فدراسیون ژیمناستیک ادعای دخالت در انتخابات هیئت اصفهان را رد کرد

درپی انتشار گزارش چند روز قبل روزنامه اصفهان زیبا درخصوص دخالت فدراسیون‌های اسکیت و ژیمناستیک در انتخابات مجامع استانی، فدراسیون ژیمناستیک با ارسال جوابیه‌ای، توضیحاتی ارائه کرد که در ادامه می‌خوانید.  به استحضار می‌رساند نشریه اصفهان زیبا در مطلبی با عنوان «دخالت بیجا یا حق قانونی؟!» موارد کذبی را علیه فدراسیون ژیمناستیک منتشر کرده است. برهمین اساس ذکر چند نکته ضروری است: در مطلب این نشریه عنوان شده که رئیس سابق هیئت ژیمناستیک استان اصفهان از کارش برکنار شده بوده؛ این مسئله واقعیت ندارد و ایشان از سمتش استعفا کرد. اگر در خصوص برکناری وی سند معتبری وجود دارد ارائه شود.

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

طبق قانون، هیئت استانی نماینده و جانشین فدراسیون ورزشی در استان‌هاست؛ ضمن اینک ریاست مجامع هیئت‌ها بر عهده ریاست فدراسیون است. اینکه در مطلب مورد نظر عنوان شده که فدراسیون ژیمناستیک اقدام به دخالت در امور هیئت استانی کرده کذب و دروغ است. هر اقدام فدراسیون ژیمناستیک در قبال هیئت‌های استانی بر اساس قانون بوده است. در این مطلب نقل قولی از معاون اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ذکر شده مبنی بر اینکه رأی حکمیت وزارت ورزش به سود این اداره کل بوده است؛ این اظهارنظر هم خلاف واقع است؛ چراکه اداره‌کل ورزش و جوانان این استان از حضور در جلسه حکمیت خودداری کرده بود.
 نگارنده مطلب عنوان کرده که این مطلب را بر اساس جو موجود در استان اصفهان نوشته است. باید متأسف شد که اینگونه مطالب اشتباه و بر اساس جوسازی عده‌ای که مشخص است چه اهدافی را دنبال می‌کنند نوشته و منتشر شده است.
 نکته کذب دیگری هم که در این مطلب منتشر شده درخصوص پایان دوره ریاست خانم دکتر اینچه درگاهی در فدراسیون ژیمناستیک است. دوره ریاست ایشان هنوز به پایان نرسیده است.
 فدراسیون ژیمناستیک بارها تلاش کرد که انتخابات هیئت ژیمناستیک استان اصفهان برگزار شود؛ اما هر بار اداره کل ورزش و جوانان این استان با برگزاری این انتخابات مخالفت کرد.
 فدراسیون ژیمناستیک با وجود ایرادهایی که لیست پیشنهادی اداره کل ورزش و جوانان استان برای مجمع انتخابات هیئت ژیمناستیک این استان داشت؛ با این لیست موافقت کرد تا تکلیف این هیئت هر چه زودتر مشخص شود؛ اما باز هم اداره کل از برگزاری انتخابات طفره رفت.
در پایان ذکر این نکتــــــه ضروری است فدراسیـــــــون ژیمناستیک می‌تواند نسبت به مطالب کذب منتشر شده در این نشریه از حقوق قانونی خود استفاده کند؛ مطالبی که نه بر اساس واقعیت‌ها، بلکه بر اساس جوسازی عده‌ای خاص منتشر شده است.
آرش عبدی، مدیر روابط‌عمومی فدراسیون ژیمناستیک

 توضیحی بر این جوابیه

با تشکر از فدراسیون ژیمناستیک که بحث تعامل دو سویه با رسانه‌ها را دنبال می‌کند، ذکر چند نکته ضروری است.
گزارش نوشته شده ناظر بر اتفاقات و دیدگاه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان و اهالی ژیمناستیک است و نگارنده با توجه به اظهارات مطرح شده، شائبه دخالت فدراسیون در انتخابات را مطرح کرده است.
در بخشی از این جوابیه آمده که رئیس سابق هیئت ژیمناستیک استان از سمتش استعفا کرده و اگر سندی دال بر برکناری او داریم، ارائه کنیم. قاعدتا صورت قانونی کناررفتن غلامرضا کریمیان از ریاست هیئت با استعفا بوده اما این رویه سال‌هاست در ورزش کشور و استان ما در پیش گرفته شده و افرادی که قرار است، برکنار شوند، مجبور به استعفا داده می‌شوند. کمااینکه اختلاف مسئولان فدراسیون با علی نکویی، دبیر سابق هیئت که در ابتدا جزو حامیان زهرا اینچه درگاهی بود و بعدها طرفین به مشکل خوردند، کتمان‌نشدنی است و استعفای تند نکویی و انتقادات او نسبت به ریاست فدراسیون در متن استعفایش موجود است. طبیعی است وقتی رئیس فدراسیون و نکویی به مشکل بربخورند، رئیس هیئت ژیمناستیک اصفهان نیز که معرفی شده دبیر هیئت است، امکان فعالیت ندارد و باید به ناچار مسئولیتش را ترک کند. همچنین در این بیانیه آمده که مطلب بر اساس جوّ موجود در اصفهان نگارش شده که البته چنین ادعایی در متن مورد اشاره وجود ندارد؛ اما موضوع اینجاست وقتی فعالان ژیمناستیک استان اصفهان و مسئولان اداره ورزش و جوانان به صراحت از دخالت فدراسیون در انتخابات هیئت اصفهان صحبت می‌کنند و به تعبیر واضح معاون اداره ورزش و جوانان استان، فدراسیون به دنبال روی کارآمدن گزینه موردنظرش برای استفاده از رأی او در انتخابات فدراسیون است، ذهنیت موجود به ضرر فدراسیون است. با وجود ادعای اداره ورزش و جوانان مبنی بر عدم موافقت فدراسیون با برگزاری مجمع انتخاباتی، در این بیانیه فدراسیون تقصیر را متوجه اداره ورزش و جوانان دانسته است. با این حال، تقصیر متوجه هرکدام که باشد، ژیمناستیک استان دوران بلاتکلیفی را سپری می‌کند و انتظار می‌رود طرفین هر چه زودتر به نظر مشترکی برسند و انتخابات این هیئت برگزار شود.
البته انتخابات مقدمه‌ای بر پایان بلاتکلیفی هیئت است و امیدوار هستیم جامعه ژیمناستیک استان که سال‌هاست درگیر چنددستگی و انشقاق داخلی هستند، به سود این رشته دست از اختلافات و منفعت‌های شخصی بردارند و اجازه دهند رئیس منتخب فرصت پیاده‌کردن برنامه‌هایش را داشته باشد.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.