تعریض پل فردوسی یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ترافیکی و عمرانی است

شهردار اصفهان در برنامه زنده رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» حضور پیدا کرد و به پرسش‌های مختلف مردم در حوزه‌های متنوع پاسخ داد. قدرت‌اله نوروزی، نظارت بر فعالیت پیمانکاران نگهداری فضای سبز را یک موضوع جدی دانست و گفت: گشت‌های نامحسوس در شهر فعال شده تا در صورت مشاهده هر گونه هدر رفت آب در فضای سبز شهر با شهروندان برخورد کنند. علاوه بر آن پیمانکاران و کارگران فضای سبز بر اساس دستورالعمل‌ها در صورت تخلف مشمول جریمه می‌شوند تا خطایی رخ ندهد؛ زیرا هیچ خطایی در خصوص هدر رفت آب قابل اغماض نیست و نمی‌شود با غفلت، بی‌توجهی و بی‌مسئولیتی آب هدر رود و شهر دچار تنش بی‌آبی شود.

یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

 او با بیان اینکه تعریض پل فردوسی یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ترافیکی و عمرانی است، تصریح کرد: این پل بدون ایجاد سازه یا ستون‌گذاری مازاد بر وضع موجود است و با رعایت تمام شرایط موجود اجرا می‌شود. در پروژه پل فردوسی دو پیاده رو کنار پل با معماری خاص احداث می‌شود و حداقل دخل و تصرف را در پل خواهیم داشت تا فضایی مناسب در شهر ایجاد شود. شهردار اصفهان گفت: طرح ساماندهی خیابان سپه، ادامه چهارباغ، میدان انقلاب و خیابان چهارباغ بالا در دستور کار قرار گرفته است و در طرح موردنظر از سی‌وسه‌پل می‌توان کل چهارباغ را یکپارچه مشاهده کرد؛ البته ساماندهی میدان انقلاب تا حوالی سی‌وسه‌پل در طرح است که اکنون اقدامی در این باره انجام نمی‌شود.
نوروزی با اشاره به شرایط مشاغل فعال در گاراژ کاوه واقع در محدوده منطقه یک شهرداری، بیان کرد: این گاراژ در مجاورت باند کندرو بزرگراه خیام واقع شده و مشاغلی از جمله تعمیرگاه‌های ویژه خودروهای سبک در آن فعال شده است.
چنانچه مشاغل مزاحم در شهر شناسایی شود، بر اساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها می‌توانیم اقدامات لازم را انجام دهیم؛ اما در این راستا کمیسیون تشکیل و رأی مربوط صادر می‌شود که آرای صادر شده قابلیت اجرایی دارد. از مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان تقاضا دارم به طور ویژه بازدیدی از فعالیت واحدهای فعال در گاراژ کاوه انجام دهد و چنانچه مزاحمتی به‌وسیله واحدها ایجاد ‌شود، پیگیری کند.
او افزود: نخستین کلینیک خدمات خودرویی در میدان مرکزی میوه و تره بار در حال احداث است و به زودی تکمیل می‌شود. کلینیک‌های خدمات خودرویی در نقاط مختلف شهر احداث و توسعه پیدا خواهد کرد. برخی از کسبه خیابان علامه مجلسی برای ایجاد دوربرگردان در این محدوده تقاضاهایی داشته‌اند که در این مسیر امکان ایجاد دوربرگردان وجود ندارد و موضوع باید در شورای ترافیک شهر اصفهان با حضور پلیس راهور و نماینده کسبه بررسی شود؛ همچنین کسبه خیابان‌های اطراف میدان امام‌علی(ع) نارضایتی‌هایی مبنی بر تأثیرگذاری اجرای این پروژه بر کاهش رونق کسب‌وکار خود داشتند؛ از این رو پس از آغاز فعالیت این دوره مدیریت شهری جلساتی با کسبه میدان برگزار و برای حل مسائل کمیته مردمی تشکیل شد تا با بررسی مسائل، فضایی برای رونق کسب و کار آن‌ها ایجاد شود.
شهردار اصفهان تصریح کرد: در شرایط کرونایی، شهردار فرایبورگ دو محموله اقلام درمانی و بهداشتی برای اصفهان ارسال کرده است. گفت‌وگوهایی هم با شهردار فلورانس انجام شد که در نتیجه آن توافق‌هایی صورت گرفت؛ همچنین تجارب دو شهر به اشتراک گذاشته شد؛ از جمله اینکه شهردار فلورانس بهترین راهکار حمل و نقل را احداث خط تراموا دانست که شهرداری اصفهان تاکنون در این زمینه تلاش‌های زیادی انجام داده و برای احداث آن شریک در نظر گرفته است. در گفت‌وگو با شهردار فلورانس درباره موضوع‌های گردشگری و صنایع‌دستی تبادل‌نظر شد و برای برگزاری فستیوال آنلاین نیز توافق لازم صورت گرفت؛ همچنین با شهر سن پترزبورگ دو نمایشگاه برگزار کردیم که دستاوردهای زیادی به همراه داشت.
نوروزی با اشاره به ساخت فیلم مشترک اصفهان و شیان، خاطرنشان کرد: این فیلم در مرحله تولید و رویدادی مشترک با  دانشگاه‌های اصفهان و سن پترزبورگ است. بر اثر مراودات انجام‌شده در سال گذشته دو نمایشگاه در شانگهای و نانجینگ با هدایت شهرداری اصفهان به‌وسیله اصفهانی‌های مقیم این شهرها برگزار و دستاوردهای اصفهان به نمایش گذاشته شد. این اقدام هنرهای دستی را تقویت می‌کند. طرح شهروند دیپلمات هم مورد تمجید حوزه دیپلماسی وزارت امور خارجه قرار گرفت و شهرداری با این اقدام توانست اصفهانی‌های مقیم سایر شهرهای خواهرخوانده و استادان دانشگاه، ورزشکاران، تجار و فعالان فرهنگی را فراخواند تا تجربیات خود را به اشتراک گذارند.
او با بیان اینکه خیابان کردآباد با مشکلات ترافیکی روبه‌روست، اظهار کرد: کردآباد سال ۱۳۳۵ به محدوده شهری اصفهان پیوست و ما معتقدیم حق کردآباد باید ادا شود. در سه سال اخیر برای حل مشکلات کردآباد تلاش شده و برخی امور مربوط در کمیسیون ماده پنج و بخشی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مطرح شده است که این محدوده آزادسازی‌های زیادی نیاز دارد؛ اما روی ریل اجرا قرار گرفته است. اگر در چهار سال آینده اقدامات انجام شده از سوی شهرداری ادامه یابد، نتایج خوبی حاصل خواهد شد؛ زیرا کردآباد در محاصره منطقه‌ای قرار دارد که فراز و نشیب زیادی دارد. شهردار اصفهان تصریح کرد: باید عدالت فضایی در کردآباد برقرار شود. ظرفیت انجام کار در این محدوده وجود دارد و مردم آن مستحق دریافت بهترین خدمات هستند. مسیر دسترسی از انتهای خیابان علامه امینی و خیابان شهرک پردیس از کنار مادی به محله سوار دژ ایجاد خواهد شد که مراحل قانونی آن در کمیسیون ماده پنج شهرداری و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در حال انجام است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.