گام‌های بالا بردن ارتعاشات و سطح انرژی

ارتعاشات مثبت آرامش‌بخش است

با ارتعاشات مثبت حال بهتری داریم و به آرامش می‌رسیم اما برای رسیدن به این سطح نیاز به راهکارهای مختلفی هست که به آنها دکتر مینا سپهری، روانشناس و مشاور خانواده اشاره می‌کند.

شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰

نسبت به افکارتان آگاه باشید

هر آنچه به زبان می‌آورید یا به آن فکر می‌کنید، می‌تواند به واقعیت مبدل شود. همه افکار شما تاثیرگذارند، بنابراین سعی کنید افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید.

 با جریان زندگی همراه شوید و آغوش‌تان را بر روی تغییرات باز نگهدارید. با منفی‌گرایی اولین کسی که آسیب می‌بیند خود شما هستید! (این به معنای افکار ساده‌انگارانه و دور از واقعیت نیست، احتیاط همیشه لازم است ولی منفی‌بافی نه!)

‌چشم‌تان را بر روی زیبایی‌ها باز کنید

زیبایی در همه جا اطراف شما وجود دارد ولی معمولا به راحتی از کنارش رد می‌شوید و آن را نمی‌بینید. علت اصلی این است که همیشه عجله دارید یا در افکار خود غرق هستید و از لحظه حال و محیط اطرافمان نا‌آگاهید. دوستی داشتم که هر زمان از دیدن زیبایی‌های طبیعت غرق لذت می‌شدم و توجه او را به آنها جلب می‌کردم، می‌گفت: «من همیشه با کمک تو این زیبایی‌ها را می‌بینم، اگر خودم باشم نمی‌بینم».

سرعت خود را کمتر کنید، برای دقایقی بایستید و به گل‌ها و درختان نگاه کنید، به آسمان، کوه‌ها، حیوانات، به هر آنچه در طبیعت اطرافتان قرار دارد توجه کنید و خود را در درک زیبایی آنها رها کنید و خالق زیبایی‌ها را ستایش کنید.

 زیبایی این قدرت را دارد تا روح شما را نوازش دهد، قلب‌تان را از لذت سرشار کند و سطح ارتعاشات شما را به طور چشمگیری بالا ببرد.

‌از یک الگوی غذایی خوب پیروی کنید

برخی غذاها سطح انرژی شما را بالا می‌برند و برخی پایین می‌آورند. هر چقدر مواد غذایی از انرژی حیاتی بیشتری برخوردار باشند، با انتقال پرانای موجود در خود به شما انرژی بیشتری می‌دهند. در اینجا منظور کالری نیست، انرژی حیاتی موجود در مواد غذایی است که در میوه‌ها و سبزیجات بخصوص اگر ارگانیک‌ (غیرهورمونی و بدون کود و سموم شیمیایی) باشند، بیشتر از هر چیزی است. به این دلیل ساده که تازه چیده شده‌اند و فرآوری و پختی روی آنها صورت نگرفته تا طی آن انرژی موجود در خود را از دست بدهند. اغلب گیاه‌خواران ادعا می‌کنند پس از تغییر الگوی غذایی خود، بطور چشمگیری سطح انرژی بدنشان بالاتر رفته و احساس سبکی بیشتری می‌کنند.

توصیه می‌کنم به غذاهایی که می‌خورید توجه کنید، بررسی کنید که با خوردن کدام مواد غذایی احساس بهتر و انرژی بالاتری دارید، آنها را در برنامه غذایی خود بیشتر کنید و کم کم الگوی غذایی خود را تغییر دهید.

‌مراقبه کنید

زمانی را برای ریلکس کردن، آرامش ذهن و بدن خود اختصاص دهید. در طول روز از شتاب و فشارهای زندگی و نگرانی‌ها، استرس و اضطراب زیادی به ما وارد می‌شود که همگی بر سطح انرژی ما تاثیر منفی دارند. حداقل ۱۵ دقیقه از زمان خود را به مراقبه و رهایی از این فشارها بگذرانید.

‌شکرگزاری و قدردانی کنید

این کار به شکل موثری بر افزایش ارتعاشات شما تاثیرگذار است. توجه خود را به آنچه دارا هستید، معطوف کنید و مواردی که از داشتن آنها احساس رضایت و شادی می‌کنید را بروی کاغذ نوشته و برای آنها قدردان و شکرگزار باشید.

مهربان باشید

مهربان بودن با دیگران باید منش زندگی شما باشد. کمک کردن و بخشیدن هر آنچه در توان دارید، بدون توقع و انتظار بازگشت، آینه دل را صیقل می‌دهد و شما را برای دریافت بیشتر از کائنات آماده می‌کند. تاثیری که کار خیر و کمک کردن بر روی انسان دارد، انکارناپذیر است.

محبت و شفقت، از ارتعاشات بالایی از انرژی برخوردارند و انرژی‌های بالا را نیز طبق قانون یاد شده، به خود جذب می‌کنند. برعکس، غیبت، حسادت، خشم و نفرت آدمی را در ارتعاشات پایین نگه می‌دارند.

حرکت و تلاش کنید

با اینکه حرکت، خود به انرژی نیاز دارد ولی زمانی که به نیروهای بازدارنده و منفی غلبه کرده و برمی‌خیزید، انرژی درونتان شکل می‌گیرد که شما را پیش می‌برد.

ورزش و هر آنچه لذت و شادی را در شما بیدار می‌کند، در برنامه خود بگنجانید. کاری نو شروع کنید، به هنر و خلاقیت روی آورید و استارت اولیه را بزنید تا انرژی به جریان درآید.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.