تحقیق و تفحص در مورد فایل صوتی انتشاریافته ظریف

به گزارش اصفهان زیبا آنلاین، در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه 19 اردیبهشت) در مجلس شورای اسلامی در خصوص فایل صوتی وزیر امور خارجه بحث شد و نمایندگان حاضر در جلسه آن را به‌شدت محکوم کردند. چندی پیش انتشار این فایل صوتی احساسات مردم را جریحه‌دار و ملت را ناراحت کرد و نمایندگان نیز در این زمینه مسائلی را مطرح کردند. اکثر آنها تأکید داشتند که ایجاد دوگانه‌های مختلف در کشور باعث ایجاد مشکل برای مردم می‌شود و هرچه زودتر باید به این امر رسیدگی شود.

یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهن‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی چندی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به انتشار فایل صوتی مصاحبه محمدجواد ظریف از سوی تلویزیون اینترنشنال عربستان سعودی گفته بود: «انتشار این فایل صوتی که قرار نبود منتشر شود آن هم از سوی یک رسانه ضد نظام نشان از عمق نفوذ در مراکز حساس دولت دارد. آقای حسام‌الدین آشنا به عنوان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری که مصاحبه با ظریف و دیگر وزرای دولت با مسئولیت ایشان انجام شده باید پاسخگوی درز این اطلاعات باشد و بداند که این حوادث تهدیدکننده امنیت ملی کشور است و وی باید پاسخ دهد که این تهدید از کجا نشأت می‌گیرد.»
در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس نیز، احمد امیرآبادی فراهانی گفت: «تیم تحقیق و تفحص در این حوزه شروع به کار کرده و تا حالا سه گروه از نمایندگان تقاضای تحقیق و تفحص در خصوص این موضوع را مطرح کردند. قرار است در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی هر سه مورد تقاضای تحقیق و تفحص مورد بررسی قرار گیرد و کمیسیون به دنبال این است که هر سه درخواست در قالب یک درخواست به عنوان تحقیق و تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری در طول هشت سال گذشته تصویب شود. در صورت تصویب این تقاضا در جلسه امروز کمیسیون در جلسه روز سه شنبه صحن این تحقیق و تفحص مورد بررسی قرار خواهد گرفت.»
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: «عده ای از نمایندگان نیز درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه را در این زمینه داشتند که در هر صورت نتیجه تحقیق و تفحص و اعمال ماده ۲۳۴ به قوه قضاییه جهت برخورد با خائنین و افرادی که در این حوزه نقش داشتند ارسال خواهد شد و این موضوع روند قانونی خود را در مجلس شورای اسلامی طی خواهد کرد.»


 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.