افقری جا پای علیرضایی گذاشت

کسب اولین سهمیه المپیکی اصفهان در رشته شنا

بالاخره طلسم سهمیه نگرفتن اصفهانی‌ها برای المپیک توکیو شکسته و اولین سهمیه به نام رشته شنا و مهرشاد افقری ثبت شد. در جریان رقابت‌های شنای انتخابی المپیک که در بلغارستان در حال برگزاری است، مهرشاد افقری موفق شد رکورد ۵۳٫۴۶  در ماده ۱۰۰ متر پروانه را ثبت کند. این رکورد بالاتر از حد نصاب ورودی B المپیک است و بدین ترتیب سهمیه المپیک توکیو به این ورزشکار اختصاص پیدا کرد.

 

جمعه ۰۴ تیر ۱۴۰۰

به گزارش اصفهان زیبا آنلاین، علیرضا یاوری، متین سهران و مهرشاد افقری نمایندگان شنا ایران از پایگاه قهرمانی اصفهان در مسابقات انتخابی المپیک بلغارستان هستند که به همراه مربی خود گامردیلانچیان و با حمایت هیات شنای استان اصفهان و باشگاه آریس در این رویداد شرکت کرده اند و کسب سهمیه افقری، موفقیت بزرگی برای شنای استان خواهد بود زیرا فدراسیون شنا برای مسابقات انتخابی صربستان، ورزشکاری از اصفهان را انتخاب نکرد.

از سوی فدراسیون جهانی شنا، یک سهمیه یونیورسالیتی، به ایران اختصاص کرده که چهار ورزشکار برای تخصیص این سهمیه انتخاب شده اند که شناگران اصفهانی در این بخش نیز سهمی ندارند.

سهمیه ای که افقری گرفت، نخستین سهمیه مستقیم المپیک در رشته شنا بعد از ۱۴ سال است، پیش از این تنها یکبار در المپیک ۲۰۰۸ پکن شنای ایران توسط محمد علیرضایی موفق به کسب سهمیه مستقیم شده بود که آن سهمیه نیز به ورزش اصفهان اختصاص داشت.

رقابت های انتخابی صربستان کماکان در جریان است و می توانیم امیدوار باشیم علیرضا یاوری و متین سهران نیز به سهمیه دست پیدا کنند؛ اما چه این اتفاق رخ بدهد و چه اینگونه نشود، کار بزرگ هیات شنای استان و باشگاه آریس برای تامین هزینه او هماهنگی جهت اعزام سه شناگر به صربستان قابل تقدیر و ستودنی است و باید این کار بزرگ قدر نهاده شود.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.