تدابیر کرونایی در شهر

تشریح اقدامات شهرداری برای سلامت شهروندان از سوی معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان

با شیوع بیماری کرونا شاهد تعطیلی دوباره بــســیــاری از مــراکــز خــریــد، تفریحی، ورزشی و فرهنگی هستیم؛ تا جایی که بسیاری از مشاغل هم در این شرایط سخت دورکاری می‌کنند. در این مــیــان نــهــادهــای مختلف دست‌به‌دست یکدیگر داده‌اند تا برای حفظ جان مردم، تلاش کرده و اقدامات مختلفی انجام دهند. شهرداری اصفهان یکی از نهادهایی است که در این راستا اقدامات قابل‌توجه و مؤثری را برای حفظ جان مردم انجام داد. این مجموعه تلاش کرد با همکاری معاونت خدمات شهری شهرداری راهکارها و اقداماتی را برای پیشگیری از این ویروس خطرناک ارائه دهد. نصب پوستر در سطح شهر، گشت‌زنی مأموران شهرداری و منع ورود به پارک‌ها و بوستان‌ها برخی از اقدامات شهرداری در این زمینه بود.

پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

در همین راستا معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان به اصفهان‌زیبا گفت: با شیوع بیماری کرونا برای حفظ سلامتی شهروندان اصفهان اقداماتی را در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، اطلاع‌رسانی، خدماتی، اجرایی، حمایتی و پشتیبانی در دستور کار قرار دادیم و در ابتدای امر تمام برنامه‌های تجمعی آموزشی، ورزشی و تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری را لغو کردیم.
حسین امیری افزود: از همان ابتدای شیوع این بیماری، شهرداری اصفهان اطلاع‌رسانی‌های لازم را از طریق فضای مجازی ابلاغ کرد. علاوه بر آن با استفاده از فضای مجازی به مردم هشدار داده شد که در مراکز عمومی، خیابان‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و مترو دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند؛  اطلاعیه‌هایی نیز در این مکان‌ها نصب شد. او تصریح کرد: در فروردین 1400 با افزایش آمار مبتلایان به این بیماری شهرداری اصفهان اقداماتی را در نیمه اول فروردین‌ماه در دستور کار قرار داد و اجرا کرد. شهرداری اصفهان تلاش کرد در اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا، خصوصا در موارد مختلف همراه با فـــرهــنــگ‌ســازی، اطلاع‌رسانی، فضاسازی شهری و اقدامات فیزیکی با استفاده از تمام ظرفیت‌ها اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

 تعطیلی مراکز گردشگری و تفریحی

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در همین راستا همه مراکز تفریحی و گردشگری شامل ناژوان، باغ پرندگان، تله‌سیژ، باغ خزندگان، آکواریوم و باغ پروانه‌ها تعطیل اعلام شد؛ همچنین باغ گل‌ها، باغ‌وحش صفه، تله‌کابین، شهر رویاها و کلیه شهربازی‌های وابسته به شهرداری اصفهان و استخرهای سرپوشیده، سالن‌های ورزشی، باشگاه، سینما، موزه‌ها و تمام فعالیت‌های ورزشی وابسته به شهرداری تعطیل شدند. امیری با اشاره به تعطیلی مراکز تهیه، توزیع و طبخ غذا،وابسته به شهرداری، ادامه داد: برگزاری نماز جماعت و مراسم آیینی و مذهبی در شهرداری، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به آن منع شده است؛ همچنین برگزاری مراسم ترحیم در آرامستان باغ رضوان ممنوع و محدودیت ورود برای خاک‌سپاری اموات اعمال شد. در 29 بازار روز محلی نیز محدودیت اعمال و برگزاری هرگونه نمایشگاه ممنوع اعلام شده است.

 برگزارنشدن جلسات به‌خصوص در فضای سربسته

او خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات به‌خصوص در فضای سربسته در تمام مناطق، سازمان‌ها و معاونت‌ها و شرکت‌های وابسته با محدودیت روبه‌روست و اجرای دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا در حوزه‌های حمل‌ونقل عمومی درون‌شهری و برون‌شهری و تشدید نظارت‌ها به‌خصوص در اتوبوس‌رانی، مترو، تاکسی‌رانی و پایانه‌های مسافربری انجام شده است. ‌معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه شاهد کاهش 70درصدی روشنایی در پارک‌ها و فضای سبز، به‌ویژه در طول 20 کیلومتر حاشیه رودخانه زاینده‌رود، سی‌وسه‌پل، پل خواجو، کوه صفه و نور کف میدان امام(ره) هستیم، اظهار کرد: شهرداری اصفهان درصدد است همه پارکینگ‌های بوستان‌های شهر، به‌خصوص در حاشیه زاینده‌رود را مسدود و 500 بوستان و پارک شهری به‌ویژه در حاشیه رودخانه زاینده‌رود، کوه صفه، ناژوان، باغ غدیر و مجموعه فدک را نیز تعطیل کند.
امیری بیان کرد: بیش از 3367 عدد بنر اطلاع‌رسانی کوچک و بزرگ در پارک‌ها و سطح شهر نصب، و فعالیت آب‌نماهای شهر در میادین و پارک‌ها، به‌خصوص از ساعت هشت شب به بعد به‌منظور جلوگیری از تجمع در این مکان‌ها متوقف شده است؛ همچنین در سطح شهر نوارهای زرد رنگی برای جلوگیری از ورود به پارک‌ها و 480 سایت اسباب‌بازی کودکان نصب شده است. او گفت: تعداد کارکنان اداری ستاد، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته در راستای اجرای دستورالعمل ستاد مقابله با بیماری کرونا 3‌/1 درصد کاهش پیدا کرده است. معاون خدمات شهری شهرداری اصفــهــان تصریح کرد: 30 گشــت خودرویی و 119 گشت موتوری در حاشیه رودخانه برای جلوگیری از ورود به بوستان‌ها فعال هستند و برای همه پیمانکاران و کارگران، استفاده از تجهیزات حفاظت فردی ازجمله ماسک و دستکش در بخش‌های مختلف الزامی شده است. امیری با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی، تفریحی با رویکرد فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در حوزه شهروندی، اظهار کرد: در ساختمان‌های اداری اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی با نصب پوسترهای مربوط انجام ‌شده و تجهیزات حفاظت فردی در بین کارکنان و کارگران خدمات شهری به‌صورت مستمر و بر اساس برنامه زمــان‌بـــنــدی مــشــخــص، تــوزیع و دستورالعمل‌های بهداشتی به آن‌ها آموزش داده می‌شود. او اضافه کرد: 240 عدد از تابلوها و امکانات سازمان فرهنگی با شعارهای رعایت دستورالعمل‌ها و فرهنگ‌سازی در سطح شهر نصب ‌شــده است و تــیــم‌های نظارت بر رعــایــت پــروتــکل‌هــای بــهــداشــتــی مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به‌صورت مداوم در دو نوبت صبح و بعدازظهر فعال هستند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.