مهمان خیابان‌های شهر با نماد یوزپلنگ ایرانی

کراس اوور چینی جدید در راه بازار اصفهان است
« شهر مهمان دارد» این متن تبلیغ مجموعه شهر خودرو در راستای عرضه یک کراس اوور جدید چینی به بازار است. مجموعه شهر خودرو با همکاری سناباد خودرو توس وعده عرضه کراس اووری با نام اسکیلاس تی 60 را تا تابستان سال جاری داده است. این اتومبیل مشخصات فنی، امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی مشابه سایر کراس اوورهای موجود  در بازار دارد و ویژگی جدیدی در آن به چشم نمی‌خورد. اسکیلاس تی 60 ظاهر ساده‌ای دارد و افزودن سانروف پانورامیک نمای متفاوتی به آن بخشیده است. این خودرو با رنج قیمت حدودی 650 تا 800 میلیون تومان راهی بازار خودروی اصفهان خواهد شد.
شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۰
این داستان در صنعت خودرو به کرات شنیده می‌شود: « یک خودروی چینی جدید در راه است.» این بار هم نوبت به عرضه کراس اوور چینی رسیده است؛ خودرویی که با هدف رقابت با محصولات مشابه پا به خیابان‌های شهر می‌گذارد و نماد یوزپلنگ ایرانی را با خود حمل می‌کند.

شهر مهمان دارد!

مجموعه شهر خودرو تبلیغاتی با شعار «شهر مهمان دارد» در اواخر اردیبهشت سال جاری منتشر کرده است و این مجموعه با همکاری شرکت سناباد خودرو توس یک کراس اوور جدید را در سال جاری روانه بازار خواهد کرد. این خودروی جدید اسکیلاس تی 60 نام‌گذاری شده است، با نشان اختصاصی SKG مخفف Shahre Khodro Group و با نماد یوزپلنگ ایرانی پا به خیابان‌های شهر خواهد گذاشت. هدف اصلی از عرضه این کراس اورر چینی رقابت با محصولات مشابه در بازار است.
اسکیلاس تی‌60 با اندازه 4360 میلی‌متری طراحی شده و نمای ظاهری آن مشابه کراس اوورهای موجود در بازار است؛ در قسمت جلوی این خودرو پنجره کرومی وجود دارد که انتهای آن چراغ‌های به نسبت کوچک و کشیده قرار گرفته‌اند. در نمای عقب خودرو نیز چراغ‌های بزرگ با طراحی زیبایی خودنمایی می‌کنند. مجموعه شهر خودرو برای این کراس اوور رینگ‌های اسپرت با طراحی جذابی درنظر گرفته و سانروف پانورامیک نمای متفاوت به خودرو بخشیده است. نمای جانبی این خودرو نیز تاحدود زیادی به تیگو هفت شباهت دارد و خطوط خمیده با دورپنجره‌های مشکی باعث جذابیت بیشتر اسکیلاس شده است. درمجموع اسکیلاس تی 60 قامتی بلند و طراحی ساده‌ای دارد.
اسکیلاس تی 60 مجهز به پیشرانه 1.5 لیتری توربو با حداکثر توان 147 اسب بخار و حداکثر گشتاور 215 نیوتون متر است که یک گریبکس اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده دستی نیرو را به محور جلو منتقل می‌کند. اسکیلاس مانند سایر خودروهای چینی بازار مصرف سوخت بالایی دارد و سیکل ترکیبی آن 7.1 لیتر به ازای هر 10 کیلومتر است. این کراس اوور از نظر تجهیزات و امکانات رفاهی کم و کسری از رقبای چینی خود ندارد و از جمله امکانات این محصول جدید شهر خودرو و سناباد خودرو توس باید به سیستم ورود و استارت بدون کلید، سانروف پانورامیک، کروز کنترل، نمایشگر لمسی بزرگ، سیستم تهویه دیجیتال، آینه‌های برقی تاشو، صندلی برقی و چرمی و... اشاره کرد.
اسکیلاس تی 60 در تست‌های ایمنی سابقه درخشانی ندارد و این خودرو با نام Yema BoJun در تست تصادف سال ۲۰۱۸ توسط شاخه چینی یورو انکپ، فقط دو ستاره ایمنی کسب کرد. ولی مشخصات این خودرو از سطح ایمنی بالایی حکایت می‌کند؛ چراکه اسکیلاس تی 60 مجهز به تکنولوژی‌های کاملی مانند سیستم کنترل الکترونیکی پایداری ESP، سیستم کنترل کشش TCS، ترمز کمکی EBA، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، ترمز ضد قفل ABS به همراه ترمز پارک برقی و سیستم کنترل فشار باد تایرها TPMS است. همچنین شرکت سازنده برای این کراس اوور سنسور و دوربین عقب، سیستم ایزوفیکس و دو کیسه هوا تعبیه کرده است.

رقبای اسکیلاس تی 60

مجموعه شهر خودرو تاکنون قیمت دقیق اسکیلاس تی 60 را اعلام نکرده است و مدل موتور تنفس طبیعی و گیربکس CVT این خودرو 70 هزار یوآن و نمونه موتور توربوشارژ حدود 90 تا 13 هزار یوآن قیمت دارد. از این‌رو  این کراس اوور جدید با قیمت 650 تا 800 میلیون تومان یعنی بهایی کمتر از چری تیگو هفت و قیمتی بیشتر از ام‌وی‌ام ایکس 33 روانه بازار خواهد شد و این دو خودرو به همراه لیفان ایکس 70 بم خودرو، دانگ فنگ اس ایکس پنج فرداموتور، هایما ایران خودرو، دیگنیتی پرایم از بهمن خودرو رقبای اصلی اسکیلاس تی 60 محسوب می‌شوند. در جدول زیر مشخصات اسکیلاس تی 60 با شش رقیب اصلی خود مقایسه شده است:
 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.