بازی در وقت زورکی!

ذوب‌آهن پس از 24 روز به میدان می‌رود

در ادامه رقابت‌های هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال که از امروز با برگزاری سه دیدار آغاز می‌شود، پس از وقفه‌ای طولانی که از آخرین دیدار ذوب‌آهن در لیگ برتر سپری می‌شود، این تیم در تأخیری دو روزه نسبت به برنامه قبلی لیگ، فرداشب به مصاف تیم استقلال می‌رود. پس از لغو دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال در چهارچوب مسابقات جام حذفی و همچنین دیدار این تیم و پرسپولیس از سری مسابقات لیگ برتر به علت حضور سرخابی‌های پایتخت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، وقفه طولانی‌مدتی بین بازی‌های تیم فوتبال ذوب‌آهن ایجاد شده بود و بر اساس برنامه قرار بود دیروز جمعه با تیم استقلال دیدار کند.

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

با این حال به دلیل اینکه تیم پرسپولیس با قرنطینه یک هفته‌ای پس از بازگشت از هند مواجه شده بود، به دلیل درخواست کادر فنی سرخ‌ها برای آماده‌کردن تیم، دیدار حساس این تیم با پرسپولیس از هفدهم به نوزدهم موکول شد و دیدار استقلال نیز بدون اینکه سازمان لیگ توجیه خاصی برای آن عنوان کند، با تأخیری دو روزه مواجه شد.
احتمال وقوع این اتفاق، واکنش تند مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن را به همراه داشت و مجتبی فریدونی اعلام کرد این برنامه ریزی بدون در نظر گرفتن خواست باشگاه اصفهانی بوده است و به هیچ‌عنوان در تاریخ دیگری به جز هفدهم اردیبهشت با آبی‌های تهرانی مسابقه نخواهند داد.
رسول کربکندی، عضو هیئت‌مدیره باشگاه ذوب‌آهن که کمتر از گذشته وظایف سخن‌گویی باشگاه را برعهده دارد، نیز در مصاحبه‌ای مدعی شد سازمان لیگ به سلیقه تیم‌های سرخابی پایتخت برنامه ریزی می‌کند؛ اما مخالفت ذوبی‌ها تأثیری در تصمیم‌گیری سازمان لیگ نداشت و این تیم باید برای مصاف با آبی‌های پایتخت در یکشنبه‌شب مـهـیـا شود.
اما این تأخیر مشکلاتی را برای سبزهای اصفهانی به همراه داشته و باشگاه از بابت خرید بلیت هواپیما و رزرو پرواز چارتر از تهران به سیرجان و همچنین از سیرجان به اصفهان بر اساس تاریخ‌های قبلی اعلام شده دچار ضرر مالی است؛ همچنین با توجه به نبود بلیت هواپیما در تاریخ جدید از مقصد اصفهان به تهران، بخشی از اعضای این تیم شامگاه روز جمعه و بقیه کاروان امروز و در دو پرواز جداگانه به تهران سفر کردند. این تیم که قرار بود بعد از دیدار با تیم استقلال تهران اردویی را در تهران برگزار کند و سپس با پرواز چارتر راهی سیرجان شود با تغییر برنامه آن دیدار نیز با مشکلات زیادی همچون نبود زمین تمرین در تهران، پرواز تهران-سیرجان و همچنین پرواز بازگشت از سیرجان به اصفهان مواجه شده است.
تیم ذوب‌آهن آخرین دیدارش را 26 فروردین برابر پدیده مشهد برگزار کرد که با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید؛ اما جدا شدن گاندوهای اصفهانی از رتبه چهاردهم و صعود یک پله‌ای این تیم، اتفاق مهمی بود.
وقفه طولانی‌مدتی که برای ذوب‌آهن در این مدت ایجاد شد، کار را برای شاگردان مجتبی حسینی که روند رو به رشدی را پشت سر می‌گذاشتند مشکل کرده است.
در بازی رفت دو تیم که به میزبانی ذوب‌آهن برگزار شد، تساوی صفر بر صفر حاصل کار تلاش دو تیم در 90 دقیقه وقت‌های قانونی و وقت‌های اضافه بازی بود؛ اما تفاوت اصلی برای بازی برگشت به تغییر کادر فنی دو تیم بازمی‌گردد.
در بازی رفت، رحمان رضایی، تیم ذوب‌آهن را به مصاف حریف تهرانی فرستاد و در آن مقطع هنوز روند نتیجه‌نگرفتن این تیم شکل نگرفته بود و تیم اصفهانی در میانه‌های جدول می‌جنگید؛ اما اینک برای بازی برگشت، رضایی جایش را به مجتبی حسینی داده و ذوبی‌ها با سرمربی جدید روند رو به رشدی را آغاز کرده‌اند؛ ولی همچنان در منطقه خطر جدول رده‌بندی حضور دارند.
در تیم استقلال نیز در بازی رفت محمود فکری روی نیمکت سرمربیگری نشسته بود و آبی‌های تهرانی قرار بود با این مربی یکی از بخت‌های قهرمانی باشند؛ اما با وجود اینکه استقلال از نظر نتیجه‌گیری بد عمل نکرده بود؛ اما حواشی پیرامونی، رأی به خاتمه همکاری فکری داد و فرهاد مجیدی سکان این تیم را در اختیار گرفت.
آبی‌های پایتخت با حضور مجیدی روند امتیازگیری بهتری نسبت به قبل داشته‌اند و در تعقیب دو تیم صدرنشین سپاهان و پرسپولیس هستند؛ اما با توجه به فاصله امتیازی ایجادشده، بیشتر از قهرمانی روی کسب سهمیه آسیایی متمرکز شده‌اند.
نتیجه به دست آمده در این دیدار برای هر دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار است: ذوبی‌ها برای فرار از منطقه خطر نیازمند کسب پیروزی هستند و استقلالی‌ها نیز برای بیشتر نشدن فاصله با صدرنشین‌ها، چاره‌ای به جز بردن ندارند.
ذوبـی‌هــا برای ایـــن دیــدار، قـاســـم حدادی‌فر را به دلیل مصدومیت زانو حدود چهار هفته در اختیار ندارند و در بازی فردا شب حدادی‌فر نمی‌تواند برابر استقلال به میدان برود؛ همچنین فـرشـاد محمدی‌مهر هم بـه‌خــاطـــــر سه‌کارته بودن دیدار برابر استقلال را از دست داده است. در استقلال وریا غفوری، کاپیتان آبی‌پوشان به دلیل مصدومیت نمی‌تواند آبی‌ها را برابر ذوب‌آهن همراهی کند تا هر دو تیم بدون کاپیتان‌های خود پای به میدان بگذارند.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.