احداث ادامه رینگ چهارم و پیست دوچرخه‌سواری سپاهان‌ شهر

کلنگ ادامه عملیات اجرایی رینگ چهارم در نیم رخ غربی حلقه حفاظتی و پیست دوچرخه با حضور مقامات شهری در سپاهان‌شهر زده شد

امروز چهارشنبه 30 تیر ماه 1400 کلنگ ادامه عملیات اجرایی رینگ چهارم در نیم رخ غربی حلقه حفاظتی و پیست دوچرخه سپاهان شهر با حضور امیر ارتش، استاندار اصفهان، امام جمعه سپاهان شهر و شهردار اصفهان و معاونانش به زمین زده شد. استاندار اصفهان در این آیین گفت: موضوع ورزش و ورزشکاری تنها نباید در حد شعار به آن توجه شود بلکه باید در مقام عمل نیز در راستای بهبود آن اقدامات لازم صورت بگیرد، گاهی اوقات ورزش نیر مانند برخی موارد دیگر در جامعه غریب است که باید در مقام عمل و اجرا همه کمک کنیم تا این غربت رفع شود و یکی از این راه‌ها طرح‌های نو برای توسعه ورزش است.

چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰

عباس رضایی تصریح کرد: ورزش کردن سلامتی را در پی دارد و در کشور ما درصد بسیاری از بیماری‌ها کم‌تحرکی و بی‌تحرکی است. در جوامع بزرگ صنعتی و پیشرفته تحرک، ورزش و سلامتی مورد توجه ویژه قرار گرفته است؛ ولی در جامعه و کشور ما به این موضوع اهمیت زیادی داده نمی‌شود.

او با بیان اینکه در عید قربان باید هوای نفس خود را قربانی کنیم و تعهد اخلاقی با خود و خدای خودمان داشته باشیم، افزود: ما باید روزانه حداقل نیم ساعت حتی در منزل ورزش کنیم تا نشاط و روحیه سالمی داشته باشیم. ارتش در اجرای پروژه‌های عمرانی نقش مهمی داشته و همکاری‌های لازم را انجام داده که در اینجا از همکاری و تلاش آن‌ها تشکر می‌کنم چراکه ایجاد پیست دوچرخه سواری گام مثبت و مؤثری برای ورزش شهر و کشور است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه برای توسعه ورزش نباید تنها به این اقدامات بسنده کرد، خاطرنشان کرد: در دوره پنجم مدیریت شهری، شهرداری اقدامات خوبی در اجرای پروژه‌های بزرگ و کوچک عمرانی از جمله رینگ چهارم انجام داده است و امیدواریم در دوره‌های بعد نیز چنین اقداماتی ادامه‌دار باشد تا ما شاهد رشد باشیم. با تکمیل رینگ چهارم ترافیک شهر به ویژه در مسیر رو به روی صفه رفع خواهد شد؛ اما باید تفکر توسعه ورزش را نیز داشته باشیم و امیدواریم این فعالیت‌ها در سایر نقاط استان نیز ادامه پیدا کند.

ارتش توانمندی اجرای پروژه‌ها را دارد

شهردار اصفهان نیز در ادامه این آیین گفت: رینگ چهارم به طول ۷۸ کیلومتر از ابتدای نقطه صفر در انتهای کمربندی شرق در مجاورت کارخانه قند با احداث مجموع پل‌ها و تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی شروع شده و به خیابان شهید خاتون‌آبادی به سمت شمال امتداد یافته و با گذر از بزرگراه شهید اردستانی (تقاطع غیر همسطح آفتاب) خیابان آیت‌‌الله غفاری و خیابان بعثت به شمال ورزشگاه نقش جهان در کیلومتر دو به بزرگراه معلم می‌رسد.

قدرت اله نوروزی تصریح کرد: پس از عبور از میدان استقلال منطبق بر خیابان لوله در غرب اصفهان در کیلومتر چهار با خیابان آتشگاه ادامه پیدا کرده به سمت جنوب اصفهان حرکت می‌کند. با گذر از اراضی درچه و اتوبان ذوب‌آهن پس از عبور از شهر ابریشم، در کیلومتر ۵۵ گذر جنوب و جنوب غربی از جنوب با سپاهان‌شهر منطبق می‌شود.

او ادامه داد: این مسیر با عبور از اراضی سیتی‌سنتر در کیلومتر ۶۳ کمربندی جنوب شرق و شرق اصفهان از جوار مرکز همایش‌های بین‌المللی، سایت جدید نمایشگاه بین‌المللی، شهر رویاها و میدان مرکزی میوه و تره‌بار گذشته و در محل پروژه شهید سلیمانی یک حلقه کامل ترافیکی و رینگ چهارم را شکل می‌دهد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه امروز کلنگ ادامه عملیات اجرایی رینگ چهارم در نیم رخ غربی حلقه حفاظتی با حضور امیر ارتش و استاندار اصفهان و امام جمعه سپاهان شهر به زمین زده شد خاطرنشان کرد: رینگ چهارم یا حلقه حفاظتی از چندین شهر اصفهان عبور خواهد کرد پس به همین دلیل شهرداری اصفهان با همکاری وزارت راه و شهرسازی، «شرکت پروژه» را برای احداث رینگ چهارم راه اندازی کرده و اکنون این شرکت متولی اصلی پروژه حلقه حفاظتی خواهد بود.

