نشست‌های شورا با منتخبان دوره ششم

نصر اصفهانی، رئیس شورای شهر: مردم باید تصویر زیبایی از تغییر و تحولات در شهر داشته باشند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان بر انتقال مسئولیت توأم با رفتارهای حرفه‌ای و رعایت اخلاق به‌دوراز حاشیه‌سازی، تأکید و از افزایش قیمت نان انتقاد کرد. علیرضا نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور خود در صد و هشتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، گفت: پس از اعلام نتایج انتخابات، مدیریت شهری فعلی تلاش کرده با منتخبان شورای ششم همراهی کند و این همراهی در قالب برگزاری جلسات و ارائه گزارش انجام شده است. او ادامه داد: آنچه در برنامه بودجه ۱۴۰۰ و اصفهان ۱۴۰۵ برای شهر برنامه‌ریزی‌شده نیز به منتخبان ارائه شد.

دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه دومین جلسه مشترک با منتخبان شورای ششم شهر در هفته جاری برگزار می‌شود، اظهار کرد: در این جلسه ادامه مباحث برجای‌مانده از جلسه قبل ارائه خواهد شد. او تصریح کرد: لازم است همه تلاش کنیم تا مردم تصویر زیبایی به تغییر و تحولات در شهر داشته باشند که به‌طور حتم نقش ما به‌عنوان اعضای شورای پنجم در انتقال این مسئولیت برجسته خواهد بود. نصر اصفهانی در خصوص زمان اتمام مسئولیت شورای پنجم شهر اصفهان گفت: هنوز توسط وزارت کشور زمانی به شورا اعلام نشده؛ ولی آمادگی داریم به محض اعلام زمان آن، انتقال مسئولیت را انجام دهیم و تا آن زمان جلسات علنی و کمیسیون تلفیق برگزار خواهد شد. نصراصفهانی با بیان اینکه با وجود فرارسیدن روزهای پایانی مسئولیت، سرزندگی مورد انتظار در مباحث شهری وجود دارد، افزود: همواره نگران خستگی در روزهای پایانی مدیریت بودیم؛ اما اکنون این موارد به چشم نمی‌خورد و تمام ارکان مدیریت شهری در حال تلاش و فعالیت هستند.

معوقه حقوق نداریم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان بـیـان کــرد: اهـتـمـام شـهـرداری در پرداخت حقوق کارگران و کارکنان قابل‌تقدیر است و آنچه انجام‌شده، مایه سرافرازی است؛ زیرا مدیریت شهری درحالی تحویل داده می‌شود که معوقه‌ای در پرداخت حقوق و مزایای کارگران و کارکنان شهرداری نداشته‌ایم. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: امیدواریم شاهد استمرار این روند در ادوار آتی باشیم و این موضوع به یک به سنت جاری در شهرداری تبدیل شود.
نصراصفهانی با بیان اینکه تیم فعلی مدیریت شهری روزهای پایانی دوره خود را طی می‌کند، اظهار کرد: از چند ماه پیش از انتخابات تأکید کردیم و باز هم تأکید می‌کنیم که تلاش و کوشش مدیریت شهری تا روزهای پایانی بر ادامه اجرای پروژه‌ها و برنامه‌ها بوده و باانگیزه کارها پیش خواهد رفت. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: یکی از دیگر موضوع‌های مهم در مـسـائـل مـالـی شـهـرداری، پرداخت ماهیانه حقوق و مزایای مربوط به شرکت اتوبوس‌رانی بود که در گذشته با مشقت زیادی همراه می‌شد؛ اما در سال‌های اخیر با حداقل زحمت انجام شده است.

حجم زیاد پروژه‌های تمام‌شده

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق خود افزود: ما مسئول هستیم تا روزهای پایانی، با امید و صلابت کار کنیم که این موارد تاکنون در شهرداری و شورای شهر اتفاق افتاده است. نصر اصفهانی ابراز امیدواری کرد که پروژه‌های آماده بهره‌برداری با سرعت در خدمت مردم قرار گرفته و کلنگ اجرای پروژه‌های پیش‌بینی‌شده در بودجه ۱۴۰۰ هم بر زمین زده شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: حجم پروژه‌های در دست افتتاح زیاد است که امیدوارم با مشکل مواجه نشویم و طبق آنچه در مناطق برنامه‌ریزی‌شده، کارها پیش برود.

