افزایش بودجه برای توسعه گلپایگان

شهردار: فصل نوینی در اجرای پروژه‌های عمرانی شکل گرفته است

شهردار گلپایگان با بیان اینکه همکاری اعضای شورای شهر با شهرداری ستودنی است، اظهار کرد: همکاری شورای شهر با شهرداری موجب تصویب لوایح ماندگاری شد که به توسعه پایدار و آینده شهر گلپایگان کمک می‌کند و همچنین فصل نوینی در حوزه خدمات‌رسانی در شهر گلپایگان ایجاد شده است. پیمان شکرزاده با تأکید بر اینکه توزیع عادلانه خدمات یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری در این دوره بود، ادامه داد: این مهم سبب شد تا خدمات کارشناسی شده و بر مبنای نیازسنجی انجام گیرد. به گفته او، بودجه شهر طی سال‌های اخیر افزایش یافته که نتیجه آن اجرای پروژه‌های متعدد برای توسعه شهربوده است.

یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

شهردار گلپایگان با اشاره به اینکه با وجود محدودیت‌های کرونایی، پـروژه‌هـــای عــمـرانــی و فــرهـنگـی متعددی با هدف توسعه پایدارشهر با نگاه شهروندمحور، توسعه و جذب سرمایه‌گذاری و حفظ میراث شهر اجرا شده است، گفت: تعریف ۴۷ پروژه سرمایه‌گذاری، تدوین کتابچه فرصت‌های سرمایه‌گذاری، افزایش سرانه فضای سبز و جداسازی آب شرب و آب خام، افتتاح باغ بانوان، آزادسازی ورودی شهر در سمت بلوار آیت‌الله محمودی، اتمام پروژه بلوار امام رضا، ایجاد چند صد متر مسیر دوچرخه در بلوار امام رضا و بلوار آیت‌الله محمدی و چندصد متر پیاده‌روسازی، بیش از ۷۰ هزار متر آسفالت و لکه‌گیری در مناطق مختلف شهر و احداث پارک‌های مختلف گوشه‌ای از خدمات شهرداری گلپایگان در سال گذشته بود.

برنامه‌ریزی محله‌محور

او با تأکید بر اینکه دستیابی برابر شهروندان به امکانات و تحقق شعار عدالت اجتماعی از اصلی‌ترین سیاست‌های مدیریت شهری در این دوره به شمار می‌آید، تصریح کرد: برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی طرح‌ها (پروژه‌ها) در شهرداری گلپایگان باید بر مبنای محله‌محور بودن و نیازهای ساکنان هر محله تدوین شود؛ چرا که توجه به طرح‌های محله‌محور در کاهش آسیب‌های اجتماعی همه مناطق بسیار مؤثر و حائز اهمیت است.
او با تقدیر از همراهی و همکاری اعضای شورای اسلامی شهر در مجموعه فعالیت‌های صورت‌گرفته و همچنین تلاش‌ها و فعالیت‌های بی‌وقفه مجموعه مدیریت شهری و کارکنان خدوم شهرداری اظهار امیدواری کرد سال جاری فصلی نوین از دفتر خدمت‌رسانی به شهروندان گلپایگان باشد.

رشد بودجه شهر

شهردار گلپایگان ضمن اشاره به رشد بودجه شهرداری از سال ۹۸ خاطرنشان کرد: در سال ۹۸، مدیریت شهر گلپایگان را با بودجه ۴۰۰ میلیارد ریالی تحویل گرفتم و با لطف خدا و تلاش مجموعه مدیریت شهری این مقدار در سال جاری ۱۰۷۰ میلیارد تنظیم شده است. شکرزاده درخصوص اعتبارات پروژه‌های سال ۱۴۰۰ گفت: با توجه به نیاز شهر به توسعه در حوزه‌های عمرانی، ۷۲درصد از بودجه ۱۴۰۰ برای این امور در نظر گرفته شده است.
او با تأکید بر اینکه اجرای پروژه‌ها با رویکرد توسعه پایدار و نگاهی شهروندمحور، با هدف توسعه و جذب سرمایه‌گذاری و حفظ میراث شهر بوده است، ادامه داد: اتفاق‌های خوبی در زمینه افزایش سرانه فضای سبز صورت گرفته است؛ علاوه بر این می‌توان به پروژه جداسازی آب شرب و آب خام به‌عنوان پروژه‌ای زیرساختی و پراهمیت در شهر گلپایگان اشاره کرد.

تلاش برای تکمیل نیمه‌تمام‌ها

شهردار گلپایگان با تأکید بر اینکه با تلاش فراوان سعی داریم تعدادی از پروژه‌های نیمه‌تمام دیگر را به اتمام برسانیم، گفت: با مساعد شدن شرایط آب‌وهوایی و به‌ویژه بیماری کرونا، شاهد رشد بهتر و سریع‌تر اجرای پروژه‌ها خواهیم بود.
او با تأکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمت‌رسانی به شهروندان به‌ویژه در حوزه شهرسازی و صدور پروانه‌های ساختمانی در کمترین زمان ممکن از اهم موضوع‌های مدنظر شهرداری است، گفت: با تحقق یافتن این امر در آینده نزدیک شاهد افزایش اعتماد و جلب مشارکت شهروندان شریف خواهیم بود. شکرزاده درباره پروژه‌ها و طرح‌های فنی و عمرانی شهر اظهار کرد: بنا به درخواست شهروندان و با حمایت شورای اسلامی شهر، پروژه‌های متعددی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته و مجموعه شهرداری برای دستیابی به این اهداف و خدمت صادقانه به شهروندان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. او با اشاره به ضرورت تدوین طرح تفصیلی شهر بیان کرد: با توجه به اینکه الزام قانونی برای تدوین وجود داشت و نبود این طرح، مشکلاتی را در شهرسازی شهر ایجاد کرده بود، از مهر سال گذشته تدوین آن شروع شد و با توجه به اینکه نقشه‌های پایه‌ای شهرداری آماده بود و به واسطه اینکه طرح تفصیلی کارایی داشته باشد تلاش داریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن و قبل از پایان دوره پنجم شوراهای اسلامی این مهم اجرا شود.

تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری

شکرزاده با تأکید بر تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در گلپایگان گفت: از سرمایه‌گذاران استان و کشور دعوت می‌کنم از فرصت‌های سرمایه‌گذاری این شهر جهت سرمایه‌گذاری استفاده کنند. شهردار گـلـپـایـگــان با اشــاره به اینکه فرش قرمز شهرداری برای سرمایه‌گذاران پهن است، تصریح کرد: برای اینکه شهر در ریل توسعه قرار گیرد، جذب سرمایه‌گذار از الزامات شهرداری است و انتخاب سرمایه‌گذار و مشارکت در انجام پروژه‌های شهری از اختیار به اجبار تبدیل شده است تا با حضور پررنگ سرمایه‌گذار بتوانیم توسعه شهر را شاهد باشیم؛ همچنین باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم.
او ادامه داد: در این راستا دفترچه فرصت‌های سرمایه‌گذاری آماده شده اســت و در دوران پـساکـرونـا هـمـایــش و اطــلاع‌رســانـی از این دفترچه از طریق فضای مجازی و توزیع کتابچه در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در دستور کار قرار دارد تا شهر گلپایگان که ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد، مقصد سرمایه‌گذاران شود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.