پیک سوم وچهارم کرونا در خمینی‌شهر

پیک سوم و چهارم بیماری کرونا همزمان در خمینی شهر آغاز شده است. رییس بیمارستان‌های 9 دی و اشرفی خمینی شهر با اعلام این خبر از بستری شدن ۱۰۸ بیمار کرونایی در این دو بیمارستان خبرداد. دکتر علی اکبر جنگجو تصریح کرد: در استان اصفهان سه شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت قرمز به سر می‌برند.

دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

او درباره روند درمان بیماران کرونایی توضیح داد: الان ظرفیت بیمارستان اشرفی که سانتر (مرکز) بیماران کرونایی است تکمیل شده و به دلیل وجود بیماران بدحال، در حال تجهیز یک بخش دیگر بیمارستان هستیمجنگجو از تعداد بیماران کرونایی خبرداد و گفت: دربخشه ای بیمارستان اشرفی به علاوه آی سی یو و 27 تخت بخش اورژانس، 84 نفر بستری هستند و به دلیل کمبود تخت، یک بخش از بیمارستان 9 دی که شامل 24 تخت است، دوازده نفر در این بخش بستری شده‌اند که جمعاً 108 بیمار کرونایی در دو بیمارستان بستری است.

رییس بیمارستان‌های نه دی و اشرفی از نگرانی کمبود اکسیژن سخن گفت و افزود: به دنبال تهیه یک دستگاه اکسیژن ساز دیگر برای بیماران در بیمارستان اشرفی هستیم. او با تشریح ابلاغ پروتکل جدید با نام کلینیک تنفسی گفت: به دلیل وجود تعداد زیاد بیماران، برای آن دسته از بیماران بستری که حال وخیمی ندارند، برنامه‌ای طرح شده که بیمار تنها برای دریافت دارو به بیمارستان مراجعه کرده و بعد از تزریق دارو، حدود دو الی سه ساعت تحت مراقبت بوده و ادامه درمان در خانه انجام می‌شود تا اماکن رسیدگی به بیماران بد حال در بیمارستان وجود داشته باشد.

جنگجو در باره آمار فوتی‌ها بعد از ایام نوروز بیان کرد: به صورت کلی مراعات نکردن دستورات بهداشتی که در برخورد با این ویروس صورت می‌گیرد، موجب آن می‌شود که با گذراندن پیک بیماری، تعداد بیماران و فوتی‌ها مشخص شود و روز گذشته سه نفر از همشهریان را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌ایم. این پزشک مسئول از شهروندان خواست پروتکل‌ها را رعایت کرده و خواستار اهمیت دادن به سلامتی خود و دیگران شد.

دکتر جنگجو در پایان به تغییرات علائم بیماری اشاره نمود وگفت: در فصل بهار کمتر کسی به سرماخوردگی دچار می‌شود و با مراجعه به پزشک باید خلاف آن ثابت شود. اگر افراد علائمی مانند تب، آبریزش، ضعف و بیحالی، اسهال و استفراغ را در خود یا افراد خانواده مشاهده نمودند جهت انجام تست به اولین پزشک مراجعه نماید. به گفته او هم اکنون 76 بیمار در بیمارستان اشرفی و 32 بیمار در 9 دی بستری هستند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.