رونمایی از ناوگان جدید خودرویی پلیس راهور

نوروزی: همکاری شهرداری اصفهان با پلیس راهور سبب شده که با روشی صحیح و درست، شاهد شهری شایسته باشیم

روز گذشته در ادامه برنامه «هریکشنبه، یک افتتاح» با شعار اصفهان در مسیر امید با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار اصفهان و معاونانش آیین رونمایی و تجهیز ناوگان خودرویی و موتوری پلیس راهنمایی و رانندگی کلان‌شهر اصفهان به همراه بهره‌برداری از ۱۶ دستگاه خودروی ۲۰۷، ۲۲دستگاه موتورسیکلت، ۴۰ دوچرخه پلیس، ۵ دستگاه خودروی ون برای تجهیز و استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل افراد دارای معلولیت و آغاز عملیات اجرایی ساختمان جدید مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری اصفهان با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال برگزار شد.

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰

شهردار اصفهان در این آیین گفت: با توجه به اینکه در پایان دوره مدیریت شهری قرار داریم، مجبور هستیم در این زمان باقی‌مانده هر روز یک افتتاح و کلنگ‌زنی را در سطح شهر اجرا کنیم، در ادامه سنت برنامه‌های «هر یکشنبه یک افتتاح» این روز را به پلیس راهور اختصاص دادیم که این موضوع نشان‌دهنده همکاری مدیریت شهری با پلیس راهور است. قدرت‌اله نوروزی تصریح کرد: خوشحالم که در این دوره تعاملات خوبی را با پلیس راهور انجام دادیم که این موضوع به دلیل عملکرد دوجانبه بین شهرداری و پلیس راهور بوده است و امیدوارم ادامه پیدا کند.
او اضافه کرد: اراده مدیریت شهری موجب شد که بتوانیم ماده ۱۰۸ را اجرا کنیم و اکنون انجام این کار برای همه مشهود است و ما توانستیم اقدامات خوبی را در این راستا انجام دهیم. شهردار اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر ۱۶ دستگاه خودروی ۲۰۷، ۲۲دستگاه موتور‌سیکلت و ۴۰دوچرخه رونمایی می‌شود که این اقدام به آسایش و آرامش شهروندان کمک می‌کند.
به گفته نوروزی، همکاری شهرداری اصفهان با پلیس راهور سبب شده که با روشی صحیح و درست شاهد شهری شایسته باشیم. شهری که پلیس با دوچرخه در آن تردد می‌کند و اگر مردم اصفهان نیز از دوچرخه استفاده کنند آلودگی هوا کاهش پیدا می‌کند و شهروندان به آسایش و آرامش می‌رسند.
او با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم شهر در حال تکمیل است، خاطرنشان کرد: هنگامی که پلیس راهور برای انجام اقداماتش کمتر از خودرو استفاده می‌کند و به سوی دوچرخه می‌رود، نشان‌دهنده این است که پلیس راهور نیز مانند مدیریت شهری به دنبال آسایش شهروندان است.
شهردار اصفهان گفت: اگر شهرداری از پلیس راهور حمایت کرده به این دلیل بوده است که آن‌ها می‌توانند نظم را به حمل‌ونقل بیاورند و ترافیک را مهار کنند.
نوروزی تصریح کرد: نیروهای پلیس راهور در سرما و گرما برای برقراری نظم از همه چیز خود می‌گذرند که این کار ایثار است؛ زیرا آن‌ها برای حفظ جان مردم در تلاش هستند. اکنون با تجهیز شدن این نهاد آن‌ها می‌توانند مسیر خود را بهتر طی کنند؛ زیرا پلیس در برقراری نظم شهر نقش مهمی را ایفا می‌کند.
او گفت: این برنامه را به تجهیز نهاد پلیس اخــتصاص دادیم تا بگوییم شـهرونـــدان و شـــهرداری، قـــدردان زحمات نیروهای پلیس هستند؛ این افراد آرامش‌بخش و تسهیل‌کننده تردد شهروندان هستند، پس ما تعاملات و پشتیبانی‌هارا نهادینه کردیم، البته این اقدامات باید در دوره آینده نیز ادامه پیدا کند تا شاهد آسایش شهروندان باشیم. امروز آغاز یک حرکت مهم است و تقاضا دارم این همکاری‌ها برای بهتر زیستن مردم تداوم داشته باشد.

