۴۶۶ تخلف مجازی انتخاباتی

فرمانده انتظامی استان اصفهان در جمع خبرنگاران: به‌جز یک مورد که علیه یکی از نامزدهای شوراها نشر اکاذیب بود و تشکیل پرونده شد، بقیه عاملان، ارشاد و توجیه شدند

نشست خبری فرماندهی انتظامی استان اصفهان روز گذشته با مطرح‌شدن مسائل و موضوعات مختلف و ارائه آماری از عملکرد پلیس طی دو ماهه ابتدایی سال‌جاری همراه بود که فراهم‌کردن تمهیدات لازم برای تأمین امنیت 3‌هزار و 341 صندوق انتخاباتی در استان در صدر موضوعات مطرح‌شده قرار داشت. سردار محمدرضا میرحیدری، فرمانده انتظامی استان اصفهان در جمع اصحاب رسانه با بیان این‌که تأمین امنیت هر انتخاباتی وظیفه خطیر و مهم پلیس است، اظهار کرد: در این خصوص چه از زمان قبل از انتخابات، چه روز برگزاری انتخابات و چه بعد از آن ماموریت‌های مهمی برای نیروهای ما در ناجا تعریف شده است.

پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

تأمین امنیت 3هزار و 341 صندوق انتخاباتی در اصفهان

او با بیان اینکه به حمدلله مراحل اولیه انتخابات با موفقیت پشت سر گذاشته شده است، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله مراحل بعدی انتخابات نیز با درایت مردم استان و همدلی دستگاه‌های امنیتی در کمال آرامش برگزار خواهد شد. به گفته فرمانده انتظامی استان اصفهان تمهیدات لازم برای تأمین امنیت سه هزار و 341 صندوق انتخاباتی در این استان اندیشیده شده است همچینن وضعیت امنیتی استان در حال حاضر آرام و نسبتا مطلوب است.
سردار مـــیرحیدری افزود: با فعال‌شدن ستادهای انتخاباتی و آغاز رقابت‌های کاندیدا، مورد خاص و مهم مخل امنیت نداشته‌ایم به جز موارد جزئی که با ورود به‌موقع پلیس امنیت در مرکز استان و یکی دو شهرستان، کنترل شد. وی با اعلام آمادگی صددرصدی پلیس برای برگزاری انتخابات 28 خردادماه، ابراز امیدواری کرد با کمک و پشتیبانی اطلاعاتی مردم و حضور باشکوه آن‌ها، انتخابات را پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار کنیم.

رصد ۴۶۶ تخلف انتخاباتی در فضای مجازی

سردار میرحیدری با اعلام اینکه ۴۶۶ تخلف انتخاباتی در فضای مجازی توسط پلیس استان رصد شده است، گفت: این تخلفات غالبا از نبود اطلاع و آگاهی بوده که ارشاد و توجیه شدند، به جز یک مورد که علیه یکی از نامزدهای شوراها اکاذیب نشر شد که پرونده آن درحال بررسی است.
سردار میرحیدری درباره تأمین امنیت انتخابات اذعان داشت: پلیس مکلف است زمینه و بستر را برای تبلیغات همه نامزدها فراهم کند، همچنین فارغ از هرگونه نگاه سیاسی، همه منتخبان که تأیید صلاحیت شده‌اند برای ما یکسان هستند.

تماس‌های مردم با 110 کم شد

سردار میرحیدری در بخش دیگر به ارائه عملکرد پلیس در دو ماهه اول سال‌جاری پرداخت و در ابتدا به سراغ سامانه ارتباطی 110 رفت. او با بیان اینکه در مدت زمان دوماهه ابتدایی سال، 715 هزار و 286 تماس از طریق سامانه 110 ثبت شده است، بیان کرد: از این میزان تماس، 586 هزار و 973 تماس، عملیاتی شده است. فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: 15 درصد این تماس‌ها مربوط به تصادفات، 10 درصد مربوط به اعلام سرقت‌ها، 11 درصد مربوط به مزاحمت‌ها، 3درصد مربوط به مواد مخدر، 1 درصد مربوط به فضای سایبر، 1 درصد مربوط به مشکلات اقتصادی، 23 درصد مربوط به نزاع و درگیری و 36 درصد سایر بوده است.
به گفته سردار میرحیدری، میزان تماس‌های مردمی با سامانه 110 در دوماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 4 درصد کاهش داشته است.

کاهش 11 درصدی سرقت‌ها

او در ادامه از کاهش 11 درصدی سرقت‌ها در استان خبر داد و گفت: البته این کاهش در حالی است که در دو مورد سرقت اماکن و سرقت‌های خرد با افزایش روبه‌رو بوده‌ایم. میرحیدری در خصوص سرقت اماکن یادآور شد: پلیس رضایت لازم را در این زمینه ندارد و انتظار می‌رود شهرداری و صنوف مرتبط در خصوص کاهش سرقت اماکن پای کار بیایند. فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین از کاهش 50 درصدی سرقت از مغازه، 17 درصدی سرقت از منازل، 32 درصدی سرقت خودرو، 23 درصدی سرقت موتورسیکلت، 37درصدی احشام، 28 درصدی سرقت داخل خودرو، 48 درصدی سرقت به عنف و 8 درصدی سرقت تحت پوشش مأمور خبر داد.