نوروزی بیان کرد: شهرداری با انجام این کارها توانسته راه دور را نزدیک کند که این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد. رینگ چهارم پس از مترو مهم‌ترین پروژه‌ای است که می‌تواند در اصفهان و حوزه حمل و نقل اثرگذار باشد. سخت‌ترین بخش این رینگ در قسمت جاده خاتون آبادی و حد فاصل پل سردار شهید سلیمانی تا پل آفتاب بوده که اکنون شاهد پیشرفت ۹۰ درصدی این پروژه هستیم. گفتنی است که ارتش نیز در اجرای پروژه‌های شهری از جمله خیابان کمکی ارتش و رینگ چهارم در نیم رخ غربی با شهرداری اصفهان همکاری داشته که از تمامی افراد قدردانی می‌کنم و امیدوارم این تعاملات ادامه دار باشد.

او با بیان اینکه ارتش ثابت کرده که توانمندی لازم برای اجرای پروژه‌ها را دارد، مجری احداث پیست دوچرخه سواری نیز می‌باشد اضافه کرد: امروز کلنگ احداث پیست دوچرخه سواری در سپاهان شهر نیز به زمین زده شد و پیست دوچرخه سواری نیز در منتهی علیه عرض شمالی لاین دوم جاده رینگ چهارم ایجاد خواهد شد و مسیر برای احداث این بخش از رینگ در توافق با ارتش آزادسازی می‌شود.

شهردار اصفهان در پایان گفت: امیدوارم کلنگ زنی ادامه رینگ چهارم و پیست دوچرخه سواری آغاز مبارکی در راستای تحقق اهداف و مسیر ۷۷۷ کیلومتری دوچرخه سواری شهر اصفهان باشد تا مردم کمتر از خودروهای خود استفاده کنند تا آلودگی هوا نیز کاهش پیدا کند.

اقدامات انجام شده در سپاهان شهر ارزشمند است

در ادامه نیز امام جمعه سپاهان شهر ضمن تبریک روز عید سعید قربان گفت: پیامبر اسلام (ص) فرمودند ثواب هیچ عمل خیر و عبادتی به فضیلت ماه ذی‌الحجه و دهه اول آن نمی‌رسد و پایان ذی‌الحجه عید سعید قربان یکی از اعیاد مهم اسلام است که ما باید درجه و مقام این روز را ارج دهیم.

مرتضی ملکیان تصریح کرد: خوشحالم که رینگ چهارم در غرب شهر آغاز شده و همچنین پیست دوچرخه‌سواری نیز از دیگر اقدامات مهمی است که امروز در این مکان به نتیجه رسیده است. کلنگ زنی این پروژه‌ها در روز عید سعید قربان اقدامی بسیار ارزشمند بود که امیدواریم آغاز حرکت جدید برای پروژه‌های بزرگ‌تر جهت استفاده مردم باشد.

امام جمعه سپاهان شهر خاطرنشان کرد: این پیست دوچرخه‌سواری محلی برای تردد افرادی می‌شود که از مسیر ۱۵۰ کیلومتری دوچرخه ایجاد شده در شهر رکاب می‌زنند و می‌توانند در آینده از این مسیر نیز استفاده کنند که از شهرداری برای این انجام این اقدام تشکر می‌کنم و امیدوارم چنین اقداماتی در سپاهان‌شهر ادامه دارد باشد.

پتانسیل مهندسی ارتش بسیار بالا است

همچنین ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان، چهارمحال بختیاری و یزد ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان گفت: ارتش در اجرای پروژه‌های خالف و متعددی با شهرداری اصفهان همکاری داشته که رینگ چهارم یکی از این پروژه است، این رینگ می‌تواند بار ترافیکی و آلودگی هوای شهر اصفهان را کاهش دهد.

امیر سرتیپ دوم محسن آذر افروز با بیان اینکه پتانسیل مهندسی ارتش بسیار بالا است تصریح کرد: ارتش علاوه بر این کارها در زمینه ورزش نیز اقدامات خود را به نمایش گذاشته و با همکاری شهرداری پیست دوچرخه سواری را در کنار ادامه مسیر رینگ چهارم در محدوده سپاهان شهر احداث می‌کند.

او با اشاره به اینکه اقدامات و ماموریت‌هایی که ارتش انجام می‌دهد برای دیده شدن نیست، ادامه داد: در سطح شهر با شهرداری در اجرای پروژه‌هایی همچون خیابان کمکی ارتش تا خیابان جانبازان مشارکت داریم که اجرای این پروژه بار ترافیکی سه راه حکیم نظامی را کاهش می‌دهد و همچنین خیابان کمکی خیابان ارتش در روان سازی ترافیک مؤثر بوده و موجب توسعه خدمات حمل و نقل عمومی خواهد شد؛ پروژه ادامه خیابان توحید به سمت صفه را نیز به زودی اجرایی می‌کنیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.