حاشیه‌های نازیبای نقش جهان

در آل کلاسیکو هیچ تیمی نباخت

در شبی که ذوب آهن در ورزشگاه آزادی تهران دست به کار بزرگی زد و تیم استقلال را با دو گل در خانه‌اش مغلوب کرد، دو تیم بالانشین جدول رده بندی در مستطیل سبز به تقسیم امتیازات رضایت دادند تا با توجه به خارج شدن آبی پوشان پایتخت از کورس قهرمانی، رقابت نزدیک و تنگاتنگ تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در هشت هفته پایانی تعیین کننده تیم فاتح لیگ باشد.

دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیروزی در آل کلاسیکوی معروف فوتبال ایران تضمین کننده قهرمانی هیچ کدام از دو تیم سپاهان و پرسپولیس نبود و تک تک امتیازات باقی مانده در هفته‌های پیش رو در تعیین قهرمان لیگ دخالت دارد، با این حال تیم برنده جدال مستقیم دو تیم، شایستگی بیشتر خود را برای قهرمانی به نمایش می‌گذاشت، اتفاقی که در لیگ بیستم رخ نداد و هر دو دیدار رفت و برگشت سپاهان و پرسپولیس با تساوی به پایان رسیده است.

تیم سپاهان که با توجه به امتیاز میزبانی، امید زیادی به کسب پیروزی در این بازی داشت، نیمه نخست را با تساوی بدون گل به رختکن رفت اما در نیمه دوم با گل دقیقه 55 عیسی آل کثیر از میهمان خود عقب افتاد تا تلاش برای کسب سه امتیازی بازی، جای خود را به جبران گل خورده و کسب حداقلی یک امتیاز بدهد، اتفاقی که در دقایق پایانی بازی رخ داد و محمد محبی بازی را به تساوی کشاند.

برای دو تیمی که در کورس قهرمانی بوده و هیچ کدام قصد کوتاه آمدن ندارند، تساوی بهتر از باخت بود و به نظر می‌رسید کادر فنی و بازیکنان دو تیم از نتیجه به دست آمده رضایت داشته باشند اما حساسیت بازی بالاخره کار دست دو تیم داد و پس از پایان مسابقه، حاشیه‌های نازیبایی در ورزشگاه نقش جهان به وقوع پیوست.

به نقل یکی از حاضران در ورزشگاه، پس از پایان بازی وحید امیری از تصویربردار سپاهان می‌خواهد فیلم نگیرد و این درخواست را با اصرار بیشتری دنبال می‌کند. در ادامه سعید آقایی هم وارد مناقشه می‌شود و زیر دوربین گوپروی فیلمبردار سپاهان می زند که دوربین به زمین می افتد.

چند بازیکن سپاهان با دیدن این صحنه، وارد کارزار شده و امیری و آقایی را هل می‌دهند و رضا فتاحی، سرپرست سپاهان و کریم باقری، مربی سپاهان به همراه عزت پورغاز و سیدجلال حسینی برای میانجی گری و جدا کردن بازیکنان از هم وارد دعوا می‌شونددر حالی که دعوا در این بخش پایان پیدا می‌کند، درگیری جدیدی بین محمد محبی و کمال کامیابی نیا و سیامک نعمتی پیش می‌آید که باز هم کریم باقری و رضا فتاحی برای جدا شدن وارد کار می‌شوند اما این بار دعوای لفظی طرفین ادامه پیدا می‌کند و در تونل نقش جهان نیز بازیکنان دیگری هم وارد دعوا می‌شوند، البته از آنچه بین بازیکنان رد و بدل شده و دلیل اصلی دعوا اطلاعی در دست نیست اما آنچه مشخص است این حواشی صحنه‌های زشتی را در ورزشگاه نقش جهان به نمایش گذاشت.

آن هم در شرایطی که محرم نویدکیا، سرمربی تیم سپاهان تلاش دارد ادبیات جدیدی را وارد فوتبال ایران کند و همواره در تمام نشست‌های خبری، بحثش بر روی احترام به تیم حریف و کادر داوری بوده است. حواشی پایان بازی علاوه بر ارائه تصویر زشت از ورزشگاه نقش جهان، ممکن است محرومیت‌هایی را برای تیم سپاهان به همراه داشته باشد که در این مقطع حساس به ضرر این تیم خواهد شد.

این حواشی و اتفاقات در حالی به وقوع پیوست که به دلیل شیوع ویروس کرونا، بازی‌های لیگ برتر بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود و نمی‌توان چون گذشته این اتفاقات را به گردن به اصطلاح هوادارنماها انداخت و این بار به طور مستقیم بازیکنان و مربیان در وقوع صحنه‌های زشت یک شنبه شب مقصر هستند، البته نمی‌توان از تقصیر برخی رسانه‌ها در ایجاد حساسیت‌های کاذب برای این دیدار نیز به سادگی عبور کرد و ضروری است فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به افسارگسیختگی فضای مجازی ورود پیدا کنند.

موضوع مهم دیگری که نباید از آن به سادگی عبور کرد و باشگاه سپاهان بایستی راه حلی برای رفع آن پیدا کند، حضور هواداران سپاهان روبروی هتل محل اقامت کاروان سپاهان و مشایعت این تیم تا ورزشگاه است که به دردسری برای کادر فنی تبدیل شده است. محرم نویدکیا پیش‌تر در نشست‌های خبری از هواداران خواسته بود این تیم را از هتل تا ورزشگاه مشایعت نکنند زیرا بازیکنان و کادر فنی نگران سلامتی هوادارانی هستند که با موتور در حال حرکت هستند و استرس این موضوع به تیم تأثیر منفی وارد می‌کند اما در نشست پایان بازی با پرسپولیس، سرمربی سپاهان این بار از دردسر بزرگ‌تری صحبت کرده و مدعی شد حضور هواداران اطراف هتل و مشایعت تیم، باعث شده تا 70 دقیقه دیر به ورزشگاه برسند و از این بابت گلایه مند شد.

تأخیر سپاهان در ورود به ورزشگاه باعث شده این تیم به نسبت پرسپولیسی‌ها فرصت کمتری برای آماده سازی برای ورود به زمین و گرم کردن داشته باشد که تأثیر آنرا در شاداب نبودن تیم در نیمه اول می‌توان مشاهده کرد و هوادارانی که در فضای مجازی اتهامات زیادی را متوجه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال کردند، باید بدانند خود آن‌ها بیش از دیگران در نتیجه نگرفتن تیم محبوبشان دخیل هستند و بیش از سازمان لیگ و برنامه ریزی‌هایش باید سرزنش شوند.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.