رشد بودجه عمرانی شهر نجف‌آباد

شهردار: پروژه‌های مختلف در مناطق پنج‌گانه شهری فعال است

شهردار نجف‌آباد از ارائه بودجه 1400 شهرداری به شورای اسلامی شهر خبر داد. شهردار نجف‌آباد گفت: بودجه چهارصد میلیارد تومانی سال 1400 شهرداری نجف‌آباد که 68 درصد آن جهت فعالیت‌های عمرانی پیش بینی شده، برای تصویب به شورای اسلامی شهر ارائه شده است.  
محمد مغزی نجف‌آبادی با اشاره به تحت تأثیر قرارگرفتن بسیاری از فعالیت‌های عمرانی در نتیجه شرایط اقتصادی و افزایش قیمت‌ها در ماه‌های گذشته بیان داشت: بودجه پیشنهادی سال 1400 متناسب با سیاست‌های کلی کشور نسبت به افزایش نسبی عوارض در بخش‌های مختلف در سال آینده تعیین شده است.

یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

او با قدردانی از همکاری شورای اسلامی شهر در زمینه‌های مختلف و تلاش شبانه‌روزی تمامی پرسنل این مجموعه اظهار داشت: در بودجه سال 1400، بیشترین رشد مربوط به هزینه‌های عمرانی با 181 درصد بوده و بر همین اساس 260 میلیارد تومان برای فعالیت‌های عمرانی سطح مناطق پنج‌گانه درنظرگرفته شده و هزینه‌های جاری نیز تنها 37 درصد رشد داشته است.
مغزی با اعلام پیش‌بینی 20 میلیارد تومان در بودجه سال آینده به عنوان درآمدهای غیرنقدی بیان کرد: در سال آینده، بودجه مناطق پنج‌گانه به طور متوسط 30 درصد افزایش داشته و برای سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری نیز پانزده میلیارد تومان در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته ثابت بوده است. شهردار نجف‌آباد از تشکیل منظم جلسات هفتگی کمیته زیباسازی شهر سخن گفت و خاطر نشان کرد: برای نوروز امسال و با لحاظ کردن شرایط بهداشتی احتمالی، مجموعه‌ای از المان‌های نوروزی در نظر گرفته شده که تونل نوری 120 متری در چهارباغ و المان‌های نوری کروی در دیگر مناطق از جمله آن‌ها هستند که درسطح شهر نصب می‌شوند.
او از بهسازی و نوسازی بخش‌های فرسوده مبلمان شهری در هفته‌های منتهی به نوروز خبر داد و اعلام داشت: علاوه بر ده‌ها المان نوروزی در نظر گرفته شده برای مناطق پنج‌گانه، در برخی نقاط شهر مانند بلوار میرداماد و میادین بسیج و آزادگان نیز مجموعه اقداماتی جهت بهسازی وضعیت فعلی طراحی شده است.
مغزی با اشاره به چندین برابر شدن قیمت قیر در یک سال اخیر اعلام داشت: در سال گذشته، دو نوبت مناقصه آسفالت معابر شهری برگزار و در اولین مرحله آن در نیمه نخست سال جاری، نزدیک به سیصد هزار مترمربع آسفالت در سطح مناطق پنج‌گانه اجرا شده است.
او از برگزاری دومین مناقصه آسفالت در دی ماه امسال خبر داد و خاطر نشان کرد: با وجود مشکلاتی مانند اجرای شبکه فاضلاب که تا حدود زیادی آسفالت معابر را با مشکلات جدی مواجه کرده، در نیمه نخست سال‌جاری بیش از 121 هزار مترمربع آسفالت در منطقه4، 68هزار مترمربع در منطقه5 و بیش از 64 هزار مترمربع در منطقه 2 اجرای آسفالت داشته‌ایم وهمچنین در سال گذشته بیشترین اجرای آسفالت در منطقه سه صورت پذیرفته است. شهردار نجف‌آباد عمده این آسفالت‌ها را مربوط به معابر خاکی دانست و اضافه کرد: در مناطق یک و سه نیز به ترتیب 34 و 5 هزار مترمربع عملیات بهسازی معابر در قالب زیرسازی و آسفالت انجام شده است. شهردار نجف‌آباد در تشریح اقدامات پایان سال برای نظافت و زیبایی شهر گفت: در کنار نظافت روزانه معابر اصلی و فرعی، توسعه و بهسازی فضای سبز، کاشت درخت و رسیدگی به آرامستان‌ها، با توجه به دو تا سه برابر شدن حجم پسماندهای خانگی در هفته‌های پایانی سال، کار جمع‌آوری به صورت 24 ساعته تا پایان سال انجام خواهد شد.
مغزی گفت: توسعه شبکه آبیاری فضای‌سبز بر اساس استفاده از پساب فاضلاب، تداوم عملیات تکمیل کمربند سبز شهر و تجهیز آرامستان‌ها به پریزهای برق متعدد به منظور ایمن‌سازی استفاده شهروندان از زیرساخت‌های موجود از دیگر اقدامات قابل ذکر در هفته‌های منتهی به پایان سال وآغاز سال 1400 است. شهردارنجف‌آباد گفت: باتوجه به شرایط اقتصادی وافزایش قیمت‌ها به کمک مسئو لان کشوری، استانی وشهرستان نجف‌آباد پروژه‌های عمرانی در مناطق پنج‌گانه شهری فعال است و تعدادی از آن‌ها نیز به زودی به بهر برداری می‌رسد.او مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی شهرداری نجف‌آباد را احداث کشتارگاه بزرگ صنعتی غرب استان؛ احداث بلوار کشاورز به عرض 55 متر (که کمربندی شمال به جنوب را به هم وصل خواهد کرد)، ادامه احداث مسیر گردشگری کوچه باغ زندگی به طول 7 کیلومتر، ساخت پل بزرگ گردشگری مسیر کوچه باغ زندگی، میدان بزرگ نجف اشرف ورودی غربی نجف‌آباد واحداث اولین شهر بازی روباز بامشارکت بخش خصوصی اعلام کرد.
مغزی با اشاره به احداث 5 مجموعه ورزشی روزباز سلامت در مناطق پنج‌گانه شهرداری نجف‌آباد با امکاناتی مانند زمین چمن مصنوعی، تنیس روی میز، و فضای ویژه ورزش صبحگاحی بانوان گفت: ساخت پرد یس سینمایی در مجموعه خارون، ساخت فرهنگسرای آیت الله عالم در منطقه 5، احداث بلوار آیت الله امینی که خیابان شریعتی غربی را به منطقه آزادگان و درادامه به کمربندی جنوبی شهر متصل می‌کند و احداث مجموعه باغ بهشت در باغ بانوان شهر ازدیگر پروژه‌هاست.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.