گزارش مکتوب شورا به اصفهانی‌ها

با حضور شهردار، از گزارش مکتوب عملکرد 5/3ساله شورای اسلامی دوره پنجم شهر اصفهان با عنوان «گام پنجم» رونمایی شد برای اولین بار در ۲۲ سال گذشته گزارش عملکرد شورای شهر در قالب یک کتاب مکتوب می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور خود از اعضای هیئت عالی نظارت استان که همگی از افراد حق‌مدار، مجرب، کارآزموده و خداترس هستند، درخواست کرد بدون ملاحظات ســیــاســی، زمینه بازگشت حداکثری داوطلبان به صحنه انتخاباتی را فراهم کنند. علیرضا نصر اصفهانی در صد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: امام حسین (ع) در شب عاشورا و در جمع اصحاب خود، تأکید می‌کنند که هرکسی حق‌الناس به گردن دارد کربلا را ترک کرده و به ادای دین خود بپردازد. این اقدام امام معصوم باید برای همیشه تاریخ، آویزه گوش همه باشد و در مراقبت از حقوق مادی و معنوی مردم که آبروی آن‌ها یکی از مصادیق آن است، نهایت توجه را داشته باشند. او تصریح کرد: ازجمله موارد حق‌الناس، حق افرادی است که خود را به مردم عرضه کرده‌اند و دیگر وجه آن، مربوط به مردمی است که قصد دارند از بین تعداد کثیر نامزدهای انتخابات گزینه اصلح را انتخاب کنند و شایسته است هیئت نظارت بر این امر توجه کند.

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

بدون حاشیه ادامه می‌دهیم

نصر اصفهانی در بخش دیگری از نطق خود گفت: شورای شهر در خصوص وقایع اخیر با صبوری و بردباری و از طریق مبادی قانونی به دور از هرگونه حاشیه‌سازی زمینه رفع مشکلات به‌وجود آمده را فراهم کرده تا فضای انتخاباتی پرشور را که از خواسته‌های امام راحل (ره) و تأکیدهای مقام معظم رهبری بوده است، مهیا کند. او با اشاره به اتفاق‌هایی که در روزهای اخیر در روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی رخ داد، گفت: این اتفاق‌ها فضایی را ایجاد کرده که بسیاری از شهروندان را نگران ادامه راه در چند ماه آینده کرده است. او افزود: به‌رغم همه کم‌لطفی‌ها و نامهربانی‌ها که در هفته‌های اخیر از سوی هیئت‌های نظارت و اجرایی شهرستان در حق همکارانم در شورای اسلامی شهر انجام شد، آن‌ها تا آخرین روز خدمت فعالیت‌های خود را ادامه داده و همچنان برگ‌های زرین دیگری به کارنامه شورای پنجم می‌افزایند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: اعضای شورای پنجم، به علت علاقه‌ای که به نظام دارند و بر اساس عهدی که با مردم قدرشناس اصفهان بسته‌اند، سوگندی که در مراسم تحلیف خوردند و میثاقی که هربار با حضور در گلستان شهدای اصفهان با شهدای گران‌قدر تجدید کرده‌اند، با متانت و مناعت و بدون خوف از سرزنش سرزنش‌کنندگان، با اتکا به الطاف الهی، با صلابت، اقتدار و اعتقاد راسخ و با مشروعیتی که از رأی مردم گرفتند، انجام وظیفه خواهند کرد.
نصراصفهانی افزود: با تقدیر و تشکر از همه دلسوزان نظام که با حساسیت و دغدغه، موضوع‌ها را دنبال کردند، لازم است از پیگیری‌های مؤثر  امام‌جمعه، استاندار و نیروهای سیاسی و امنیتی و گروه‌های مختلف سیاسی استان اصفهان که با درک درست شرایط کوشیدند و می‌کوشند حق‌النــاســی ضــایــع نــشــود، تقدیر کنم. نصراصفهانی در ابتدای سخنان خود خاطرنشان کرد: این اظهارات به هیچ عنوان با رویکرد جناحی، سیاسی و طیفی نیست و این مطالب را در جایگاه ریاست شورای شهر به‌عنوان یک نهاد عمومی و اجتماعی مطرح می‌کنم و مانند دیگر موضوع‌هایی است که مردم توقع دارند نمایندگانشان به آن پرداخته و صدای آن‌ها باشند.
او تأکید کرد: از آنجایی که تمایل داشتیم مسیر این اتفاق‌ها به خوبی طی شده و مشکلی ایجاد نشود، به‌رغم اصرار زیاد اصحاب رسانه، از هرگونه مصاحبه در روزهای اخیر پرهیز شد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از سایر اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان نیز درخواست کرد به مطالبی که در نطق پیش از دستور بیان شد، بسنده کرده و از صحبت بیشتر در این خصوص پرهیز کنند.