انتقاد به افزایش نرخ نان

نصراصفهانی در بخش دیگری از نطق خود از افزایش قیمت نان انتقاد کرد و گفت: قیمت نان که قوت غالب مردم است، ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده و نمی‌دانیم در این خصوص باید به چه کسی گلایه و انتقاد کنیم. او تأکید کرد: چنین موضوعی غیرقابل‌اغماض است و کاش این اتفاق نمی‌افتاد تا حداقل مردم می‌توانستند با مصرف نان بخشی از نیازهای خود را برطرف کنند. او افزود: امیدواریم آنچه در زندگی و معیشت مردم رخ می‌دهد و تصمیماتی که در حـوزه‌هـای اقتصادی گرفته می‌شود، برای حفظ سفره مردم باشد تا آن‌ها زندگی‌کردن را در کنار زنده‌بودن تجربه کنند.
گفتنی است سیدحسن قاضی عسگر، معاون هماهنگی اقتصادی استانداری اصفهان، اعلام کرده است که قیمت نان با توجه به نوع آن، حدود ۲۰ تا ۲۸ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. به گفته او، افزایش قیمت نان باید در فروردین امسال انجام می‌شد؛ اما بنا به دلایلی به زمان دیگری موکول شد.
افزایش قیمت اجاره‌بها، رهن و اجاره و خمیرمایه نانوایان از جمله مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت نان در اصفهان اعلام شده است. برای تعیین قیمت نان کمیته‌های تخصصی در این زمینه تشکیل شد ونانوایان پیشنهادهایی را درباره اصلاح و افزایش قیمت نان ارائه دادند؛ اما نظر اتحادیه نانوایان خیلی بیشتر بود و در نهایت مقرر شد که بر اساس ارزیابی کارشناسان، قیمت نان در حد معقولی اصلاح شود که از ضرر نانوایان و مصرف‌کنندگان جلوگیری شود. نرخ افزایش قیمت‌ها توسط سازمان صمت به فرمانداری‌ها ابلاغ می‌شود و فرمانداری‌ها هم در هر منطقه‌ای باید به نانوایان ابلاغ کنند.

حضور پررنگ اصفهان در المپیک

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین با تبریک عیدالله الاکبر غدیر خم، آن را واقعه‌ای تاریخی و ماندگار دانست که تجلی امامت و ولایت است. او تأکید کرد: همه ما باید از فرصتی که غدیر برایمان فراهم کرده نهایت بهره را برده و این اتفاق بزرگ را بیشتر برجسته کنیم.
نصر اصفهانی با بیان اینکه از اصفهان پنج مربی و چهار ورزشکار در رشته‌های مختلف المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور دارند، اظهار کرد: این تعداد شرکت‌کننده اصفهانی در المپیک بی‌نظیر بوده است. او ابراز امیدواری کرد که شیرینی حضور ورزشکاران اصفهانی با موفقیت آن‌ها شیرین‌تر شود تا اوراق زرین دیگری بر افتخارات اصفهان افزود شود.

ورود 45 اتوبوس تازه‌نفس

روز گذشته و در آیین هر یکشنبه یک افتتاح، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گزارشی از ورود 45 دستگاه اتوبوس تازه‌نفس به ناوگان حمل‌ونقل شهرداری اصفهان ارائه داد. طبق سخنان مسعود خدابنده، با ورود این تعداد اتوبوس نو که نیمی از آن‌ها استاندارد یورو 5 را دارند، متوسط عمر ناوگان اتوبوس‌رانی اصفهان از 12 سال به 8.2 سال کاهش یافته است. برای این تعداد اتوبوس بیش از 200 میلیارد تومان هزینه شده است. به گفته رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، به علت تأخیری که شرکت اسکانیا در تحویل اتوبوس‌ها داشت، برنامه افتتاحیه رسمی تا روز عید غدیر به تعویق افتاد. او ادامه داد:45 دستگاه اتوبوس تازه‌نفس با اوراق مشارکتی که در سال 99 منتشر شده بود خریداری شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.