به یاد آرسنال ونگر و چلسی آقای خاص

نوستالژی‌های فوتبالی
مروری بر نوستالژی‌های فوتبالی از گذشته‌های دور تا زمان‌های نزدیک‌تر بخش ویژه اصفهان زیبا آنلاین در ایام نوروز بود. در آیتم که تاکنون دو بخش آن را تماشا کرده‌اید، به خاطراتمان از مستطیل سبز و چهره‌های سرشناس آن سرک می‌کشیم که این مرور  خاطرات همراه با متن و فیلم مرتبطی خواهد بود که به‌اتفاق تاریخ‌سازی در فوتبال اشاره دارد.
پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۰

آرسنال شکست‌ناپذیر

اگر بخواهیم تیم‌های قدرتمند و جذاب تاریخ را نام ببریم قطعاً آرسنال سال2003 یکی از آن‌ها است. آرسن ونگر با برگ کمپ و هانری زوجی ساخته بود که هیچ تیم و قدرتی توانایی مقابله با آن را نداشت. حرکات سریع و بلند پروازانه بازیکنان که از قدرت و استقامت مثال نزدنی این تیم حکایت می‌کرد.
آرسنال آن فصل تنها جام طلایی لیگ جزیره را به خاطر قرار گرفتن عدد صفر در بخش تعداد شکست‌هایش دریافت کرد و شاید دیگر تیمی‌ نتواند آن معجزه را دوباره رقم بزند. آرسنال آن زمان نمایی از شکوفایی استعدادها و اعتماد به مربی بود، نمایی از یک شکوه و نبوغ فرانسوی.
توپچی‌ها به ما آموختند که می‌توان در برابر هر سختی ایستاد و همچون هانری ارتش یک نفره بود و همیشه در قلب قرمز لندن باقی ماند.


چلسی2004

آقای خاص دنیای فوتبال هر زمان که به چلسی و قلب آبی لندن قدم گذاشت دوران خوشایندی را حتی برای مدتی کوتاه برای آن‌ها رقم زد.
چلسی2004 با دروگبا، جان تری، لمپارد و پتر چک قدرتمند و دیگر بازیکنانی که در دوران شکوفایی و درخشان فوتبال خود بودند توانستند تیمی ‌بسازند که حتی غول‌های حال حاضر دنیای فوتبال هم توانایی مقابله با آن‌ها را نداشت.
شیرهای لندنی نمایی کامل از شکوفا شدن مربی بودند که در پورتو حماسه ساخت و حال در لندن آماده ساختن حماسه‌ای دیگر بود.
چلسی 2004 قطعاً و بدون شک جز بهترین گروه‌های تاریخ لیگ جزیره است و هیچ تردیدی نیست که آن‌ها مثالی از خوشبختی آوردن پول و نیز تلاش و نبوغ هستند. آمیزه‌ای از چندین مثال و تمثیل که در کنار هم معنا می‌یابند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.