وعده‌های استاندار برای رفع مشکلات

رضایی در سفر به شاهین‌شهر: خروجی جلسات شورای اداری، باید نتیجه‌بخش و اجرایی باشد

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه مسئولان نظام و استان همه تلاش خود را برای رفع مشکلات به کار بسته‌اند، گفت: باید خروجی جلسات شورای اداری، نتیجه‌بخش و اجرایی باشد. عباس رضایی در سفر به شهرستان شاهین‌شهر و میمه و بعد از شنیدن گلایه‌های مسئولان بابیان اینکه بیشتر مشکلات شهرستان و استان درزمینه آب است که ریشه آن به گذشته برمی‌گردد، ادامه داد: الان ۱۸۴ میلیون مترمکعب آب پشت سد وجود دارد و درنتیجه برای تأمین آب شرب هم مشکل‌داریم و باید صرفه‌جویی را در دستور کار قرار دهیم. او کمبود آب در استان اصفهان را جدی دانست و بر پیگیری کشوری برای رفع این مشکل و فعال کردن طرح‌های مطالعه شده برای انتقال آب به استان و خروج از بحران کم‌آبی و تنش‌های موجود مخصوصا در حوزه کشاورزی تأکید کرد.

یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹

رضایی درباره آلودگی هوا خاطرنشان کرد: صراحتا اعلام می‌کنم تا شعاع ۵۰کیلومتری استان و شهرستان شاهین‌شهر هیچ نیروگاه و کارخانه‌ای از مازوت استفاده نمی‌کند. استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نسبت به رفع مشکلات اتوبان معلم رسیدگی کند، گفت: همچنین نیازهای اداری راه و شهرسازی شهرستان، باید به‌صورت کارشناسی شناسایی‌شده و در فرمانداری شاهین‌شهر موردبررسی قرارگرفته و رفع شود.
او درباره بیکاری شهرستان گفت: در ابتدای فعالیت در استانداری، نرخ بیکاری استان ۱۳,۹ درصد بود که خوشبختانه با تلاش همه مسئولان و باوجود تحریم و بیماری کرونا، اکنون این میزان به 10,42 درصد کاهش یافته است که این اتفاق، نعمت بزرگی است، بااین‌حال متأسفانه ۸ درصد از مجموع بیکاران، دانش‌آموختگان دانشگاهی هستند. شهرستان شاهین‌شهر و میمه رتبه دوم نرخ بیکاری را در استان داراست که ازجمله مهم‌ترین دلایل آن مهاجرپذیر بودن و عدم به‌کارگیری نیروهای بومی توسط صنایع مستقر در این منطقه است.
رضایی در پاسخ به درخواست فرماندار شاهین‌شهر و میمه تأکید کرد: تا پایان بهمن‌ماه، اداره صمت با همکاری اداره کار و تعاون، بنیاد مسکن و میراث فرهنگی برای تکریم و سهولت دسترسی شهروندان بخش میمه و جلوگیری از تردد شهروندان، در این بخش تأسیس شود.استاندار اصفهان قطار شهری شاهین‌شهر را الگویی برای پروژه‌های دیگر شهرها نام برد و ابراز امیدواری کرد با تلاش‌های فراوان و قابلیت پیمانکار و زحمت مسئولان شهرستان، در کمتر از یک سال دیگر شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.
او به کمبود آب آشامیدنی در شهرهای گرگاب و گلدیس شاهین‌شهر در فصل تابستان اشاره کرد و گفت: طرح‌های فوری برای تأمین بخشی از نیاز این دو شهر در دست اقدام است که تا اردیبهشت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. گفتنی است استاندار بعد از شرکت در دومین همایش فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی و گام دوم، در ملاقات مردمی با تعدادی از صنعتگران و مردم شهرستان از نزدیک نظرات و پیشنهاد‌های آن‌ها را شنید و بر حل مشکلات و تأمین نیازهای شهروندان تأکید کرد. او در پایان جلسه شورای اداری شهرستان از روند اجرای پروژه متروی شاهین شهر-اصفهان بازدید و در مراسم کلنگ‌زنی طرح توسعه سردخانه بهار اصفهان شرکت کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.