 کاهش 12 درصدی کشفیات مواد مخدر

سردار میرحیدری همچنین به سراغ اخبار موادمخدر رفت و از کاهش 12 درصدی کشفیات آن گفت. او اعلام کرد: میزان کشفیات مواد مخدر در دوماهه سال گذشته 13 تن و 123 کیلوگرم بوده که این میزان در دو ماهه سال جاری به 11 تن و 529 کیلوگرم رسیده است. فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه از افزایش 41 درصدی برخورد با قاچاقچیان خبر داد.
سردار میرحیدری به افزایش کشفیات قاچاق و جمع‌آوری آن نیز اشاره و عنوان کرد: در این خـصــوص، پـــــرونــده‌هــای بالای 500میلیون 46 درصد و پرونده‌های بالای 100 میلیون 30 درصد افزایش داشته‌اند. او همچنین از رشد 61درصدی دستگیری متهمان خبر داد و بیان داشت: توقیف خودروهای قاچاقچیان ۱۹ درصد و ارزش ریالی پرونده‌ها ۱۲۵ درصد افزایش داشته است.

اولویت مهم پلیس اصفهان در 1400 چیست؟

فرمانده انتظامی استان اصفهان ضمن خطاب قرار دادن خانواده‌ها نسبت به هشیار بودن در برابر رفتار و اعمال فرزندان خود، اولویت اصلی پلیس در سال 1400 را جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز و برخورد با قاچاق سلاح اعلام کرد. سردار میرحیدری افزود: متأسفانه بعضی از جوانان و نوجوانان ما به تعصی از فرهنگ غرب اقدام به خرید و نگهداری اسلحه‌های غیرمجاز می‌کنند که مقابله با این امر، هشیاری هرچه بیشتر والدین را می‌طلبد؛ چرا که استفاده ناصحیح از این اسلحه‌ها عواقب ناگوار و ناخواسته‌ای همچون قتل‌های غیرعمد را به همراه داشته است.
به گفته این مقام مسئول، جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز در دو ماهه اول سال جاری رشد 14درصدی داشته است.

کاهش 19 درصدی فوتی‌های تصادفات

سردار میرحیدری در خصوص تصادفات درون و برون‌شهری نیز گفت: فوتی‌ها 19 درصد کاهش و مصدومان 28 درصد افزایش داشته‌اند. او افزود: در حوزه تصادفات برون‌شهری پنج درصد کاهش فوتی‌ها و ۲۹ درصد افزایش جرحی‌ها و در حوزه تصادفات درون‌شهری، ۳۷ درصد کاهش فوتی‌ها و ۲۸ درصد افزایش جرحی‌ها گزارش شده است. فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: بیشترین تصادفات در بازه ساعتی 14 تا 16 و در 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد.

نزاع بالا گرفت

سردار میرحیدری در بخش دیگر از افزایش 31 درصدی نزاع و درگیری در دو ماهه ابتدایی سال جاری در استان اصفهان ابراز تأسف کرد و گفت: متأسفانه این افزایش در حالی رخ داده که برخی از این موارد حتی منجر به قتل شده است. او یادآور شد: متأسفانه افزایش نزاع و درگیری، در خور فرهنگ غنی مردم اصفهان نیست.

شرارت‌ها کم شد

میرحیدری همچنین از کاهش ۱۷درصدی شرارت‌ها خبر داد و گفت: طی دو ماهه ابتدایی سال جاری، دستگیری اراذل و اوباش ۱۱ونیم درصد افزایش داشته است. به عقیده او، پلیس و دستگاه قضایی اراده قوی برای برخورد با اراذل و اوباش دارند. میرحیدری ادامه داد: اراذل و اوباش در رفتار خود تجدیدنظر کنند و از اقدامات گذشته خود منصرف شوند، احترام به حقوق اجتماعی مردم بگذارند و دنبال مسائل نفسانی و پوچ نباشند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه با بیان این‌که وقوع جعل در استان کاهش 13 درصدی داشته است، افزود: در حوزه کشف جعل نیز با افزایش 16 و نیم درصدی روبه‌رو بوده‌ایم. او ادامه داد: کلاهبرداری نیز با 13 درصد کاهش وقوع و 7.6 درصد افزایش کشف گزارش شده است. سردار میرحیدری به جرائم اینترنتی نیز پرداخت و با اعلام افزایش 28 درصدی وقوع جرم در فضای سایبر گفت: کشف جرائم اینترنتی نیز با افزایش 5 درصدی روبه‌رو بوده است.

مزاحمت‌های اینترنتی افزایش یافت

او همچنین از کاهش 31 درصدی برداشت اینترنتی غیرمجاز، افزایش 112 درصدی کلاهبرداری رایانه‌ای، افزایش 25 درصدی هتک حیثیت و نشر اکاذیب، افزایش 58 درصدی دسترسی غیرمجاز به داده‌ها و افزایش 32 درصدی مزاحمت‌های اینترنتی خبر داد.
سردار میرحیدری در خصوص سامانه 197 نیز گفت: تماس‌های مردمی با این سامانه 112 درصد رشد داشته که از میان انتقادات با 10 درصد کاهش، شکایات از مأموران پلیس با 93 درصد کاهش، تقدیر از پلیس با 8 درصد کاهش و پیشنهادات به پلیس با 33 درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.