آغاز به کار مرکز واکسناسیون کرونا در خمینی‌شهر

حیدری: روزانه 150 هزار اصفهانی واکسینه می‌شوند

اولین مرکز واکسیناسیون کرونا با ده کابین در سالن ورزشگاه قدس خمینی‌شهر با حضور معاون دانشگاه علوم‌پزشکی واکسیناسیون افراد بالای هشتاد سال آغاز به کار کرد. معاون دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان در این مراسم در جمع مردم و مسئولان شهرستان با قدردانی از زحمات کادر درمان اظهار کرد: 130 کشور هنوز به دنبال تهیه واکسن هستند و کشور ایران با شرایط تحریم در پی تهیه واکسن برای مردم ایران اسلامی است.

پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

دکتر حیدری افزود: با ورود واکسن ایرانی تا یک ماه آینده، تزریق به یک میلیون دز در روز می‌رسد و طبق برنامه قرار است در اصفهان روزانه 150 هزار نفر واکسینه شوند. اوبا بیان این مطلب که تمامی گروه‌ها به ترتیب واکسینه می‌شوند، افزود: حفاظت از سلامت مردم وظیفه مقدسی است که بر دوش ما نهاده شده و امید است بتوانیم حافظ سلامت مردم باشیم.
امام جمعه خمینی‌شهر نیز در ادامه مراسم گفت: در آخرین جلسه قرارگاه شهید سلیمانی متعهد شدیم که پایگاه‌های تزریق واکسن در شهرستان آماده شود و این کار به شکل جهادی با کمک تمامی دستگاه‌ها صورت پذیرفت و 10 پایگاه جهت تسریع در روند تزریق واکسیناسیون در شهرستان آماده شد. آیت الله سید محمد موسوی با تکذیب تبلیغات منفی در باره عوارض تزریق واکسن بیان داشت: سخنانی که در فضای مجازی انتشار یافته صحت ندارد و تلاش وزارت بهداشت ریشه‌کن کردن این ویروس منحوس از کشور و مردم است.

مردم به شایعات توجه نکنند

همچنین فرماندار شهرستان خمینی‌شهر نیز در خصوص این اقدام پسندیده اظهار کرد: جهت تسهیل واکسیناسیون افراد، اقدامات خوبی انجام شده و جامعه هدف خدمات لازم را دریافت خواهند کرد. علیرضا بصیری با اشاره به اینکه تاکنون چهار مکان برای این منظور آماده‌ شده اضافه کرد: آمادگی لازم جهت تهیه مکان برای خدمت به شهروندان وجود دارد. او در پایان توصیه کرد: مردم به شایعات توجه نکنند و برای تزریق واکسن به مراکز مراجعه کنند. دکتر مجتبی گلزاری رئیس شبکه بهداشت و درمان خمینی‌شهر نیز در ادامه برنامه در توضیح تزریق واکسن به افراد مراجعه‌کننده گفت: افراد بسیاری از تزریق واکسن بهره‌مند شده‌اند و این تزریق‌ها در کمترین زمان انجام می‌شود. همچنین رئیس بیمارستان نه دی منظریه در بحث بیماری کرونا توضیح داد: شیب بیماری به لطف مردم و رعایت بهداشت و اجرای قانون شفا کاهش یافته است. دکتر علی اکبر جنگجو از بستری 115 بیمار خبرداد و گفت: بخش آی‌سی‌یو تکمیل است و مرکز سرپایی جهت بیماران کرونایی در حال ارائه خدمت به شهروندان است.
او در توضیح وجود سوش هندی تشریح کرد: شناسایی سوش کرونا در هر منطقه به نام همان منطقه است و انتقال آن از طریق رفت وآمد و اجتماع امکان‌پذیر است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.