که همانا نیروی انسانی و باانگیزه است. او ادامه داد: طرح «توان هفت» براساس فراگیری آموزش‌های لازم صدهزار اصفهانی طی صد ساعت برنامه‌ریزی شده و هدف ما ده میلیون ساعت آموزش است که هدف‌گذاری بسیار بزرگی بوده، اما در توان شهر اصفهان است که آن را به سرانجام برساند. محمد گوهریان، رئیس کانـــــون کارآفرینی استان اصفهان نیز تصریح کرد: ما اقتصادی داریم که پایه آن سازمان‌های صنفی همانند اصناف، اتحادیه‌ها و اتاق بازرگانی است و جا دارد ارتباط تنگاتنگی با حوزه کارآفرینی ایجاد شود؛ زیرا هسته اولیه ایجاد اقتصاد و کسب‌وکار مدت‌هاست که از کارآفرینی فاصــــــله گرفتــــــه است.
او افزود: در سیستم صنفی تقریبا نوآوری نمی‌بینیم، همچنان که طی 50 سال گذشته شغل‌های قنادی، قصابی و نانوایی به همان روال گذشته عمل کرده‌اند، در صورتی که با خلق و نوآوری باید هر ماه منتظر یک اتفاق جدید در بهبود مستمر و رفع نیازهای مردم باشیم.
بنیان‌گذار شتاب‌دهنـــــده بویتک نیز گفت: شتاب‌دهنده‌ها بازیگران مؤثری در اکوسیستم کارآفرینی هستند و با تأمین نیازهای اولیه استارتاپ ها به آن‌ها در یک بازه زمانی محدود شتاب می‌دهند و کمک می‌کنند رشد جذابی را تجربه کنند. به گفته احسان فقیه، در این فرایند آموزش حرف مهمی را می‌زند و میزان آموزش‌پذیری اعضای تیم یکی از شاخص‌های مهم است که شتاب‌دهنده در پذیرش یا عدم پذیرش یک تیم مدنظر قرار می‌دهد. او با بیان اینکه باید اعضای تیم با مفاهیم اولیه و پایه‌ای راه‌اندازی استارتاپ‌ها یا کسب‌وکارهای نوپا آشنا باشند، اظهار کرد: توان هفت می‌تواند با آموزش گسترده‌ای که در شهر ایجاد می‌کند، برای افرادی که ممکن است توانمند باشند، بستری ایجاد کند تا با علاقه‌مندی‌های خود آشنا شده و اگر استعداد و توانمندی در این حوزه داشته باشند، با تجربه‌ای که در این فضا برای آن‌ها ایجاد می‌شود، بتوانند وارد اکوسیســـــتم کارآفرینی شوند. مؤسس و مدیر اجرایی شیپ نو تاکید کرد: نقش آموزش بسیار اجتناب‌پذیر است، به نظرم آموزش بیشتر در راستای نیاز بازار و رفع مشکلات بازار باشد، زیرا مسئله مهمی است. امیر عرفانی افزود: نقش استارتاپ ها در اکوسیستم اقتصادی شهر و کشور مهم است، زیرا با هزینه کمی ایجاد می‌شوند، اما رشد سریعی دارند.
او با اشاره به اهمیت کار تیمی اظهار کرد: ما در حوزه ورزش در ورزش‌های انفرادی بیشتر از ورزش‌های تیمی موفق هستیم؛ زیرا از کودکی کمک به همدیگر را کمتر یاد گرفته‌ایم؛ لذا اگر موضوع کار تیمی به صورت فرهنگی و عمومی و مهارت‌های کسب‌وکار آموزش داده شود، بسیار عالی خواهد شد.
مدیر فضای کار اشتراکی آبی سفید افزود: فضای کار اشتراکی، فضایی است که افراد داخل آن روی کار خودشان تمرکز می‌کنند و در محیطی به صورت عملی کارآفرینی را یاد می‌گیرند. محمد کرمانی افزود: این فضاها در کنار برنامه توان هفت می‌توانند هم‌افزا باشند و کمک کنند که افرادی در شهر که به آن منابع دسترسی نداشتند، حداقل اطلاعات لازم را کسب کنند. مدیرعامل فضای کار اشتراکی و شتاب‌دهنده هاب اصفهان تأکید کرد: هر کسب‌وکاری مثل همه موجودات زنده چرخه حیاتی داشته که در این چرخه حیات، نیازمندی‌هایی دارد تا بتواند خیلی خوب گام بردارد. مهران کرمی با بیان اینکه یکی از این نیازمندی‌ها، بازار سرمایه است ادامه داد: توان هفت به عنوان یکی از عناصر مهم اکوسیستم کارآفرینی می‌تواند نقش تسهیلگری داشته و آموزش در چرخه حیات یک کسب‌وکار را خیلی خوب ایفا کند تا افراد جدیدی را در اکوسیستم کارآفرینی شاهد باشیم.
مدیر اجرایی پایگاه خبری رهش تصریح کرد: رسانه صدای تمامی بازیگران اکوسیستم کارآفرین را منتشر می‌کند؛ لذا ما به عنوان رسانه، نیازها، مشکلات و تمام فرصت‌های اکوسیستم کارآفرین را شناسایی کرده و به گوش تمام اعضای جامعه می‌رسانیم و برای فرهنگ‌سازی کارآفرینی در بین جوامـــــع تلاش می‌کنیم.
مینا جلوانی با بیان اینکـــــه فرهنگ‌سازی به واسطه آموزش اتفاق می‌افتد و آموزش غیر مستقیم زیر شاخه رسانه است، بیان کرد: توان هفت اتفاق خوبی است که به طور مستقیم اعضای اکوسیستم کارآفرینی را دور هم جمع کرده و نقش آموزش را برای بهبود اکوسیستم کارآفرینی اصفهان ایفا می‌کند.
مدیر مراکز رشد واحدهای فناوری شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: به نظر بنده مرکز رشد جایگاهی است که ایده‌ها یا پژوهش‌های انجام شده که آن‌ها را جنین شکل‌گرفته می‌نامم، در فضای آموزشی و فضای مشاوره و حمایتی به کسب‌وکارهای پایدار تبدیل می‌شود.
حسین حدیدی ادامه داد: آموزش در این مسیر جایگاه مهمی دارد، آموزش مشعل فروزانی است که روشنایی و تاریکی را نشان می‌دهد نه اینکه آن را خلق کند. افراد باید جوهره اصلی ریسک و نوآوری را داشته باشند؛ لذا در پازل توان هفت، جامعه کارآفرینی را می‌توان از لحاظ کمی و کیفی گسترش داد.
صالح خشوعی نیز گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان بر اساس رسالتی که شورای اسلامی شهر اصفهان برعهده‌اش گذاشته، به اجرای طرح توان هفت اقدام کرده است. رئیس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی وورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: محتواهای آموزشی در این طرح بر بستر فضای مجازی و سایت قرار می‌گیرد که در این راستا سعی کرده‌ایم نقش کوچکی در اکوسیستم کارآفرینی شهر اصفهان ایفا کنیم و بتوانیم اجزای اکو سیستم کارآفرینی شهر اصفهان را در کنار هم جمع کنیم.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.