وقتی آقای سوپراستار «گل» می‌کارد!

تبلیغ مواد مخدر از سوی سلبریتی معروف ایرانی

ماجرا از وایرال‌شدن فیلمی بسیار کوتاه از آقای سوپراستار شروع شد؛ کلیپی که شهاب حسینی، بازیگر مطرح و شناخته‌شده ایرانی، در آمریکا، پیراهن خود را در آن درآورد و رو به دوربین نشست تا واکسن کرونا ساخت این کشور را تزریق کند. این فیلم خیلی زود از  ینگه دنیا به ایران رسید و دست به دست میان فعالان و کاربران فضای مجازی پیچید و آقای سوپراستار را به حاشیه بُرد؛ بازیگری که این روزها در شبکه نمایش خانگی اجرای برنامه‌ای تحت عنوان «همرفیق» را به عهده دارد و اتفاقا به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در روزهایی که کرونا امان بریده و با مرگ‌ومیرهای بسیاری همراه است در سیبل نقد و انتقادات قرار دارد.

شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹

 تزریق واکسن آمریکایی، اما شهاب حسینی را تا مدت‌ها نَقل و نُقل شبکه‌های اجتماعی کرد و اعتراض کاربران را به همراه خود داشت؛ چرا که به اعتقاد آن‌ها شهاب حسینی، سلبریتی وطنی است که رفتار و کردارش زمین تا آسمان با حرف‌ها و گفت‌وگوهایی که انجام داده، متفاوت است. این موضوع باعث شد تا بازیگر نقش پلیس جوان طی مصاحبه‌ای که با یکی از خبرنگاران داشته است، به دفاع از خود بپردازد و ماجرای واکسن زدنش را اینگونه توضیح دهد: «هیچ نیت قبلی و برنامه‌ریزی مشخصی برای زدن واکسن نبود و نداشتم. به اصرار یکی از دوستان که برای آغاز یک کار سینمایی همراهی‌ام می‌کرد، در صف واکسن مازاد ایستادیم تا شانس خود را امتحان کنیم. در آمریکا برای مراکز سالمندان و سایر مراکز در اولویت، همیشه چیزی حدود 20درصد واکسن اضافه در نظر گرفته می‌شود تا در صورت شکستگی یا اتفاقات غیرمترقبه، مشکلی برای جامعه هدف به‌وجود نیاید. پس از اتمام کار، مازاد را بین مردم عادی توزیع و تزریق می‌کنند. کل ماجرا همین بود.  اتفافی که برای هر کسی می‌تواند بیفتد.»
 او همچنین در خاتمه حرف‌هایش برای ایرانی‌ها هم آرزو کرد که شرایط واکسیناسیون با بهترین واکسن موجود برای هموطنانش در ایران به‌وجود بیاید و مردم بیش از این دچار خسارت و مصیبت نشوند. مخصوصا حالا که وعده داده شده در چند ماهه آینده شرایط واکسیناسیون عمومی در کشور به‌وجود بیاید و او امیدوار است که این وعده تحقق یابد. ماست‌مالی‌کردن این اتفاق از سوی شهاب حسینی، نه تنها نتوانست منتقدان او را قانع کند بلکه این بار خشم آن‌ها را هم برانگیخت تا اینکه بنیامین بهادری، خواننده ایرانی، ماجرای دیگری از واکسن‌زدن او را فاش کرد: «یکی از هنرمندان درجه یک! خیلی اصرار کرد که همراهش بروم واکسن کرونا را بزنم! بعد مشخص شد که مدارک پزشکی را جعل کردند و به نام کادر درمان می‌خواهند واکسن بزنند!» حرف‌ها و استدلال‌های شهاب حسینی از ماجرای واکسن زدنش البته غیرقابل باور و بیشتر شبیه به یک داستان تخیلی ساخته و پرداخته ذهن خود بود تا مبادا چیزی از محبوبیتش در میان طرفداران خود کم کند و درواقع خلاف مصداق «بگذار راست فتنه برانگیزد تا اینکه دروغ به مصلحت آمیزد»! چراکه این بازیگر ایرانی به جای آسمان ریسمان بافتن، خیلی صریح و بی‌پرده می‌توانست به داشتن تابعیت آمریکایی خود اشاره و ماجرا را حل و فصل کند.
سوای تزریق واکسن آمریکایی از سوی این هنرپیشه آنچه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بابت آن می‌توان به شهاب حسینی خرده گرفت، استفاده از ماسکی است که روی آن طرحی از گیاه «ماری جوانا» نقش بسته است؛ ماده مخدری که مصرف آن در آمریکا آزاد است و در ایران نه! شهاب حسینی به عنوان یکی از سوپراستارهایی که اتفاقا در سال‌های اخیر در سینمای داخلی بسیار خوش درخشیده و جایزه‌های خارجی بسیاری را هم کسب کرده و از همین رو الگو و مرجعی برای نسل جوان و نوجوان ایرانی به شمار می‌آید، خیلی راحت و بی‌پرده با زدن چنین ماسکی، مصرف «ماری جوانا» را امری عادی و رایج، آن هم در میان هم‌وطنانی که مصرف ماده مخدر گل در میان دانش‌آموزانش بسیار بالاست، تلقی کرد؛ درحالی‌که این موضوع می‌تواند در گرایش برخی از جوانان و نوجوانان به این ماده اعتیادآور نقش موثری داشته باشد و آن‌ها را به مصرف این ماده مخدر تشویق کند؛ چرا که بسیاری از افراد جامعه از سلبریتی‌ها به راحتی الگو می‌گیرند و آن‌ها را هادی مسیر و آینده خود می‌دانند.
 پس اینکه شهاب حسینی در آمریکا به هر دلیل و با هر ابزاری واکسن تزریق کرده یا اینکه مصرف ماری جوانا برای او امری عادی و روزمره تبدیل شده است، شاید قابل اغماض باشد، اما تبلیغ و ترویج این ماده مخدر در کشوری که مصرف و خرید و فروش آن آزاد نیست و جرم به شمار می‌آید، به هیچ عنوان قابل قبول نیست. هرچند آقای سوپراستار در توجیه استفاده از این ماسک نیز گفته: «از ماشین که پیاده شدم دیدم ماسک ندارم. تنها ماسک داخل ماشین این ماسک بود که قبل‌ترها، دوستم به من هدیه داده بود. بین زدن و نزدن آن تردید نکردم.»

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.