شهرداری اصفهان، خیز بزرگی در راستای احداث مسیر دوچرخه برداشته است

همچنین رئیس پلیس راهور استان اصفهان در این آیین گفت: دوچرخه به کاهش ترافیک شهری کمک می‌کند و از زمانی که این مسئولیت به پلیس راهور داده شد، تلاش کردیم که شهروندان را به دوچرخه‌سواری ترغیب کنیم. سرهنگ محمدرضا محمدی خاطرنشان کرد: پیام من به مردم این است که دوچرخه را جایگزین خودروهای تک‌سر‌نشین کنند؛ زیرا علاوه بر سلامتی کاهش آلودگی هوا را نیز به همراه دارد. او با بیان اینکه ما همیشه حامی دوچرخه‌سواری در چهارچوب قانون بوده‌ایم، تصریح کرد: شهرداری اصفهان خیز بزرگی را در راستای احداث مسیر دوچرخه برداشته است و سعی دارد در اصفهان ۷۷۷ کیلومتر مسیر دوچرخه را احداث کند؛ البته باید ایمنی‌های لازم برای احداث این مسیر و دوچرخه‌سوار فراهم شود. اکنون شاهد رونمایی از ۱۶ دستگاه خودروی ۲۰۷، ۴۰ دوچرخه و ۲۲ دستگاه موتورسیکلت هستیم.
رئیس پلیس راهور استان اصفهان ادامه داد: در حال حاضر ماده ۱۰۸ عملیاتی شده و بر روی ریل افتاده است، پس ما تلاش می‌کنیم ناوگان دوچرخه‌سواری را تقویت کنیم تا خیر و برکت این اقدامات به مردم برسد و شاهد روان‌سازی ترافیک، کاهش تصادفات و رضایتمندی افراد باشیم. محمدی خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبات ستاد کرونا همکاران ما به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند و مصوبات ستاد را اجرایی می‌کنند. از شهروندان می‌خواهم که به تردد و ممنوعیت‌های شبانه توجه کنند تا سلامتی آن‌ها به خطر نیفتد؛ زیرا آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از تصادفات نشان می‌دهد که در شرایط خوبی نیستیم.

این اقدامات با هدف سرعت‌بخشی و آرامش مردم، اجرا شده است

در ادامه معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: امروز شاهد بهره برداری و آغاز عملیات چندین طرح اجرایی هستیم که تجهیز ناوگان جدید خودرویی و موتوری پلیس راهنمایی و رانندگی کلان‌شهر اصفهان به همت شهرداری اصفهان با بهره برداری از 16دستگاه خودروی 207 با هزینه‌ای بالغ  بر 24 میلیارد ریال از جمله این پروژه‌هاست. مسعود بنده‌خدا اظهار کرد: با هدف تسریع در انجام مأموریت‌های میدانی، نظارتی و تأمین سلامت آمد‌و‌شد حمل‌و‌نقل درون‌شهری، 22 دستگاه موتورسیکلت نیز با هزینه‌ای بالغ بر 12 میلیارد ریال به ناوگان نظارتی کلان‌شهر اصفهان افزوده می‌شود. او افزود: این اقدام با هدف سرعت‌بخشی به کنترل آمد‌و‌شد در معابر شهری، کاهش زمان رسیدگی به مشکلات و تخلفات رانندگی و سهولت دسترسی اجرایی شده است.
معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: همــچنین 40‌دستگاه دوچرخه پلیس با هزینه‌ای بالغ  بر 2 میلیارد ریال به منظور نظارت میدانی و اعمال قانون پلیس با بهره‌گیری از ظرفیت‌های حمل‌و‌نقل پاک بهره‌برداری شد که مجموع این اقدامات با هزینه‌ای بالغ بر 38 میلیارد ریال اجرایی شده است.
بنده‌خدا ادامه داد: خرید پنج خودروی ون بــرای تجهیز و استـــفاده برای حمل‌و‌نقل افراد دارای معلولیت با هزینه‌ای بالغ بر 45 میلیارد ریال نیز در دستور کار بود که اجرایی شده است. او با اشاره به اینکه این ون‌ها بنزینی و از نوع وانا ایران خودرو دیزل است، خاطرنشان کرد: این خودروهابه بالابر برقی مجهز  هستند و امکان جابه‌جایی هم‌زمان سه ویلچر سوار، استقرار یک نفر همراه معلول و سقف بلند و تهویه مطبوع دارد. معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اضافه کرد: همچنین امروز ما شاهد آغاز عملیات اجرایی ساختمان جدید مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری اصفهان با اعتباری بالغ بر 640 میلیارد ریال خواهیم بود که مساحت این پروژه پنج هزار و ۷۰۰ متر مربع است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.