شهباززاده بهتر از خودش

مهاجم سپاهان در مسیر آقای گلی لیگ بیستم

شایـد اگـر قـبـل از لیگ بیستم از علاقه‌مندان به فـوتـبـال می‌خواستند گزینه‌های آقای گلی لیگ را پیش‌بینی کنند، احتمالا هیچ‌کس به نام سجاد شهباززاده اشاره نمی‌کرد؛ اما حالا مهاجم اردبیلی زردها با 15 گل زده پیشتاز بهترین گلزنان لیگ است و ادامه این روند او را به کفش طلا می‌رساند.
در روزهـایی کـه سـپـاهـان در لـیـگ نوزدهم نتیجه نمی‌گرفت، سجاد شهباززاده در تیررس انتقاد هواداران قرار گـرفـتـه بود و زمـانـی کـه امیر قلعه‌نویی از جمع زردها جدا شد، خیلی از هواداران ناراضی منتظر جدایی او از تیم بودند؛ اما محرم نویدکیا نظری برای جدایی این بازیکن نداشت تا شهباززاده در لیگ امسال هم در تیم سپاهان توپ بزند.

چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

شهباززاده در تیم سایپا به فوتبال ایران معرفی شد و با توجه به قدوقامت بالا و قدرت سرزنی، برای او آینده درخشانی تصور می‌شد؛ اما در عمل بازیکن متوسطی باقی ماند. شهباززاده که با نظر قلعه‌نویی راهی تیم استقلال شده بود، در فصل اول حـضـورش سـه پاس گل داد، یک پنالتی گرفت و ۱۲ گل هم به ثمر رساند. او با این عملکرد ستاره آبی‌ها نبود با این حال عملکردش موردرضایت کادر فنی قرار گرفت. پس از قلعه‌نویی، پرویز مظلومی سکان هدایت استقلال را برعهده گرفت که شهباززاده در لیگ تنها هفت گل به ثمر رساند؛ اما درخشش در جام حذفی، باز هم او را در کورس دید هواداران نگاه داشت. لژیونری ادامه مسیر فوتبالی شهباززاده بود و او به تیم سوپرلیگی آلانیا اسپور پیوست؛ اما شاید مهم‌ترین اتفاق این دوره را بتوان گل او به تیم گالاتاسرای نامید. پس از یک دوره لژیونری ناموفق، این مهاجم بلندقامت به لیگ ایران پیوست و شاگرد علی دایی در تیم نفت تهران شد. شاگردی زیر نظر بهترین مهاجم فوتبال ایران، شهباززاده را دوباره احیا کرد تا با پیشنهاد مجدد استقلالی‌ها راهی این تیم شود؛ ولی این بار دوره خوبی را در جمع آبی‌ها طی نکرد.
پیشنهادی از لیگ قطر، شهباززاده را دوباره برای لژیونرشدن وسوسه کرد؛ اما به دلیل مصدومیت در این تیم نمایشی نداشت تا اینک هم‌زمان با حضور قلعه‌نویی در تیم سپاهان، یک بار دیگر شاگرد او شود.
پـیوستن شهباززاده به سپاهان در حالی به وقوع پیوست که تیم اصفهانی پس از یک دوره افول، با به خدمت گرفتن امیر قلعه‌نویی قصد تشکیل یک تیم مدعی را داشت. پیوستن شهباززاده به سپاهان به نوعی تحت‌الشعاع جابه‌جایی کی‌روش استنلی از تیم ذوب‌آهن به تیم همشهری قرار گرفت و هواداران طلایی برای گلزنی تیمشان به مهاجم برزیلی که در تیم ذوب‌آهن امتحانش را پس داده بود، دل بستند. سپاهان لیگ هجدهم، تیمی موردعلاقه هواداران بود و نایب‌قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی رضایت هواداران را جلب کرد تا شهباززاده نیز به‌عنوان یکی از ارکان این تیم، رضایت هواداران را جلب کند؛ اما در لیگ بیستم ورق برگشت، به‌ویژه در هفته‌های پایانی که زردهای اصفهانی در کورس رقابت با سرخ‌پوشان پایتخت عقب‌افتاده بودند و این موضوع نارضایتی هواداران را به دنبال داشت.
امتیاز از دست دادن‌های سپاهانی‌ها و نارضایتی هواداران از کادر فنی با حضور سجاد شهباززاده و علی قربانی در زمین هم‌زمان شده بود تا این دو نیز از چشم هواداران بیفتند. پس از جدایی قلعه‌نویی در دو هفته مانده به پایان لیگ، علی قربانی نیز خیلی زود ساز جدایی کوک کرد و راهی آذربایجان شد؛ اما شهباززاده ماند و از قضا در لیست محرم برای لیگ بیستم نیز جای داشت. حالا با عملکردی که شهباززاده تا بدین جای لیگ به نمایش گذاشته، می‌شود فهمید محرم برای او نقش مهمی در تیمش در نظر گرفته بود. سرمربی جوان تیم سپاهان برای لیگ امسال، شهباززاده را به پست اصلی‌اش برگرداند و همین کافی بود تا اعتماد به نفس از دست رفته او بازگردد.شهباززاده که حالا وارد سومین دهه از زندگی‌اش شده و بازیکن باتجربه‌ای محسوب می‌شود، در بازی با آلومینیم اراک در گلزنی دبل کرد تا 15گله شود.
رکورد 15گله شهباززاده با رکوردی که شیخ دیاباته، مهاجم استقلال با آن آقای گل لیگ نوزدهم شد، برابری می‌کند و این مهاجم اردبیلی فرصت دارد یک رکورد تاریخی را از آن خود کند. پیش‌تر ادینیو، مهاجم سابق تیم مس کرمان در لیگ دهم توانسته بود با 14 گل این رکورد را به دست آورد که شهباززاده این رکورد را شکست و حالا فرصت دارد تا رکورد بهترین آقای گل تاریخ لیگ برتر را که با 24 گل در اختیار رضا نوروزی است؛ بشکند اما مهم‌تر از تعداد گـل‌هـای شهباززاده، موفقیت تیم ســپـاهـان
است. قاعدتا هرچه تعداد گل‌های شهباززاده بیشتر باشد، به نتیجه گرفتن تیم سپاهان کمک می‌شود؛ ضمن اینکه درخشش در لیگ بیستم می‌تواند مقدمه‌ای برای دعوت این بازیکن به تیم ملی و قرار گرفتن در لیست موردنظر اسکوچیچ باشد تا اتفاق مهمی در زندگی حرفه‌ای این بازیکن رقم بخورد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.