بسته تشویقی ابلاغ شد

او در بخش دیگری از نطق خود از ابلاغ بسته تشویقی به شهرداری‌های مناطق خبر داد و گفت: بسته تشویقی سال جاری مراحل مختلف خود را طی کرد و کمیته انطباق فرمانداری نیز آن را تأیید کرده و به مناطق ابلاغ شده است تا شهروندان بتوانند از این فرصت استفاده کنند و با مراجعه سریع‌تر از تخفیف بیشتری برخوردار شوند. نصراصفهانی تأکید کرد: شهرداران مناطق نیز می‌بایست به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که با تراکم مراجعه مردم در روزهای پایانی اردیبهشت مواجه نشده و رسیدگی به این موضوع به‌خوبی برنامه‌ریزی
شود. او با گرامیداشت فرارسیدن 12 اردیبهشت و روز معلم، افزود: نقش معلمان در زمان شیوع ویروس کرونا برجسته‌تر شد. آن‌ها با آموزش از راه دور سختی کار خود را برای جامعه یادآور شدند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید همه جامعه قدردان زحمات معلمان باشند و کرامت و شأن این قشر و مرجعیت آنان به‌عنوان یکی از معتبرترین اقشار جامعه به گونه‌ای حفظ شود که شاهد رشد آینده‌سازان میهن اسلامی در سایه تعلیم و تربیت معلمان باشیم.

حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

نصر اصفهانی همچنین به کمک ۵۰۰میلیون‌تومانی مدیریت شهری برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اشاره کرد و افزود: توجه شورای شهر به همه اجزای جامعه ستودنی است. برای کمک به آسیب‌دیدگان اجتماعی، زندانیان جرائم غیرعمد و خانواده آن‌ها تلاش کرده‌ایم. او ادامه داد: کمک به راه‌اندازی ساختمان برای مراجعه خانواده زندانیان، حمایت مدیریت شهری برای انجام تعمیرات مربوط به سازمان زندان‌ها و درنظرگرفتن تسهیلات برای حمل‌ونقل زندانیان و هزینه 20میلیارد تومان برای ساخت پنج هزارمترمربع زمین در باغ فدک با هدف توانمندسازی آسیب‌دیدگان اجتماعی و کمک به گرم‌خانه‌های شهر از جمله اقدامات این شورا برای حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی بوده است. او همچنین فرارسیدن شب‌های قدر را گرامی داشت و روز شوراها، روز معلم و کارگر را تبریک گفت.

 رونمایی از عملکرد شورای پنجم

روز گذشته همچنین با حضور شهردار اصفهان از مجلد گزارش مکتوب عملکرد شورای اسلامی دوره پنجم شهر اصفهان با عنوان «گام پنجم» رونمایی شد. قدرت‌اله نوروزی، شهردار اصفهان، با تبریک فرارسیدن روز شوراها، روز کارگر و معلم، اظهار کرد: معلمان مانند پیامبران نقش هدایتگری را در جامعه بر عهده دارند که این رسالت برای همه قابل احترام است. او افزود: آن‌ها به همه ما آموختند که چگونه زندگی کنیم. آرزو می‌کنم تمام معلمان بتوانند نقش بزرگی را که بر عهده دارند، به نحو شایسته ایفا کنند.
نوروزی با بیان اینکه گزارش عملکرد شورای پنجم برای اطلاع‌رسانی به شهروندان اهمیت دارد، ادامه داد: گزارش حاضر چکیده‌ای از نقش نظارتی شورای پنجم بوده و بیانگر فعالیت مؤثر این شوراست.نصراصفهانی نیز گزارش مکتوب عملکرد شورای اسلامی دوره پنجم شهر اصفهان را نتیجه تلاش کمیسیون‌های هفتگانه و مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی دانست و اظهار کرد: برای اولین بار در ۲۲ سال گذشته گزارش عملکرد شورای شهر در قالب یک کتاب مکتوب می‌شود. او ابراز امیدواری کرد که این اقدام در دوره‌های بعد تکرار شده و مردم شـــاهـــد جــمــع‌آوری و مستندسازی اقدامات شورای شهر باشند. او ادامه داد: تدوین گزارش چهارساله ممکن بود شائبه‌هایی را در ماه‌های پایانی فعالیت شورای پنجم ایجاد کند؛ به همین دلیل به ارائه گزارش عملکرد 3.5 ساله شورا اکتفا کردیم. نصراصفهانی افزود: از کسانی که 1200 مصوبه شورای شهر را در میدان عمل اجرا کردند، تقدیر می‌کنم و اگر تلاش مجموعه شهرداری نبود، این موفقیت‌ها اتفاق نمی‌افتاد.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.