فوتسال اصفهان دل‌نگران است

قهرمانی و بقای دو نماینده استان در گرو نتایج هفته پایانی

تکلیف قهرمانی نماینده فوتسال اصفهان در دو هفته مانده به پایان لیگ قطعی می‌شود و سرنوشت بقای دیگر نماینده استان در گرو نتیجه به‌دست‌آمده در هفته‌های پایانی است تا کار فوتسال نصف جهان به اما و اگرهای پایانی لیگ گره بخورد. حضور دو تیم گیتی‌پسند و بازارهای روز کوثر در لیگ برتر فوتسال، باعث شد تا اصفهان دو نماینده در این رقابت‌ها داشته باشد؛ اما حجم سرمایه‌گذاری دو تیم و کیفیت بسته‌شدن تیم‌ها تأثیر خود را نمایان کرد و گیتی‌پسند در جمع مدعیان برای قهرمانی تلاش می‌کرد و تیم بازارهای روز کوثر نیز در اولین فصل حضور در جمع برترین‌های فوتسال باشگاهی کشور، در نیمه دوم جدول رقابت می‌کرد.

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

 گیتی‌پسند که با به‌خدمت‌گرفتن وحید شمسایی روی نیمکتش، تیمی مدعی را راهی لیگ کرد، از همان ابتدای لیگ تمرکزش را روی قهرمانی و جبران مافات دو فصل گذشته قرار داده بود. تیم اصفهانی که در دو فصل متوالی، در دیدار فینال، جام قهرمانی را به تیم مس سونگون واگذار کرده بود، در این فصل علاوه بر تیم علی افضل که به رقیب دشواری برای آن‌ها تبدیل شده است، با یک حریف دیگر نیز مواجه شده است.
در هفته هشتم دور نهایی لیگ برتر فوتسال در گروه بازنده‌ها، تیم گیتی‌پسند در خانه میزبان تیم فرش‌آرای مشهد بود؛ اما در اتفاقی دور از انتظار با نتیحه دو بر یک برابر این تیم شکست خورد.
 این در حالی است که با توجه به تساوی تیم‌های سن‌ایچ و مس سونگون در حساس‌ترین دیدار هفته، بهترین فرصت برای صدرنشینی نماینده اصفهان و کسب سه امتیاز ارزشمند وجود داشت؛ اما شاگردان شمسایی از فرصت به‌دست‌آمده استفاده نکردند تا بهترین فرصت برای زنده‌کردن بخت قهرمانی را از دست بدهند.
در حال حاضر و در دو هفته مانده به پایان لیگ، تیم سن ایچ با ۱۷ امتیاز صدرنشین است و مس سونگون و گیتی پسند به ترتیب با ۱۶ و ۱۴ امتیاز دوم و سوم هستند تا مصاف آینده گیتی پسند با سن ایچ دیداری شش امتیازی محسوب شود.
تیم اصفهانی پنجشنبه این هفته باید در خانه تیم سن ایچ با آن‌ها مصاف کند و اگر سن ایچ برابر تیم اصفهانی به برد دست پیدا کند، قهرمان می‌شود؛ البته مشروط به باخت تیم مس سونگون در دیدارش مقابل مقاومت البرز. با توجه به این پیش ‌شرط دشوار، پیش‌بینی می‌شود تکلیف قهرمانی به هفته آخر لیگ کشیده شود. دیدار مستقیم با سن‌ایچ بهترین فرصت برای شاگردان شمسایی است تا با پیروزی در این بازی شش امتیازی، سرنوشت قهرمانی را به هفته آخر بکشانند تا شاید نتایج هفته نهایی، متضمن قهرمانی این تیم باشد. گیتی‌پسند در صورت برد در این بازی، با سن ایچ هم‌امتیاز می‌شود؛ اما مس سونگون هم نباید امتیاز بگیرد. تساوی در دیدار دو تیم مدعی، بهترین اتفاق ممکن برای علی افضل و یارانش در تیم تبریزی است و می‌توانند با برد مقابل تیم البرز، کار را به هفته پایانی بکشانند.
با توجه به نتایجی که تا بدین جا در گروه برنده‌ها رقم خورده، گیتی‌پسند اختیاری در بحث قهرمانی ندارد، بلکه تنها باید تلاشش را برای کسب دو پیروزی در دو بازی باقی مانده انجام دهد و البته امیدوار باشد در سایر بازی‌ها نتایجی به سود این تیم رقم بخورد.
علاوه بر گروه برنده‌ها که رقابت قهرمانی به بالاترین سطح رسیده، در گروه بازنده‌ها نیز رقابت برای بقا بالا گرفته و تیم بازارهای روز کوثر برای ماندن در لیگ برتر چشم به نتایج رقم‌خورده در دیدارهای آینده دارد.
بازارهای روز کوثر به همراه سه تیم اهورای بهبهان، شهروند ساری و ایمان شیراز برای بقا در لیگ برتر تلاش می‌کنند و از این جمع دو تیم مسافر لیگ دسته یک خواهند شد. این در حالی است که فاصله نزدیک امتیازات این چهار تیم، همه چیز را غیرقابل پیش‌بینی کرده و کوچک‌ترین لغزش منجر به جابه‌جایی جایگاه تیم‌ها در جدول و چه بسا سقوط یک تیم به دسته پایین‌تر خواهد شد.
هر چهار تیم سه بازی خود در نیم‌فصل اول را برگزار کردند و حالا در نیمه دوم بازی‌ها سه رقابت حساس دیگر در انتظار تیم‌هاست. در جدول اهورای بهبهان با ۵ امتیاز، شهروند ساری با ۴ امتیاز، کوثراصفهان با ۳ امتیاز و ایمان شیراز با ۳ امتیاز رقابتی بسیار فشرده دارند که این بازی‌ها را جذاب کرده است. هفته چهارم این پیکارها جمعه این هفته برگزار می‌شود که در بازی‌های این هفته شهروند ساری میزبان ایمان شیراز است و اهورای بهبهان از کوثر اصفهان پذیرایی می‌کند. تیم اصفهانی که با سعید رستمی در لیگ حضور یافت؛ اما در میانه کار داود توسل، جایگزین او شد، برای حفظ سهمیه لیگ برتری کار دشواری خواهد داشت، به ویژه اینکه اهورا و شهروند در دیدارهای بعدی در خانه میزبان هستند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.