مراقب گزارش‌های کذب انتخاباتی باشید

هیئت نظارت بر انتخابات استان وظیفه سختی برعهده دارد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اینکه هیئت نظارت بر انتخابات استان اصفهان باید مراقب گزارش‌های کذب باشد، گفت: در روزها و ساعات پایانی بررسی صلاحیت‌ها در هیئت عالی نظارت استان قرار داریم. علیرضا نصراصفهانی در نطق پیش از دستور خود ادامه داد: من به‌عنوان نماینده کاندیداهایی که در معرض این بررسی قرار دارند از اعضای هیئت نظارت که مسئولیت بسیار سختی  دارند، درخواست می‌کنم و انتظار دارم درروند بررسی مراقب گزارش‌های کذب و غیرواقعی که با اهداف سیاسی، تسویه‌حساب‌های شخصی یا ترس از به خطر افتادن منافع مالی و اقتصادی گزارش دهندگان و بدون ارائه اسناد متقن و قابل‌اتکا ارائه‌شده، باشند.

دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

او با بیان اینکه در روزهایی که در سوگ مولای عدالت امام علی (ع) به سر می‌بریم باید حافظ منافع افراد سالم، پاکدست و دلسوز باشیم، گفت: فلسفه حضور این افراد در انتخابات و در این عرصه چیزی جز خدمت به شهر و شهروندان نبوده و به همین دلیل باید با حفظ آبروی آن‌ها زمینه رقابتی توأم با رفاقت و افزایش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود. نصراصفهانی تأکید کرد: باید اجازه دهیم مردم فهیم اصفهان با انگیزه بالا به انتخاب افراد موردنظر خود اقدام کنند.

یک مطالبه استانی

او در بخش دیگری از نطق خود ادامه داد: یکی از دلواپسی‌های مردم شهر اصفهان جاری بودن آب در زاینده‌رود است و این مهم، مطالبه‌ای عمومی از طرف تمام مردم استان اصفهان محسوب می‌شود. نصر اصفهانی افزود: بنابراین لازم است این مطالبه بحق و فراگیر ادامه یافته و فقط به درخواست مردم شرق اصفهان محدود نشود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: جاری شدن آب در رودخانه ازجمله موضوع‌هایی است که تمام مردم استان، آن را پیگیری می‌کنند و بر این مسئله مهم اتفاق‌نظر دارند. او تأکید کرد: باید همان‌گونه که صرفه‌جویی در مصرف آب در خشک‌سالی و ترسالی موردتوجه همشهریان و هم‌استانی‌ها قرار دارد، تأمین آب شرب و کشاورزی استان نیز با سرعت بیشتری پیگیری شود.

تخریب شهرداری در صداوسیما

نصر اصفهانی با اشاره به پخش چند گزارش در سیمای مرکز اصفهان درباره اقدامات مدیریت شهری اظهار کرد: در یکی از این گزارش‌ها مطرح شد که زنبورهای عسل به علت غفلت شهرداری اصفهان و سم‌پاشی اطراف کندوها از بین رفته‌اند. او افزود: این گزارش پخش شد؛ اما به پاسخ شهرداری در این خصوص کمتر پرداخت. نصر اصفهانی ادامه داد: ظرف چند سال گذشته شهرداری اصفهان برای احداث خیابان جانبازان در محل تلاقی منطقه 7 با حوزه شهرداری دولت‌آباد، اقدام کرده که در این خصوص گزارشی در سیمای مرکز اصفهان پخش شد. او افزود: شهرداری دولت‌آباد برای آزادسازی بخشی از این مسیر اقدام کرده و شهرداری اصفهان نیز تقاطع غیرهمسطحی به ارزش ۴۰میلیارد تومان در این مکان احداث می‌کند که کلنگ‌زنی آن سال گذشته به زمین زده شد و به‌سرعت در حال اجراست.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اینکه مدیران شهری دولت‌آباد در این خصوص باید همه مسائل را باهم ببینند و خدماتی را که مدیریت شهری اصفهان در آن محدوده انجام داده است، نادیده نگیرند، گفت: صداوسیما نیز نباید به‌صورت یک‌طرفه تنها به اظهارات شهردار و رئیس شورای شهر دولت‌آباد اکتفا کند.او تأکید کرد: با این گزارش‌ها ممکن است مردمی که از اقدامات و وظایف مدیریت شهری اصفهان آگاه نیستند دچار اشتباه شوند. نصراصفهانی تصریح کرد: این رویه صداوسیما از مصادیق تخریب مدیریت شهری اصفهان محسوب می‌شود و لازم است گزارش اقدامات شهرداری اصفهان به مردم داده شود. او بر تهیه و پخش گزارش‌های دو طرف در صداوسیما تأکید کرد.
علیرضا نصراصفهانی پیشاپیش با تبریک فرارسیدن عید فطر، اظهار کرد: امیدواریم با ورود به ماه رمضان مشمول غفران و رحمت خداوند شده و با خروج از این ماه نیز مشمول بخشش خداوند باشیم و با نشاطی معنوی وارد این عید بزرگ شویم.

هر یکشنبه یک افتتاح

روز گذشته و در آیین هر یکشنبه یک افتتاح در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، تعدادی از پروژه‌های منطقه 10 شهرداری اصفهان، رونمایی شد. نصراصفهانی با اشاره به تعویق برگزاری افتتاح هفتگی در منطقه ۱۰ شهرداری به علت شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز اصفهان، ادامه داد: با مساعد شدن شرایط برگزاری افتتاحیه‌ها، روز گذشته یکی از پروژه‌های محرومیت‌زدایی در این منطقه افتتاح شد.نصراصفهانی با تقدیر از مدیران منطقه ۱۰ شهرداری گفت: فرهنگ‌سرای استاد محمدجواد شریعت در محله حصه هدیه‌ای به مردم محروم این منطقه است که افتتاح شد. امیدواریم مردم این منطقه نهایت بهره را از این پروژه ببرند.او با بیان اینکه هر اتفاقی که در ساخت‌وسازهای شهر رخ می‌دهد یا منطبق بر پروانه دریافتی است یا در کمیسیون ماده 100 حل می‌شود، اظهار کرد: شهرداری‌های مناطق پرونده‌های تخلفی را که به کمیسیون ماده 100 ارجاع می‌شود، بررسی می‌کنند؛ اما این روند در مواردی به یک روند در شهرداری‌ها تبدیل شده است.نصراصفهانی تأکید کرد: اگر این اقدام در راستای دفاع از حقوق مردم باشد، به طور حتم رویه‌ای بسیار غلط است و نباید به نحوی اقدام شود که زحمات مدیران شهرداری مخدوش شده و به گونه‌ای برداشت شود که اقدامات غیرقانونی و بدون مصوبات شورا در شهرداری انجام می‌شود.

410میلیارد پروژه

روز گذشته از ۴۱۰میلیارد ریال پروژه در منطقه ۱۰ بهره‌برداری شد. فرهنگ‌سرای استاد محمدجواد شریعت در محله حصه جنوبی افتتاح شد. برای احداث این فرهنگ‌سرا با زیربنای 1800 متر مربع، ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است. دیروز همچنین کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث فاز نخست خیابان ورودی اطشاران به زمین زده شد. فاز نخست خیابان ورودی اطشاران به طول ۳۰۰ متر و عرض ۴۰ متر با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۳۴۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.